Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Smile Nikon D90 i moje pierwsze kroki...

    Witam wszystkich zainteresowanych na forum.
    Jestem Marcin, lat 29 i na dniach dolacze do szczesliwych (mam nadzieje) posiadaczy Nikona D90. Ostatni tydzien ostro wertowalem opinie/recenzje/testy szkiel. Wciaz sprawa wyboru jest trudna, ale sprobujmy
    Postanowilem kupic body + 18-105mm VR oraz Nikon 50mm f1.4 jako portretowka. I tu pytanie - czy bez VR bedzie ok? Bo szczerze mowiac nie spotkalem wersji posiadajaca stabilizacje.
    Druga sprawa lampa Sb-900. Wiem ze dobra, ale czy sie przyda skoro ta 50 i tak juz ma f1.4? Chodzi glownie o portrety
    Wiem ze po raz setny spotykacie taki topic, ale prosze o wyrozumialosc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zamiast Nikkor 50mm f/1,4 poleciłbym Nikkor 85mm f/1,8 do portretów ,
    Lampa SB900 jak najbardziej przyda się to doświetlania postaci (Portrety) ,
    do zestawu statyw też dorzuć bo w pomieszczeniach się przydaje a i w plenerze też .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amiga Zobacz posta
    I tu pytanie - czy bez VR bedzie ok?
    A myslisz, ze ile obiektywow ma stabilizacje? I jak wedlug Ciebie przez dziesiatki lat radzono sobie bez tego wynalazku?


    Cytat Zamieszczone przez Amiga Zobacz posta
    Druga sprawa lampa Sb-900. Wiem ze dobra, ale czy sie przyda skoro ta 50 i tak juz ma f1.4? Chodzi glownie o portrety
    Jasny obiektyw nie we wszystkich sytuacjach zastapi dodatkowe swiatlo. Przede wszystkim wlasnie w portretach. No chyba, ze chcesz robic tylko takie, kiedy model jest rownomiernie oswietlony jednym, zastanym zrodlem swiatla.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    I znowu dylemacik pomiedzy 50mm a 85mm Duzo osob chwali jeden i drugi....Bo tylko to mi zostalo do uzgodnienia.
    Ostatnio edytowane przez Amiga ; 25-07-2010 o 10:25

  5. #5

    Domyślnie

    Zwykło się uważać, że ogniskowa ok 80 - 120mm jest optymalną dla portretu.
    Przy D90 obydwa podane przez Ciebie obiektywy mieszczą się w tym przedziale
    501-712-525

  6. #6

    Domyślnie

    Wlasnie znalazlem pare podobnych watkow i chyba skusze sie na 85mm

  7. #7

    Domyślnie

    przewertuj forum bo na temat tych obiektywów zostało napisane już chyba wszystko, porównanie też było wiele razy...
    a najlepiej będzie jak wstrzymasz się narazie z zakupem jasnej stałki i poćwiczysz 18-105, później przeanalizujesz sobie jakich ogniskowych używasz najczęściej, czy wolisz ciasne czy szersze portrety, i już będziesz wiedział co wybrać.
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  8. #8

    Domyślnie

    W sumie racja i tak zrobie. Dzieki za szybka odpowiedz.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na pewną sprawę przy wybieraniu ogniskowej swojego nowego obiektywu... Mam tu dokładnie na myśli miejsce gdzie będziesz robił te portrety, jeżeli to będą zdjęcia w plenerze lub dużych pokojach w mieszkaniu to ok (85 super szkiełko) ale jeżeli nie posiadasz dużego mieszkania, a chciałbyś robić portrety wewnątrz to ogniskowa 85mm będzie trochę za duża tym bardziej, że to mnożysz przez 1,5. W takim wypadku lepiej wziąć 50mm lub nawet 35mm jeżeli większość zdjęć ma być wykonana w pomieszczeniach.

    Co do lampy błyskowej to jak najbardziej przydatna pomimo bardzo jasnego obiektywu często doświetla się osoby fotografowane nawet podczas słonecznego dnia żeby zlikwidować cienie, czasami nawet jedna lampa to za mało i chciałoby się mieć kilka takich sb-900 do uzyskiwania ciekawych efektów ale to już podchodzi pod strobing.

    P.S. Zapomniałem dodać swoich 3 groszy na temat stabilizacji... jeżeli chodzi o mnie to nawet obiektywy stało-ogniskowe ze światłem 1.4 chciałbym mieć ze stabilizacją bo to wspaniały wynalazek i chętnie bym się w takie co wyposażył. Niestety nie jest tak kolorowo i żeby uniknąć poruszeń warto zakupić dobry statyw, który zlikwiduje niechciane drgania. Oczywiście nie zawsze można użyć statywu wtedy pozostaje nam zwiększone iso i krótszy czas.
    Ostatnio edytowane przez unicode ; 26-07-2010 o 01:06
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amiga Zobacz posta
    Witam wszystkich zainteresowanych na forum.
    Jestem Marcin, lat 29 i na dniach dolacze do szczesliwych (mam nadzieje) posiadaczy Nikona D90. Ostatni tydzien ostro wertowalem opinie/recenzje/testy szkiel. Wciaz sprawa wyboru jest trudna, ale sprobujmy
    Postanowilem kupic body + 18-105mm VR oraz Nikon 50mm f1.4 jako portretowka. I tu pytanie - czy bez VR bedzie ok? Bo szczerze mowiac nie spotkalem wersji posiadajaca stabilizacje.
    Druga sprawa lampa Sb-900. Wiem ze dobra, ale czy sie przyda skoro ta 50 i tak juz ma f1.4? Chodzi glownie o portrety
    Wiem ze po raz setny spotykacie taki topic, ale prosze o wyrozumialosc.
    D90 jak najbardziej (ok, maszynka). Obiektyw 85mm f/1.8 zamiast 50mm f1.4. Cena prawie taka sama bynajmniej tutaj w Kanadzie. Lampa błyskowa? Tutaj bym zaoszczędził kasę i kupił bym Metz 48 AF-1 Digital. Jeśli chcesz naprawdę zaszaleć to Metz 58 AF-1 Digital.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 26-07-2010 o 10:45 Powód: pis.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •