Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Victoria!

  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rooner Zobacz posta
    Heh znam to... śmieszne to i zarazem okrutnie prawdziwe. Temat rzeka dotyczący doświadczenia u ludzi świeżo po studiach, systemu praktyk zawodowych na studiach (które na wieelu uczelniach są istnym śmiechem na sali, jeżeli w ogóle istnieją) oraz tego, że teraz z każdego na siłę próbuje się zrobić "naukowca" mimo, że często tacy ludzie nie mają po prostu predyspozycji i chęci do tego... itd. itp.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    Heh znam to... śmieszne to i zarazem okrutnie prawdziwe. Temat rzeka dotyczący doświadczenia u ludzi świeżo po studiach, systemu praktyk zawodowych na studiach (które na wieelu uczelniach są istnym śmiechem na sali, jeżeli w ogóle istnieją) oraz tego, że teraz z każdego na siłę próbuje się zrobić "naukowca" mimo, że często tacy ludzie nie mają po prostu predyspozycji i chęci do tego... itd. itp.
    No faktycznie bardzo prawdziwe słowa.
    Ja kończyłem studia 6 lat temu, nie było łatwo o pracę, ale też pracowałem już pod koniec studiów i udało się zostać w miejscu pracy po studiach.
    Ale aktualnym absolwentom, bez pracy czy pleców gdzieś nie zazdroszczę...

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    80 lat temu studia to była elita - 2-3 % społeczeństwa
    30 lat temu, to było 10-15%
    dzisiaj to 50% ...

    Ale elita to nadal 2-3 % ...

  5. #15

    Domyślnie

    Witam pana aptekarza i gratuluję!
    Tutaj jest... podpis

  6. #16

    Domyślnie

    Gratulacje. Kurcze, ja się tak cieszyłem 9 lat temu, ale ten czas leci...

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    phi.. też mi wyczyn ! trzydzieści lat temu byłbyś gość, a dziś...

    Tak czy siak, gratulacje
    Z ust mi to wyjąłeś Tak czy siak nie wyskakuj tylko z pieczątką z "mgr" przed nazwiskiem, bo to w dzisiejszym czasie obciach

    Cytat Zamieszczone przez UBoot Zobacz posta
    80 lat temu studia to była elita - 2-3 % społeczeństwa
    30 lat temu, to było 10-15%
    dzisiaj to 50% ...

    Ale elita to nadal 2-3 % ...
    Na szczęście (a może raczej niestety) to się nie zmieniło...
    FX/DX/CX/www

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez UBoot Zobacz posta
    80 lat temu studia to była elita - 2-3 % społeczeństwa
    30 lat temu, to było 10-15%
    dzisiaj to 50% ...

    Ale elita to nadal 2-3 % ...
    To fakt. 100 lat temu matura gwarantowała dobrą posadę i dostatnie życie. 50 lat temu ukończenie studiów. Dzisiaj? Wszystko się wywróciło do góry nogami. Zdolności intelektualne są mniej cenione niż tzw. fach w rękach . Teraz przeciętne studia nieczego nie zapewniają - wyjątkiem są kierunki ścisłe (i tu nie wszystkie), ale najczęściej graduację trzeba połączyć z dodatkowymi umiejętnościami żeby myśleć o rozsądnej posadzie na start. Oczywiście nie ma nawet co wspominać o pewnej przypadłości polskiego* rynku pracy, czyli tak zwanej posadzie z polecenia.
    Faktem jest też, że ze względu na obecną "masowość" studiów nie da się zachwać tej samej jakości edukacji.
    * koneksje na tym polu grają rolę oczywiście nie tylko w Polsce, choć tutaj chyba nasilenie jest ponad przeciętną europejską.


    A autorowi - absolwentowi oczywiście gratuluję i życzę udanego świętowania
    Ostatnio edytowane przez d_an ; 20-07-2010 o 19:05
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  8. #18

    Domyślnie

    Kiedys pewien koles mi powiedzial - mgr inz
    Moge gowno robic i niezle zyc, a mgr to magazynier

    Gratulacje bo obrona to zawsze stres jak cholera

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARTINK Zobacz posta
    Kiedys pewien koles mi powiedzial - mgr inz
    Moge gowno robic i niezle zyc, a mgr to magazynier
    Niestety w Polsce to raczej czyta sie od konca - "Zebys Niewiem Ile Robil Gowno Masz"

    A wracajac do tematu to dolaczam sie do gratulacji

  10. #20

    Domyślnie

    gratulacje, ja pare dni temu podpisalem kontrakt na kolejne 2 lata dziecinstwa z UŚ.

    inna sprawa, ze mi sie wcale nie spieszy konczyc studiow.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •