Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Sony A200 i problem jeden czy seria?

    Witam, zainteresowałem sie taką sprawą, mianowicie. Znajoma z warsztatów miała Sony A200 i poprosiła mnie o porade jak oceniam jej zdjęcia kadrowanie i takie tam, no to zacząłem oglądać, dużo było portretów, ludzi, kobieta leżąca na kanapie i to mnie zniszczyło totalnie było jej widać kolana i głowę... Się pytam dlaczego tak kadruje a ona mówi, że to aparat sam takie robi zdjęcia, wziąłem i przekonałem się. Na ogniskowej 18mm skadrowałem zdjęcie idealnie z ziemią i rynną czyli zrobiłem ścianę z oknem. Zdjęcie wyszło tak, że nie było widać początku ściany na zdjęciu który widziałem w wizjerze a kadr był "zawyżony" widziałem niebo którego nie było w wizjerze. Co to? Matryca, pryzmat, lustro? coś jest źle przesunięte serwis sony nie chciał mi udzielić informacji czemu tak sie stało powiedzieli, że naprawią od ręki na gwarancji. Człowiek który w Sony pracuje podpowiedział tylko, że to nie pierwszy raz, A350 też miała taki problem i ludzie z tym byli. Jako, że sony trafiło w gusta użytkowników którzy focą okazjonalnie na rodzinnych imprezach to może być jeszcze wiele takich błędów ze względu na to, że ludzie po prostu nie zwrócą uwagi na zdjecię które ucina pół metra na dole i dodaje pół metra do góry

    Jakby ktoś coś wiedział na ten temat chętnie posłucham a jeśli będę mógł zamieszczę także zdjęcia z Sony

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Dlaczego nie napiszesz na forum Sony albo KKM?
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem juiż nie raz i takich przypadkach z tymi modelami
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  4. #4

    Domyślnie

    dzejms bo nie mam Sony a nie będę się rejestrował na jakimś tam innym forum, ska czy możesz coś o tym powiedzieć?

    nie mam Sony chce tylko się dowiedzieć co to takiego

  5. #5

    Domyślnie

    Wizjer A200 nie pokazuje 100% kadru tylko pewnie coś koło 90% (95% po przekątnej). Stąd różnice. O ile mnie pamięć nie myli to z obecnie dostępnych luster sony tylko A900 ma wizjer ~100%
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Wizjer A200 nie pokazuje 100% kadru tylko pewnie coś koło 90% (95% po przekątnej). Stąd różnice. O ile mnie pamięć nie myli to z obecnie dostępnych luster sony tylko A900 ma wizjer ~100%
    Myślę że opisany problem nie sprowadza się do czegoś tak oczywistego

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę że bez sampli zdjęciowych trudno będzie cokolwiek powiedzieć. Przyczyną może być na przykład awaria stabilizacji, co się objawia przesunięciem matrycy. Wtedy to co widzimy w celowniku nie pokrywa się z tym co będzie na zdjęciu. Zapytaj czy aparat nie upadł czasami znajomej. Jeśli tak to może to być to. Z nam ludzi którzy naprawili taką usterkę samemu, ale to raczej pojedyncze i mało skomplikowane przypadki. Większość jest znacznie poważniejsza.

    Mimo wszystko zapraszam na forum KKM, tam nie tylko system KM/S jest mile widziany, ale także wszystkie inne.

  8. #8

    Domyślnie

    też myślę, że to coś ze stabilizacją... może "ten typ tak ma", bo w A350 moich znajomych też jest tak "dziko" pokazuje więcej u góry i mniej na dole niż w wizjerze
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  9. #9

    Domyślnie

    To nie tak że "ten typ tak ma" Nie powinno być takich rozbieżności z jednej strony kosztem drugiej.
    Straszne, mam Sony i zdjęcia tym robię nawet

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Jest to chyba jakaś wada fabryczna wszystkich sony poniżej a700/a500. Jest to uszkodzenie stabilizatora matrycy, który po uszkodzeniu źle ją ustawia, stąd przesuniecie obrazu, sporo jest ostatnio takich reklamacji, sony raczej o tym wie bo po naprawie już się to nie psuje. Tak samo jest z sigmą, sony ma dość mocny śrubokręt i często zrywa AF w obiektywach 70-300/apo sigma to wie i przy naprawie wymieniają części na takie które są zrobione z lepszych materiałów, a dzieje się to tylko przy sony.

    Pozdrawiam
    Nikon Canon Zenit i dwa Fiedy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •