Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    14

    Domyślnie Zmiana Nikkor 18-105VR na 18-200VR warto ?

    Witam posiadam aparat Nikon D90 do tego obiektyw kit-owy Nikkor 18-105 VR jak dla mnie jest to brdzo dobre szkło lecz trafiła sie okazja kupna dobrej cenie Nikkora 18-200VR nie mam niestety możliwości wcześniejszego potestowania obiektywu przed zakupem bo obiektyw jest w londynie lecz z tego co sie dowiedziałem od właściciela to obiektyw ma ok 6 miesiecy był bardzo mało używany bo gość woli stałki szkła są czyste i obiektyw sam sie nie rozsuwa...
    Ale do rzeczy czy 18-200 VR nie będzie słabsze od mojego dotychczasowego 18-105 ? bo z tego co gdzieś czytałem to 18-105 VR jest bardzo chwalone a na 18-200 VR trochę ludzie narzekają i sam nie wiem co robić miał może ktoś do czynienia z tymi dwoma szkłami będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar matteo_
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Sieradz/Poznań
    Posty
    104

    Domyślnie

    moim zdaniem gra nie warta świeczki... chyba ze brakuje Ci bardzo milimetrów na długim końcu. lepiej doskładać trochę i kupić coś jasniejszego.
    D300|Z 16 f/2,8|N 24-70 f/2.8G|N 180 f/2.8 ED|SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patnet Zobacz posta
    obiektyw sam sie nie rozsuwa...
    Ale do rzeczy czy 18-200 VR nie będzie słabsze od mojego dotychczasowego 18-105 ? bo z tego co gdzieś czytałem to 18-105 VR jest bardzo chwalone a na 18-200 VR trochę ludzie narzekają
    Powiedzmy - jeszcze się nie rozsuwa, lub nie rozsuwa się jeżeli jest nieco pochylony, bo w pionie to raczej nie ma mocnych.

    Mam 18-200Vr od kilku lat i bardzo sobie chwalę.
    Na 18-105 bym się nie zamienił, niezależnie od dopłaty.

    Powyżej 130mm ostrość spada, to fakt, ale jest akceptowalna.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  4. #4

    Domyślnie

    Wg mnie jeżeli potrzebujesz coś dłuższego to lepiej pomyśl o N70-300VR. Owszem N18-200VR ma przewagę nad kitem (nie tylko dłuższą ogniskową- choć gdybyś poszukał na forum to ten obiektyw ma wewnętrzne ogniskowanie i to 200mm to trochę ściema...)jest lepiej zbudowany, szybszy, ma skalę do manuala...ale na pewno się wysuwa pod własnym ciężarem

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    14

    Domyślnie

    Obecnie posiadam Nikkora 70-300 VR ale musze go sprzedac bo pilnie potrzebuje pieniedzy dlatego chcialem zmienic 18-105 na cos podobnego i 18-200mm raczej by mi wystarczył tylko czym wiecej czytam o ogniskowej od 135-200mm to mam coraz wieksze obawy...
    Nie ukrywam że obiektyw w wiekszosci bede używał na spacerach i wycieczkach wiec czeste zmiany obiektywu nie wchodza w gre...
    Posiada ktos moze jakiegos linka gdzie beda fotki na wiekszych ogniskowych z tego szkielka (18-200) szukalem w googlach lecz pokazuje wiekszosc zdjec na ogniskowej 18mm a to mi nic nie daje.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patnet Zobacz posta
    Obecnie posiadam Nikkora 70-300 VR ale musze go sprzedac bo pilnie potrzebuje pieniedzy dlatego chcialem zmienic 18-105 na cos podobnego i 18-200mm raczej by mi wystarczył tylko czym wiecej czytam o ogniskowej od 135-200mm to mam coraz wieksze obawy...
    Nie ukrywam że obiektyw w wiekszosci bede używał na spacerach i wycieczkach wiec czeste zmiany obiektywu nie wchodza w gre...
    Wymiana 18-105 + 70-300 VR na 18-200 to moim zdaniem średni pomysł. Jeśli rezygnujesz teraz z 70-300 VR, to zamiast wymiany 18-105 na 18-200 dokupiłbym jakieś jasne szkło np. 85/1.8 - małe i lekkie przez co fajne na wyjazdach a do tego JASNE .
    D700, 50/1.4G, 80-200/2.8 AF-S

  8. #8

    Domyślnie

    Zrobiłem zwrot o 180 i kupiłem 18-200 VR II. Korpus D90 kupiłem oczywiście oddzielnie.
    W mojej fazie fotografowania postawiłem na uniwersalność i hermetyczność puszki.
    Wstępnie wszystko działa, jednak jeszcze porządnie nie przestrzeliłem tego zestawu z uwagi na pogodę i pracę albo praca, albo deszcz

    Myślę że na takiej jasności obiektywu na razie się zatrzymam. Prosiłbym o wytłumaczenie - dlaczego obiektyw o lepszym świetle jest lepszy - wiem, że pytanie jest banalne.

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dark__jedi Zobacz posta
    Zrobiłem zwrot o 180 i kupiłem 18-200 VR II. Korpus D90 kupiłem oczywiście oddzielnie.
    W mojej fazie fotografowania postawiłem na uniwersalność i hermetyczność puszki.
    Wstępnie wszystko działa, jednak jeszcze porządnie nie przestrzeliłem tego zestawu z uwagi na pogodę i pracę albo praca, albo deszcz

    Myślę że na takiej jasności obiektywu na razie się zatrzymam. Prosiłbym o wytłumaczenie - dlaczego obiektyw o lepszym świetle jest lepszy - wiem, że pytanie jest banalne.

    pozdrawiam
    obiektyw o lepszym świetle nie jest lepszy. Jest jasniejszy
    On moze byc bardziej uzyteczny, gdy np robisz zdjecia w ciemnych miejscach, wowczas mozesz uzyskac poprawna ekspozycję bez nadmiernego zwiekszania czułosci ISO.
    Efektem jest lepsza jakośc materiału
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  10. #10
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patnet Zobacz posta
    Nie ukrywam że obiektyw w wiekszosci bede używał na spacerach i wycieczkach wiec czeste zmiany obiektywu nie wchodza w gre...
    Posiada ktos moze jakiegos linka gdzie beda fotki na wiekszych ogniskowych z tego szkielka (18-200) szukalem w googlach lecz pokazuje wiekszosc zdjec na ogniskowej 18mm a to mi nic nie daje.
    Jeżeli obiektyw ma być używany głównie do spacerowo-wakacyjnych fot, a zmieniać szkieł jak sam piszesz ci się nie chce, to jest on dla ciebie najlepszym możliwym rozwiązaniem. A jakością obrazka się nie przejmuj, bo twoich celów będzie jak najbardziej wystarczająca.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •