Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie It's a kind of magic...

    Dorwałem się do nowego obiektywu i poszedłem z modelką w plener. coś takiego mi wyszło:


    1.

    2.

    3.

    4.


    Jak zwykle krytyka oraz porady mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Gdyby na dwójce miała różdżkę w dłoni, a na okładce księgi byłyby jakieś magiczne znaki - byłoby prawie super. Trochę boli prześwietlenie kartek jednak. To jest jedyne zdjęcie, które mi pasuje jako tako. Reszta jest dziwnie oświetlona i obrobiona. 4 wygląda dziwacznie - poza taka, że nie wiadomo, czy modelka idzie, czy stoi na jednej nodze. na trójce dobry kierunek - odwrócenie wzroku - ale kadr za luźny, tło nędzne też. Jedyneczka nie jest głupia, ale wymagałaby jakiejś obróbki znów mocnej, by nadać jej charakteru, zlikwidować prześwity w w gałęziach, przyciemnić, dodać mroku może. Białe pończochy/rajstopy wyglądają niekorzystnie, gdyż kojarzą się bardziej z trupimi nogami (na 3 już są oczywiste).
    Generalnie za mocno oświetlona twarz.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki na Ciebie zawsze można liczyć na tym forum

    reszta jak zwykle, popatrzy i pójdzie dalej... 160 obejrzeń i tylko jeden komentarz... i gdzie tu sens...

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    polskie południe ;)
    Posty
    28

    Domyślnie

    Sapphiron - a ile razy ty tu zaglądasz tylko po to, by skomentować? Naprawianie świata zaczynajmy od siebie. Albo nie oczekuj od innych, jeśli sam z siebie nic nie dajesz.
    1. Jak dla mnie w tym zdjęciu jest najmniej wyrazu - ot, siadła sobie.
    2. Nie uważam, żeby potrzebowała różdżki - to atrybut bardziej wróżek niż czarownic. Szkoda przepaleń na papierze, ale to tylko detal na zdjęciu. Wkurza mnie to trawsko na 1szym planie. No i oczy mogłeś ciut rozjaśnić, "roziskrzyć"
    3. Dla mnie najlepsze. Wyszło bajkowo - podoba mi się tu gra zieleni (świetna trawka!) całość w wyrazie kojarzy mi się z Alicją w Krainie Czarów, dlatego też białe rajstopki mi nie tylko nie przeszkadzają, ale wręcz uważam, że pasują genialnie
    4. to, co przeszkadza moSAdowi mi generalnie odpowiada, bo taka poza daje tu znowu tej bajkowej dynamiki - ni to bieg, ni wzbija się w powietrze, ale to właśnie daje ten urok. Na nie za to suche badyle, które włażą jej na głowę od jej lewej strony i to trawsko, które tak wybija się na tle spódnicy. No i kawałek brzucha, który wyszedł spod bluzki... nie ma sadła, ale psuje mi odbiór

  5. #5

    Domyślnie

    modelinę widziałabym w innym miejscu, w jakiś ruinach zamku ewentualnie na zamku, krużganki itp

    co do zdjęć, to aż prosi sieo agresywniejszą bardziej mroczną obróbkę
    www.monikowska.pl
    blog.monikowska.pl
    Kanon fotografii to Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morning_dew Zobacz posta
    Sapphiron - a ile razy ty tu zaglądasz tylko po to, by skomentować?
    Jak tylko wchodzę to komentuje, oczywiście jak mam czas wchodzić na forum bo ogólnie większość czasu spędzam na fotach i nauce obróbki...


    @monikowska W naszych okolicach nie ma zamków, krużganków czy czegoś takiego... podlasie jest bardzo bidne jeśli o to chodzi...

    a obróbki nie umiem, ledo uczę sie dopiero, może kiedyś się nauczę...


    dzięki wielkie za komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Hm, wydaje mi sie, że troche niewykorzystane możliwości świetnej stylizacji, i też dobrego pomysłu jako całości. Na 1 kadr nie przyciąga wzroku, niby wporządku, ale na niczym nie skupia. 2 najlepsza. ale zdecydowanie razi ucięta książka. Wiem, że ucinanie jest wypominane za często i odbiera uwagę od innych częsci zdjęcia, ale szczerze, od razu to zauważyłem. 3 cień na twarzy od ksiązki, 4 przepalona część twarzy, druga za to w cieniu. Zakładam, że błyskane dosyć mocno i w tym chyba tkwi źródło problemu.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #8

    Domyślnie

    Mi brakuje troszke bardziej agresywnej obrobki na tych zdjeciach, moze d&b?
    ciecia na 1 i 2 jakos do mnie nie przemawiaja, mimo ze nie jestem przeciwnikiem mocnych ciec, wrecz przeciwnie
    3 nawet fajna
    4 wydaje mi sie ze leci w bok

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za rady postaram się nauczyć trochę tej obróbki, może akurat...

  10. #10

    Domyślnie

    Generalnie zgadzam się z mOSAd'em. Co bym dodał od siebie to może jedynie, to aby spróbować nieco zgasić zieleń. Tak soczysta nie pasuje mi do tej stylizacji i poszedłbym raczej w tę stronę: link.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •