Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Hmm...to nowa odslona tego problemu. Kiedys ktos chyba pisal tu na forum o tym problemie i z tego co pamietam problemem byl wlasnie jakis tamron.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozon11 Zobacz posta
    Witam

    Według mnie problemem nie jest grip ale obiektyw.
    Identyczny posiadam i również co jakiś czas zdarzały się "zacięcia" zarówno z D80 jak i z D700.
    Pomaga wyłączenie i ponowane włączenie aparatu i ewentualnie odpięcie i ponowne zapięcie obiektywy.
    Z innymi obiektywami z zasobów "szklarni" usterka nigdy nie wystąpiła. Sprzedawca od którego kupiłem obiektyw powidział - "no cóż - Tamrony tak czasami mają".
    Opisywana usterka jest czasami bardzo upierdliwa - szczególnie jak przymierzasz się do kadru w kościele podczas ceremonii ślubnej.
    Dodam, że z T 70-200 owej usterki nie doświadczyłem.

    Pozdrawiam
    A którą wersję Tamrona 28-75/2.8 posiadasz? Starą na śrubokręt czy nową z silnikiem?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #13

    Domyślnie

    Przypadłośc Tamrona, na szczęście bardzo rzadko i można z tym żyć. Choć jak zrobiło się po raz pierwszy tuż przed chrztem to ciśnienie się podniosło. Wystarczy odpiąć i zapiąć obiektyw i spokój na 2-3 tyś strzalów

  4. #14

    Domyślnie

    To jest powód dla którego Nikkor 17-55 kosztuje 5000 pln a Tamron 1600. Z Nikkorem takie kwiatki nie występuja.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    A którą wersję Tamrona 28-75/2.8 posiadasz? Starą na śrubokręt czy nową z silnikiem?
    Mam wersję z silnikiem.

  6. #16

    Domyślnie

    Witam
    Pozwolę sobie na mały OT.
    Jak z ff/bf przy Waszych Tamronach?
    Szczególnie prosiłbym o odpowiedź kolegów z D300(s) i D700 - czy i o ile korygowaliście AF z poziomu body?
    Dla porównania podam że T 28-75 mam skorygowane na +13 a T 70-200 na +20
    Większość się rozpisuje, że ostry, że od "Cichego", a według mnie praktycznie każda sztuka nadaje się do kalibracji.

    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozon11 Zobacz posta
    Witam
    Pozwolę sobie na mały OT.
    Jak z ff/bf przy Waszych Tamronach?
    Szczególnie prosiłbym o odpowiedź kolegów z D300(s) i D700 - czy i o ile korygowaliście AF z poziomu body?
    Dla porównania podam że T 28-75 mam skorygowane na +13 a T 70-200 na +20
    Większość się rozpisuje, że ostry, że od "Cichego", a według mnie praktycznie każda sztuka nadaje się do kalibracji.

    Pozdrawiam
    Ja używam z D700 tamrona 28-75. Nie wprowadzam żadnej korekty, ostrzy bardzo ładnie i celnie, zarówno z bliska jak i na większych odległościach. Choć dość wolno gdy warunki słabe- jak to u tamrona z silnikiem..
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 21-07-2010 o 11:13

  8. #18

    Domyślnie

    Miałem do niedawna problemy z gripem (Alpha) i D300. Zaniki zasilania, problem z przełączaniem źródła zasilania, a czasem nie działał spust w gripie i kółka nastawcze. Jako że jest to "tylko" Alpha, a nie szlachetne oryginalne MB-D10, wziąłem dosyć drobny papierek ścierny (200 bodajże) i lekko przetarłem wierzchołki styków co to wystają z gripa. Może przypadek, a może to był problem, wiem jedno - wszystkie problemy zniknęły. Zasilanie się przełącza, a reakcja body na kręcenie kółkami w gripie jest zawsze.

  9. #19

    Domyślnie

    Oczywiście jak wielu robiłem testy na bf/ff i po iluś tam testach dałem sobie spokój z tym, po prostu wyleczyłem się z testów. Oceniam zdjęcia zrobione w warunkach "bojowych" i tym się sugeruję. Okazało się w przeciwieństwie do zdjęć "testowych", że korekta najlepiej na 0. Zresztą podobnie wyleczyłem się z szumofobi. T 28-75 to świetny obiektyw za cenę 1500 zł. Za 5000 zł. swietny jest N 24-70 lub N 17-55

    pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozon11 Zobacz posta
    Witam
    Pozwolę sobie na mały OT.
    Jak z ff/bf przy Waszych Tamronach?
    Szczególnie prosiłbym o odpowiedź kolegów z D300(s) i D700 - czy i o ile korygowaliście AF z poziomu body?
    Dla porównania podam że T 28-75 mam skorygowane na +13 a T 70-200 na +20
    Większość się rozpisuje, że ostry, że od "Cichego", a według mnie praktycznie każda sztuka nadaje się do kalibracji.

    Pozdrawiam
    Ja mam na "0" i jest OK.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •