Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ola

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar kataśka
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    okolica Poznania
    Posty
    71

    Domyślnie Ola

    Witam.
    Dziś do oceny daję zdjęcia Oli, która ma 13 lat.
    Ola jest początkującą modelką.

    Żeby nie zakładać dwóch wątków "wrzucam" w jednym dwa krótkie sety.
    I jak zwykle, proszę o ocenę i konstruktywną krytykę.
    Co robię źle?

    Część I.

    1.


    2.


    3.


    Część II

    4.


    5.


    6.


    Pozdrawiam
    Nikon i kilka szkiełek...

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Kielce/Marseille
    Posty
    324

    Domyślnie

    Ola lubi jak sie ja fotografuje to widac, ale fotograf tez powinien to zauwazyc i wykorzystac ?!

  3. #3

    Domyślnie

    Dziewczyna bardzo wdzięczna i z potencjałem. Uwaga na kadry z bliska jak na 4, ponieważ mamy wrażenie zezowania w tym wypadku. Na jedynce o dziwo poza w kucki się nawet broni, bo zwykle wygląda jakby modelka robiła siusiu w trawce. Natomiast fatalnie wyszły stopy i ich połączenie z łydkami oraz brak palców. Wyglądają tym samym jak z gumy. Bardzo dobre światełko na górnej części tułowia. I gdyby nie stopy byłoby naprawdę nieźle. Dwójka wyszła trochę nieproporcjonalnie - może to kwestia wieku połączonego z takim ułożeniem ciała. "W tym wieku dziewczęta składają się głównie z rąk i nóg" (i stawów) - gdzieś takie określenie wyczytałem i jakoś mi tu pasuje. Trójka najlepsza i bardzo przyjemna, obciąłbym jednak dół o połowę koszulki - niestety kompozycja w naturalnym formacie kadru niezbyt udana. Na 4 mam wrażenie lekko dziwnych kolorów skóry, wpadającej jakby w magentę delikatnie. Ze względu na wspomniane zezowanie, zdjęcie niezbyt szczęśliwe. 5 fajna, trochę nawet erotyczna jakby, natomiast coś ze światłem nie tak. Albo ściemniłbym całe zdjęcie, albo tylko doświetlenie. Albo jeszcze powalczył (w obróbce chociażby) z balansem tych świateł. Aktualnie jest dla mnie twarz zbyt jasna trochę. Kadr i ułożenie ciała dość odważne. Cięcia nóg nieszczególne, ale brak fałdek na brzuchu przy takiej pozycji - to się rzadko widzi. Jak zwykle podpieranie się oznacza przerośnięty triceps. Na szóstce koncepcja jak najbardziej na plus, natomiast błysk od przodu na minus - powinien być co najmniej z boku, a najlepiej od tyłu chyba. Tu się nie upieram, bo praktyk ze mnie słaby, ale na pewno coś ze światełkiem do poprawki.
    Modelka marzenie - widać, że chce, że lubi i że ma jeszcze przed sobą ładnych parę lat w dobrej formie. Nie wygląda też na kapryśną, ani przesadnie wstydliwą. Do tego umie się pokazać oraz naturalnie zachować, co jest bardzo cenne. Nic tylko zapraszać ją na kolejne sesje i dopracowywać warsztat. Z tą jedną modelką można się bardzo rozwinąć jako fotograf według mnie.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar kataśka
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    okolica Poznania
    Posty
    71

    Domyślnie

    dziękuję za uwagi a Tobie mOSAd w szczególności
    Nikon i kilka szkiełek...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •