Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    DOLNY ŚLĄSK
    Posty
    8

    Domyślnie Używany d3x - konkretna oferta na co patrzeć?

    Witam,

    Mój pierwszy post wcale nie znaczy, że jestem tu nowy

    Czytam forum od dawna ale wszystkie nurtujące mnie pytania miały już swoje wątki pozakładane dlatego rejestruję sie dopiero dziś

    Stoję przed dylematem

    1ds mk3 czy d3x - wiele przemawia za nikonem w dodatku znalazłem na allegro w dobrej cenie - http://allegro.pl/item1175258964_nikon_d3x.html

    Co o tym sądzą forumowicze?

    Jest ktoś może z okolicy, żeby obejrzeć ten aparat? (ja mam 600 km) ew. na co zwracać uwagę przy oglądaniu?


    No i czy warto brać używkę pod uwagę? (kupuję na firmę, cena nowego to netto - cena z allegro pewnie ta cena +vat marża lub rachunek bez vat).

    Czy może lepiej poczekać na ogłoszenie (kiedy?) następcy d3x / 1dsmk3 i wtedy te modele stanieją znacznie? Jakie są Wasze doświadczenia?

    Pavka

  2. #2

    Domyślnie

    Dogadaj się ze sprzedającym że po zakupie wysyłasz na przegląd do serwisu , takie oglądanie i przestrykanie nic tobie nie da(nie wierze że wystawił na aukcji sprzęt w którym ewentualna wadę dostrzeżesz gołym okiem). Ja bym brał nowego D3s
    Regulamin zabrania mi pisać o pięćsetce F4

  3. #3

    Domyślnie

    tyle, że D3s a D3x to całkiem inne aparaty i do innych zastosowań.
    Nim coś napiszesz, to pomyśl by nie pisać bzdur i nie wprowadzac w błąd.
    aaaa chyba, że nabijasz sobie posty

    Ps. ooo a teraz zauważyłem, że to mój ziomal Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 06-08-2010 o 09:18
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Z tym czekaniem aż stanieją to za bardzo bym się nie łudził. Pewnie stanieją, jak nie będą już produkowane i wejdzie nowy model.
    Ale na tej półce, przynajmniej u Nikona, nie ma na to szans, d3x jest młodym korpusem.
    Faktycznie, dobrze byłoby aby udało Ci się namówić kogoś na obejrzenie korpusu czy wynegocjować jakąś gwarancję rozruchowa np. na 3 dni, albo jw - wizytę w serwisie. Z czekaniem na inne ogłoszenia - pewnie, że można ale ile ich się pojawia? to raczej nie jest często sprzedawany aparat, rynek używek w Polsce jest śmiesznie mały.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    DOLNY ŚLĄSK
    Posty
    8

    Domyślnie Re

    @siedemczwartych : No właśnie, d3x vs d3s to nie o to chodzi , żeby porównywać. Twój ziomal = ? ten na allegro?

    @Ni3lo: A jest gdzieś taki serwis koło trójmiasta, żeby na miejscu było? I ew. da się to na miejscu czy trzeba zostawić?

    @rooner: A cena jest dobra? jeśli będzie sprawny? I hm.. grudzień 2008 to myślę, że w ciągu 6 m-cy będzie jakiś następca


    Ew. może ktoś ze znajomych ma na sprzedaż d3x sprawdzonego?

  6. #6

    Domyślnie

    jako ze to model w ktorym nie ma czyszczenia matrycy polecam wykonac kilka fotek na duzej przyslonie,generalnie przebieg juz jakis ma i jedynie znana mi metoda jest pojechanie na miejsce,pstrykniecie kilku fotek i ocena organoleptyczna.
    cena wdaje mi sie normalna,ja za swojego z przebiegiem 7 tys dalem 15 tys ale pol roku temu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavka21 Zobacz posta
    @siedemczwartych : No właśnie, d3x vs d3s to nie o to chodzi , żeby porównywać. Twój ziomal = ? ten na allegro?
    mój ziomal ten co napisał: Ja debrzno, on Człuchów - różnica 15 km
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    siedemczwartych jestem ex ziomal bo od niedawna Gdynia co do pisania bzdur. Napisałem "ja bym brał" też pozdro. Pavka umów się na wizytę w oficjalnym serwisie w końcu sprzedającemu jeśli jest uczciwy też powinno zależeć. To jest za duża penga i za dużo tam elektroniki by badać organoleptycznie.
    Regulamin zabrania mi pisać o pięćsetce F4

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavka21 Zobacz posta
    w dodatku znalazłem na allegro w dobrej cenie - http://allegro.pl/item1175258964_nikon_d3x.html
    Ewidentnie z dziubary, pewnie jeszcze ocieka krwią poprzedniego właściciela. Kupując go ryzykujesz, że pewnego pięknego dnia przyjdą do ciebie smutni panowie z komendy, którzy go zarekwirują - a ty będziesz 12k w plecy, bo doliniarza raczej nie będzie łatwo zwindykować.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 06-08-2010 o 11:31

  10. #10

    Domyślnie

    jak sprytnie zasloniety numer seryjny

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •