Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    adaada
    Gość

    Domyślnie Brak błysku w SB-800

    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc ponieważ dzisiaj pierwszy raz mam problemy z moją SB-800.
    Wykonywałam zdjęcia w trybie TTL i wszystko było ok. Wyłączyłem lampę przy następnym włączeniu pojawił się problem a mianowicie:
    Lampka Ready świeci ciągłym światłem natomiast nie wyzwala się błysk.
    Przy naciśnięciu przycisku Flash, lampka Ready pulsuje, błysk również się nie wyzwala.
    Lampa zresetowałem, wymieniłem baterie na nowe, podpiąłam pod inną puszkę również nie było błysku.
    Tylko raz przy naciśnięciu się Flash udało się wyzwolić się błysk, ale przy kolejnych próbach znowu nie działało.

    Bardzo proszę o pomoc!!!
    Z góry dziękuje za informacje ADa

  2. #2
    adaada
    Gość

    Domyślnie Sb-800

    Bardzo proszę o pomoc!!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Obstawiam, że palnik padł. Zadzwoń do serwisu.
    How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

  4. #4
    adaada
    Gość

    Domyślnie sb-800

    Dziękuje kolego za informację
    Czy ktoś wie jeszcze co może dolegać mojej lampie. Mam również SB-900 ale ta się gotuje a SB-800 była super i byłam z niej bardzo zadowolona.....

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    może wyłączyłeś błysk i zostawiłeś sobie tylko AF asist - ale przypadkiem trudno to ustawić więc raczej odpada...
    mój chory blog

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    może wyłączyłeś błysk i zostawiłeś sobie tylko AF asist - ale przypadkiem trudno to ustawić więc raczej odpada...
    Na to samo wpadłem przy pisaniu posta, ale sprawdziłem i to na pewno nie to.
    How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

  7. #7
    adaada
    Gość

    Domyślnie problem

    Witam,
    dziękuje za odpowiedź, błysk jest włączony, w sklepie powiedziano mi że to prawdopodobnie kondensator, będę teraz szukać speców od elektroniki może uda mi się ja naprawić

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adaada Zobacz posta
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc ponieważ dzisiaj pierwszy raz mam problemy z moją SB-800.
    Wykonywałam zdjęcia w trybie TTL i wszystko było ok. Wyłączyłem lampę przy następnym włączeniu pojawił się problem a mianowicie:
    Lampka Ready świeci ciągłym światłem natomiast nie wyzwala się błysk.
    Przy naciśnięciu przycisku Flash, lampka Ready pulsuje, błysk również się nie wyzwala.
    Lampa zresetowałem, wymieniłem baterie na nowe, podpiąłam pod inną puszkę również nie było błysku.
    Tylko raz przy naciśnięciu się Flash udało się wyzwolić się błysk, ale przy kolejnych próbach znowu nie działało.

    Bardzo proszę o pomoc!!!
    Z góry dziękuje za informacje ADa
    Może to nie z lampą masz problem, lecz z określeniem własnej płci?
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  9. #9

    Domyślnie

    z objawow wynika ze raczej palnik a nie kondesator.............

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XXL Zobacz posta
    Może to nie z lampą masz problem, lecz z określeniem własnej płci?
    Dobre, ale i słuszne

    Poszukać na forum o lampach jest dużo. Ktoś wymieniał palnik samodzielnie /kupiony na alle... za grosze/.
    Wymiana kondensatora też nie powinna być czymś strasznie skomplikowanym.
    Tutaj jest... podpis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •