Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Thumbs down Zdjęcie kija bilardowego - jak dobrze je zrobić

    Witam.
    Stanęło przede mną takie zadanie, że muszę przy pomocy NIKONA D60 zrobić zdjęcie kilku kijów bilardowych.
    Nie posiadam specjalistycznego sprzętu do oświetlenia. Chciałem zapytać - jak dobrze ustawić aparat przy sztucznym oświetleniu. Efekty dotychczasowej pracy są delikatnie mówiąc mizerne, ale to moje pierwsze kroki z fotografią.




    Chciałbym otrzymać jak najbardziej wyraźne zdjęcia, a wychodzi średnio. Może ktoś podpowie, na co powinienem zwrócić uwagę i jak najlepiej wykonywać takie zdjęcia


    Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    To może napisz gdzie masz te zdjęcia zrobić. Klub? czy możesz wykorzystać swiatło z dworu, a może studio?

    EW mogę pomóc, mieszkam obok

  3. #3

    Domyślnie

    takie zdjecia nigdy nie maja efektownego wyrazu (tak samo jak zdjecia wedzisk). jesli to nie burzy ogolnej koncepcji to zrob zdjecie rozkreconego kija (chyba, ze to kij jednoczesciowy) + do tego jakies fotki 'detalu' jak kapka, czy uchwyt. swiatlo musi byc miekkie zeby nie bylo cienia od kija bo to zaburzy odbior i tak juz niewdziecznego obiektu jakim jest kij snookerowy czy poolowy.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za rady

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli robisz w klubie to przestaw na punktowy tryb pomiaru światła, bo jeśli dasz matrycowy, to możesz popsuć klimat klubu.
    Ja bym widział to tak, przeważnie nad stołem jest lampa, która ma go oświetlać, więc włączasz ową lampę, kij na stół jakoś w poprzek, lub oparty o stół,
    kupa dymu dookoła, a zwłaszcza w miejscach gdzie światło jest mocniejsze, czyli oczywiście głównie nad samym stołem, w pobliżu lampy.
    Nie wiem czemu ale takie foty kija bilardowego mi przychodzą na myśl. Nie podałeś także jakim obiektywem masz zamiar focić i puchą.
    Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować . Lewis Hine

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez botang Zobacz posta
    Nie podałeś także jakim obiektywem masz zamiar focić i puchą.
    Cytat Zamieszczone przez 100ksik Zobacz posta
    Witam.
    Stanęło przede mną takie zadanie, że muszę przy pomocy NIKONA D60 zrobić zdjęcie kilku kijów bilardowych.
    Podpis niezgodny z zapisami regulaminu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •