Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    No wydaje mi się, że zdjęcia zyskałyby gdyby jednak poświęcić kilka minut w Photoshopie. Teraz wyglądają jak dobry materiał wyjściowy do dalszej pracy... Mam nadzieję, że się nie gniewasz o te słowa?


    Dlaczego utożsamiać dobrze/ciekawie obrobione zdjęcia z plastikiem? Hmmm? To jest ogromne spłycenie pojęcia fotoedycji. Obecnie można zauważyć popularyzację dwóch skrajnych trendów traktowania fotografii: albo pokazuje się nie tknięte (surowe), twierdząc, że Photoshop to całe zło tego świata albo te które aż kipią od nadmiaru taniego efekciarstwa.

    Obrazkom opracowanym w sposób naturalny, przyciągający uwagę, a może i nawet efektowny (nie mylić z efekciarstwem), należy, wbrew pozorom, poświęcić sporo więcej czasu w cyfrowej ciemni, niż w przypadku tandetnej, nachalnej i "plastikowej" obróbki. Dobra edycja polega na podkreśleniu walorów zdjęcia, wyeksponowaniu tego co w nim najlepsze i nadaniu charakteru. Sztuka to trudna i wymaga doświadczenia bo popaść w przesadę czy manierę jest bardzo łatwo.
    Witam.
    Na tyle milionów fotografujących (i nieuniknionej powtarzalności nadawanego "indywidualnego charakteru") sztuka to niezwykła.
    Istnieją jakieś "recepty" ?
    Ale już chyba lepsze "nijakie" , niż przekombinowane i kreowane na Sztukę.
    A może chodzi o pewne aspekty techniczne (tonalność , kompozycja...).
    Mi osobiście w wielu z nich brakuje "naturalnego" kontrastu. Rzeczy jakże oczywistej , w przypadku zdjęć obiektów o takiej rozpiętości. "Ciągnięcie" świateł i cieni (aby nie było wypaleń lub kompletnych utonięć w cieniach) ma niestety swoją cenę - coś trzeba "spłaszczyć".
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez jabu66 ; 22-07-2010 o 21:28

  2. #12

    Domyślnie

    No wydaje mi się, że zdjęcia zyskałyby gdyby jednak poświęcić kilka minut w Photoshopie. Teraz wyglądają jak dobry materiał wyjściowy do dalszej pracy... Mam nadzieję, że się nie gniewasz o te słowa?
    Ależ ja się nie gniewam. JA NIE ROZUMIEM. Pokaż mi co byś w nich zmienił a postaram się zrozumieć. Ok?

  3. #13

    Domyślnie

    Poniżej wrzuciłem dwa wybrane kadry, które obrobiłem w sposób moim zdaniem dość neutralny, a zarazem nadający zdjęciu pewien charakter. Miejsce, które zaprezentowałeś jest pełne kolorów, światła... życia, co determinuje sposób edycji, która powinna eksponować te walory. Zabrakło mi kontrastów, nasycenia (np. szaro-bure niebo) przez co zdjęcia są trochę mdłe, nie mają "blasku".

    Gdybym dysponował NEF'ami dałoby się ze zdjęć wydobyć dużo więcej. Niestety z tej wielkości fotek, na dodatek mocno skompresowanych niewiele da się zrobić. Te zaprezentowane to tylko przykład



    [edit] Albo tak

    I bonusik z autorskim piętnem
    Ostatnio edytowane przez swider ; 24-07-2010 o 20:37
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #14

    Domyślnie

    Przyznam się szczerze że dla mnie są one trochę przeostrzone, choć wyglądają fajnie. kontrast lokalny sporo na nich zmienił.

  5. #15

    Domyślnie

    Jest na co popatrzeć Bardzo mi się podoba 9. Poza tym ciekawie ująłeś architekturę.
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    podoba mi sie tylko foto nr 9

  8. #18

    Domyślnie

    Mnie kilka innych 9 tylko może być

    Pozdrawiam. Piotr Milecki.

  9. #19

    Domyślnie

    Mi sie Barcelona nie podoba, ale architektura Gaudí-ego, - owszem.
    Zdjecie nr 14, - dla mnie wygrywa.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  10. #20

    Domyślnie

    Córka kiedyś przywiozła z Barcelony parę zdjęć tej świątyni. Zaciekawiło mnie to wtedy ( zwłaszcza czas budowy ), a teraz mam okazję szczegółowo bardziej oblukać. Dzięki Piotrze, a zdjęcia świetne pod każdym względem. Dobre zdjecia bronią się same. Obrobione czy nie obrobione jakoś wymyślnie.

    ps.
    dawaj jak coś masz jeszcze
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •