Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: D3x a obiektywy

  1. #21

    Domyślnie

    Ja też bym dla Ciebie polecił D700. Wielkość matrycy ta sama, ilość pixeli przekłada się na jakość zdjęć wieeeelkoformatowych, jeżeli takie będziesz robił to tylko 24mln z D3x albo z Canona....no na niskich ISO jeszcze może Alfy.
    Co do czułości w sesjach plenerowych....to dosyć zaskakujące, ja zawsze myślałem, że należy pracować ze światłem zastanym (okno, żyrandole, itp), ale współpracować, dobrze doświetlić i tak trzeba...znaczy może nie trzeba, ale warto i dlatego myślę, że ISO powyżej 800-1600 nie będzie Ci potrzebne przy fotografowaniu ludzi....co innego podczas reportażu sportowego albo w miejscu gdzie nie masz czasu na rozstawienie lamp a dodatkowo postaci nie są statyczne.
    Zastanów się jeszcze co chcesz dokładnie robić tym aparatem.
    Moim zdaniem spokojnie wystarczy Ci D700 a za pozostałą kasę będziesz miał fajne obiektywy, grip, oświetlenie itd a to da Ci dużo więcej niż sam D3x z Twoim 50 f1.4G...

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_87 Zobacz posta
    Ja bym polecil bardziej od wspanialego duetu d3x i d3s - d700 i kilka szkiel pozwalajacych korpusowi na pokazanie co potrafi. Zaoszczedzone pieniadze przeZnaczyc mozna na "kilka" kaw z modelinami po udanej sesji
    hehehe dodać jeszcze można jednego 5D - w ramach parytetu... - obowiązkowo trzeba mieć wszystkie 4 !
    nie trzeba wzywać doktora

  3. #23

    Domyślnie

    nie ma co porównywać d3x i d3s bo jak już ktoś powiedział są to aparaty do różnych zastosowań, d3x to aparat typowo studyjny.
    twój wybór, dostosuj aparat i szkła do własnych potrzeb
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Skończę na d3s, i do tego osprzęt potrzebny.

    i na koniec takei pytanie, jak w ciemnych warunkach dobrze AF złapać ostrość tym d3s skoro on nie ma lampi wspomagającej, takiej jak np w d90 lub d700?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 16-07-2010 o 14:07 Powód: proszę nie mnożyć postów.

  5. #25

    Domyślnie

    Tylko na oko, albo ustawić odległość hiperfokalną

    edit:
    sorki, ale nie wyrabiam
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #26

    Domyślnie

    Trzeba zainwestować bądź w którąś z systemowych lamp (SB-600,-800-900) bądź wyzwalacz su-800.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dahaka Zobacz posta
    Generalnie ja robię zdjęcia sesyjne, studyjne, generalenie osób
    Daj linka do portfolio to się wyjaśni, w którą stronę pójść (d3s/x)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Tylko na oko, albo ustawić odległość hiperfokalną

    edit:
    sorki, ale nie wyrabiam

    Z czym nei wyrabiasz?


    Co do lamp to mam sb-900 tylko jej wspomaganei AF jest zaburzone kiedy wkładam ją np w softboxa, inymi słowy czyujnik jest zasłonięty

  9. #29

    Domyślnie

    Najpróściej będzie latarką...

  10. #30

    Domyślnie

    zawsze mozna wyciac dziurke w miejscu gdzie jest dioda AF..., ewentualnie doswietlac scene mocna latarka LED, musi byc LED bo tylko takie widmo swiatla nie powoduje bledow w pomiarze AF.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •