Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: auto iso w d80

  1. #11
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ja-NOS Zobacz posta
    wlopis nie wiem skąd masz instrukcję do D90 ale w mojej jest napisane "Automatyczny dobór ISO (tylko tryby P, S, A i M)"
    Widzę że koledzy zamiast odpowiadać na temat wątku, zajmuja się weryfikacją mojej wiedzy z instrukcji D90. Napisałem już że źle zinterpretowałem punkt "Automatyczny dobór ISO, (ty;ko tryby P,S i A ) str.166. Instrukcję mam w pdf, niedowiarkom mogę wysłać. Ufam jednak posiadaczom tego aparatu, że moja interpretacja tego punktu była zła, ponadto kilkadziesiat stron wcześniej wymieniony jest również tryb M.
    Proszę uprzejmie, bardziej tego wątku nie zaśmiecajmy.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 29-07-2010 o 05:25
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  2. #12

    Domyślnie

    Chciałem to samo zauważyć, wlopis się pomylił (zdarza się każdemu) poprawiłem Go więc po się dalej rozpisywać w tym temacie?
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    D3000 (podobnie jak D5000, D60, D40x itd) nie obsługują trybu FP, niestety...
    Co to takiego tryb FP?
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  4. #14
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    No koleego... a poszukałeś choćby na forum?

    *tryb FP - synchronizacja lampy z krótkimi czasami naświetlania - link i link
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  5. #15

    Domyślnie

    Tryb FP to synchronizacja pracy lampy błyskowej z migawką, która pracuje z krótkim czasem np.1/1000.

    Pozdrawiam
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  6. #16

    Domyślnie

    czyli z D5000 klapa? niedoświetlę nic?
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  7. #17

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Funkcja działa tak jak się domyślałem. Nie sprawdzałem jak będzie sprawdzać się w bardzo dużych pomieszczeniach, czy aparat będzie miał większą chęć do podwyższania iso i korzystania z światła zastanego... Bo przy dużych pomieszczeniach wbudowana lampa zdoła oświetlić tylko pierwszy plan.

  8. #18

    Domyślnie

    a nie macie wrażenia, że Autoiso podbija zawsze w górę ? tzn zaokrągla wartość ?

  9. #19
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaSzSz Zobacz posta
    a nie macie wrażenia, że Autoiso podbija zawsze w górę ? tzn zaokrągla wartość ?
    Nie zawsze. Przynajmniej w moim D60.

    Jest to troszkę skomplikowane i zagmatwane zagadnienie.
    Kiedyś próbowałem rozgryźć temat. W zasadzie wtedy wszystko miałem opanowane. Jednak Auto-ISO prawie nie używam stąd dziś mogę jedynie podać to, co kiedyś nabazgrałem dla potomnych w moim blogu: http://forum.nikoniarze.pl/blog.php?b=314 Może się to komuś na coś przyda...
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  10. #20

    Domyślnie

    Ciekawe przyznam, czy w stosunku do d80 auto iso w d90 lub d300 coś się zmieniło ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •