Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie 70-300G czy 70-300 ED a może 75-300--tylko gdzie i od kogo

    Niedawno z płaczem pozbyłem się Minolty Dynax7 i obiektywów i kupiłem D70-a jak i nie żałuję
    Przydałby się jakiś "niezbyt ambitny" obiektyw tele max to jakieś 1300zł-na lepszy mnie nie stać i chyba nie potrzebuję
    I tu zastanawiam się nad 70-300 Nikona,albo G albo ED-macie może doświadczenia z nimi???
    Czy jest sens zapłacić ponad dwa razy więcej za ED-jak będzie z ostrością w jednym i drugim-na PHOTOZONE.DE oceny są podobne nie widzę przepaści w porównaniu tam zamieszczonym a w cenie i owszem
    Nie miałem doczynienia z żadnym z nich więc nic o nich nie wiem a na forum jakbym nic nie znalazł więc dlatego proszę o pomoc

    Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma sensu , optycznie praktycznie są identyczne , wersja ED robi minimalnie lepsze wrażenie organoleptyczne - ale na pewno nie za 2x wyższą cenę
    parę dni temu miałem taki sam problem...i czekam na Sigmę 70-300 APO II strzał pośrodku..
    Oficjalny Dystrybutor ma na nią w tej chwili obniżkę: z 1100 na 899
    Pozdrawiam
    NIKON F100 / MB15 / TOKINA 28-80 2.8 AT-X PRO / METZ 54 MZ 3 / LOWEPRO NOVA 3 AW / MF 680 B / MF 234 RC

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    225

    Domyślnie

    Nic nowego
    Ja nawet licytowałem ED, ale cenę tak windowali, że odpuściłem.
    Kupiłem G.
    Jeżeli nie potrzebujesz pierścienia przysłony, to kup G.
    Na alledrogo, z gwarancją, możesz upolować za 350-400 PLN.
    Ze zdjęć jestem zadowolony, tylko pamiętaj, żeby go przymykać (ok "8")
    Pozdro
    A tu masz sample : http://www.pbase.com/cameras/nikon/70-300_4g
    na "more" jest ich więcej.

  4. #4

    Domyślnie

    minimalnie lepsze wrażenie organoleptyczne
    a ja bym powiedział że dużo lepsze... miałem ten sam problem. wersję G miałem w rękach i odpuściłem. Kierowałem się ilością sprzedawanych egzemplarzy używanych daje to jakiś światło, ludzie kupują trochę focą i się wyzbywają. Sam pstrkam wersją D ED i jestem bardzo zadowolony. W sieci można znaleźć używki za 800-900, no i niestety nie należy się sugerować cenami nowych wystawianych na Allegro po1200-1500
    Jak chcesz próbki podeślę na priv...
    Pozdr
    Grzegorz
    Teraz Lady Ku

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    A ja bym polecał sigmę 70-300 APO makro II.
    Miałem używanego 70-300G i z radością się przesiadłem na sigmę. W brew to co piszą
    niektórzy zainwestowałem w wersję APO - lepsza korekcja dla całej klatki (ponoć nie jet to konieczne w przypadku D70) . (Tak się
    dziwnie złożyło że zwariowałem i mając D70 zakupiłem sobie używanego F80 - zakup wersji APO bardzo zaprocentował). Ponadto sigma na solidniejszą konstrukcję niż
    70-300G. O wersji ED nie będe się wypowiadał bo jej nie testowałem.
    Zapewne ALF jak tylko znajdzie wątek zrobi wykład na temat Sigmy APO

    Alfie ...... gdzie jesteś
    Pozdrawiam

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Witam.

    Godny polecenia jest Nikkor 75-300/4,5-5,6 znacznie lepszy i optycznie i mechanicznie od obydwu Nikkorow 70-300, lecz niestety tylko z drugiej ręki.
    Optycznie 70-300 G jest w miarę przyzwoity, lecz na pewno nieco słabszy od D ED, mechanicznie 70-300 G to marny obiektyw, 70-300 D ED pomimo nie najwyższych lotow to jednak wyższa jakość, można do niego przyrownać Sigmę 70-300/4-5,6 APO - wydaje mi się jednak, ze solidniejsze wrażenie sprawiała wersja I.
    W niewiele wyższej cenie mozna kupić dużo lepszą od wszystkich wyżej wymienionych obiektywów Tokinę ATX 80-400/4,5-5,6 ( mechanicznie nie do zdarcia, optycznie bardzo dobra w zakresie 80-300, przyzwoita w zakresie 300-400).

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Osobiście używam Nikkorka AF 70-300 4-5,6 w wersji G i nie mogę powiedzieć nic złego. Jedyną jego wadą jest dośc głośna praca. Co do jakości zdjęć nie mam zastrzeżeń.
    Niestety wersji D nie używałem tak więc nie mogę nic powiedzieć.
    Jak na cenę 500 zł (nowy z gwarancją) jest to naprawdę dobry wybór.
    Pozdrawiam
    Zamiast krytykować - zrozum i postaraj się pomóc.

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fisher
    Witam.
    Osobiście używam Nikkorka AF 70-300 4-5,6 w wersji G i nie mogę powiedzieć nic złego. Jedyną jego wadą jest dośc głośna praca. Co do jakości zdjęć nie mam zastrzeżeń.
    Niestety wersji D nie używałem tak więc nie mogę nic powiedzieć.
    Jak na cenę 500 zł (nowy z gwarancją) jest to naprawdę dobry wybór.
    Pozdrawiam
    Wad to ten obiektyw ma wiele, za to zaletę na pewno jedną - cenę.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    O zaleta toto jest napewno. Cena naprawde atrakcyjna. Co do wad.Ehhh.Szkoda mowic. Niejest zly.Ale....Ja jednak bylbym za 75-300 z drugiej reki.O ile poamietam to to szklo ma nawet mocowanie do statywu. Naprawde swietny LENS. Znalezienie go juz niejest takie proste.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie , ja ostatnio znalazłem ale właściciel 1300 sobie życzył...
    Pozdrawiam
    NIKON F100 / MB15 / TOKINA 28-80 2.8 AT-X PRO / METZ 54 MZ 3 / LOWEPRO NOVA 3 AW / MF 680 B / MF 234 RC

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •