Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Wschodnia Ściana
    Posty
    10

    Domyślnie Amatorski teleobiektyw do piłki nożnej

    Wstyd się przyznać, ale należę do tych, co nie mając zielonego pojęcia o fotografii zakupili lustrzankę (D80) z myślą, że sama będzie robić świetne zdjęcia Po dwóch tygodniach zabawka się znudziła i większość czasu przeleżała nieużywana. Kilka miesięcy temu jednak znalazło się zastosowanie. Zacząłem robić zdjęcia na meczach lokalnej drużyny (III-IV liga). Wymagania są na tyle małe, że z kitem 18-55 VR zostałem klubowym fotografem Niestety nieźle trzeba się nagimnastykować żeby w ciągu 90 minut zrobić kilkanaście znośnych zdjęć. Zakres ogniskowych jest zdecydowanie za mały. Bywa, że kilka minut czekam aż piłkarze podejdą wystarczający blisko, aby zrobić pstryk. Wymaga to trochę wysiłku i denerwuje. Dlatego też jakieś tele wydaje się niezbędne.

    Miałem okazję kupna używanego 70-300 VR, ale doszedłem do wniosku, że 1300 zł jak dla mnie to i tak za drogo, a biorąc pod uwagę fakt, że fotografuję praktycznie samą piłkę nożną (i to max 3 razy na miesiąc), stabilizacja jest mi zbędna. Zależy mi jedynie na przedłużeniu obecnych 55mm i robieniu co najmniej 30 przyzwoitych zdjęć na mecz. Czy Nikkor AF 70-300 G spełni takie wymagania?

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie nie wziąłeś jednej podstawowej rzeczy pod uwagę... a mianowicie AF70-300D i AF70-300G z AF-S 70-300VR mają wspólną tylko ogniskową - jeśli chcesz być zadowolony i światło Ci nie przeszkadza to jednak proponuję doinwestować bo różnica wg mnie jest znacząca... tym bardziej że tam masz śrubokrętowy AF który nie powala vs całkiem ładny AF z SWM'a Pytanie czy jest to kwestia "życia i śmierci" z tym dozbieraniem czy nie - jeśli możesz dozbierać to polecam bo będziesz zadowolony jeśli uwzględnisz to o czym napisałem wcześniej - jak nie to będziesz miał więcej mm ale kosztem takiej sobie optyki i równie "takiego sobie" AF'a a budowę 70-300G to przemilczę
    EDIT
    marzyciel9 też w sumie ok zaproponował - nie będzie to może aż tak jak 70-300VR ale będzie całkiem spoko za małą kasę tzn AF-S 55-200 zapomniałem że takie szkło nawet istniało hehe
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 09-08-2010 o 18:47 Powód: dopisek
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    poszukaj nikkkor 55-200 bez vr

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Koło / Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Nie znam się ale N 70-300 VR jest chwalonym obiektywem więc mając fundusze i możliwość nie zastanawiał bym się nad kupnem na Twoim miejscu. A co do Nikkora AF 70-300 G to pewnie da rade ale cudów się po nim nie spodziewaj ;p

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem przez kilka lat 55-200 - zacne szkiełko za nieduże pieniądze. Teraz mam 70-300 VR świetne szkło, warto je mieć.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Wschodnia Ściana
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Pytanie czy jest to kwestia "życia i śmierci" z tym dozbieraniem czy nie
    To nawet nie kwestia dozbierania, bo stać mnie na ta takie coś. Problem w tym, że sprzęt fotograficzny w obecnej chwili nie jest dla mnie priorytetem. Szukam tymczasowego rozwiązania na rok. Sprzęt używany za max 500 zł ułatwiający mi nieco pracę. Doskonale wiem, że takie szkło nie powali na kolana, ale grunt żeby było lepsze niż kit. O to mi tylko chodzi OK, 55-200 wezmę pod uwagę przy poszukiwaniach.

  7. #7

    Domyślnie

    Kup 55-200 i nie szukaj już dalej. Do amatorskich zdjęć na meczach nada się idealnie.
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Ja napiszę całkiem poważnie. Sprzedaj lustro z 18-55 i kup kompakt z zoomem x 12. To naprawdę będzie lepsze rozwiązanie.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  9. #9

    Domyślnie

    ja ostatnio wytargałem 70-300 VR za 1100 zł. Można trafić okazję. Polecam także 55-200 VR bardzo fajne szkło.
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

  10. #10

    Domyślnie

    do autora: 70-300 G (bez VR) nadaje się do wielu rzeczy, ale nie do robienia zdjęć. AF jest maaaakabrycznie wolny, nie wspominając o pełnym braku ostrości. szukaj wersji z VR
    Mamiya + Sony

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •