Close

Strona 2 z 127 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1263

Wątek: albumy ślubne

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    W Poldomach często puszczają szwy, klej nie trzyma. Zdarzają się skazy na kartach, a i są sytuacje, gdy w nowym albumie karty są sklejone ze sobą i ich rozdzielenie powoduje skazu na obu stronach.
    Dzieki za info -- dobrze wiedziec. Co prawda nic z tych rzeczy jeszcze nie zauwazylem, ale pomysle, nad zabezpieczeniem sie przed takimi niespodziankami. Szkoda tylko, ze roznica miedzy Poldomem a Baranskim to nie jest kwestia doplaty, jaka sie zwyczajowo rozumie. Doplacic mozna kilka czy nawet 20%, a tu roznica to ponad 300%.
    Z drugiej strony zastanawiajacy jest dla mnie problem ze znalezieniem albumow naprawde duzych i o duzej ilosci stron. Taki 32x34 cm jaki stosowalem, o objetosci 100 stron z kartami bordo, to kurcze rodzynek. Najczesciej dostepne sa malenstwa z 20 kartkami... Ile oddajecie zdjec w albumie, ze tak niewielki odsetek stanowia 100-stronicowe albumy?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Z drugiej strony zastanawiajacy jest dla mnie problem ze znalezieniem albumow naprawde duzych i o duzej ilosci stron. Taki 32x34 cm jaki stosowalem, o objetosci 100 stron z kartami bordo, to kurcze rodzynek. Najczesciej dostepne sa malenstwa z 20 kartkami... Ile oddajecie zdjec w albumie, ze tak niewielki odsetek stanowia 100-stronicowe albumy?
    Można ewentualnie użyć takiego i dać po dwa zdjęcia (15x21 poziome) na stronę. Wchodzi tym sposobem sporo ponad 100 zdjęć, zakładając że część jest też w pionie (wtedy zajmuje całą stronę).

    http://www.fotokoszyk.pl/Album_Henzo...stron-728.html

    Niestety nie ma wersji z bordowymi stronami.

    Generalnie to dziwi mnie trochę, że tak mało jest na rynku firm produkujących albumy. Oczywiście są ręcznie robione etc.. ale to już inna kasa.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 13-07-2010 o 15:32

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Można ewentualnie użyć takiego i dać po dwa zdjęcia (15x21 poziome) na stronę. Wchodzi tym sposobem sporo ponad 100 zdjęć
    Ze wzgledu na konstrukcje albumow raczej nie zdecyduje sie na wklejanie zdjec na kazdej stronie. Majac taki 32x34 wklejam zawsze albo 2 x 18x13 albo jedno A4, i oczywiscie tylko na stronach prawych.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    ostatnio oddalem w wyśmienitym Gedeonie za 75 zł (60 stron, eko-skóra, 32x29)
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jakies konkretne zastrzezenia co do Poldomu? Uzywalem ich albumow juz kilkukrotnie i jakos nie mialem na co narzekac. Co prawda moglem miec szczescie i trafic dobrze, ale fajnie byloby gdybys rozwinal swoja mysl. Ciekawi mnie to m.in. z tego wzgledu, ze analogiczny album u Baranskiego (okladka gladka, eco-skora, 100 bordo stron, w rozmiarze ~30x30), to koszt ponad 200 zl, a Poldom jedynie 49.
    dla przykłądu teraz mam w domu 3 poldomy - bo młodzi zażyczyli sobie obniżyć koszt i zrobić poldom zamiast baranskiego. Przyniesli mi do domu oryginalnie zapakowane - otworzyłem i w dwóch albumach mam perfidnie pozaginane i nierówno przycięte pergaminy (sztuk 3). Poza tym jak wcześniej kleiłem na poldomie raz czy dwa to zanim doszedłem do konca już mi się przód rozłaził. Także od jakiegos czasu głównie baranski ( a ze w cenie zlecenia nie mam kosztu albumu to sugeruje młodym rozwiązania zwyczajnie najlepsze i najefektowniejsze). Przy kosztach całego śluby te 200-300zł więcej na profi albumy jest naprawdę drobnostką. A za 5 lat zobaczą różnice, podczas gdy nie będą pamiętać ceny

  6. #16

    Domyślnie

    No ja wlasnie album i odbitki mam w cenie, wiec nie bardzo usmiecha mi sie kupowanie albumow za kilka stowek.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Poldom rozpałd sie po 3 tygodniach parze której taki album zafundowałem. Poldomy kupuje jedynie 20 stronowe na chrzciny. Na ten moment kupuje Henzo Lonzo 70 stron albo Henzo Gran Cara 100 stron...Cena moze nie najmniejsza ale wole mniej zarobic a dac cos konkretnego. Ostatnio para zamówiła sobie taki album http://www.fotokoszyk.pl/Album_Panod...tron-1309.html Mam go już w domu, jakość w dotyku gorsza od henzo, kartki cieńsze i mieni się troszkę wiejsko, ale chcieli taki to maja. Dodam ze dokupuje pudełka na albumy http://www.fotokoszyk.pl/Pudelko_Na_...tron-2262.html bo jak idę z takim czymś do młodych to robi lepsze wrażenie niż album wyjęty z reklamówki
    никон

  8. #18

    Domyślnie

    Maksymalnie oddałam prawie 230 zdjęć (20x30) w 2 albumach Barańskiego (2x 60kart). Oczywiście klejone na każdej stronie z pominięciem pierwszej i ostatniej.
    Im większa ilość kart w albumie, tym większa szansa, że łączenie puści, więc czasem trzeba kupić 2 albumy i spać spokojnie.
    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ile oddajecie zdjec w albumie, ze tak niewielki odsetek stanowia 100-stronicowe albumy?
    Stig, 100 stron to 50 kart, czyli standardowa ilość.
    Lucid jak załatwiłeś sprawę reklamacji? Kleiłeś zdjęcia ponownie?

  9. #19

    Domyślnie

    O fakcie rozpadnięcia sie albumu dowiedziałem się od znajomych pary, zaproponowałem wymianę ale nie chcieli. Szkoda bo to dla mnie antyreklama ale co zrobić, na siłe albumu nie zabiorę... Credka ile bierzesz za zlecenie skoro aż tyle zdjęć w tak dużym formacie oddajesz i to jeszcze w barańskim???
    никон

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No ja wlasnie album i odbitki mam w cenie, wiec nie bardzo usmiecha mi sie kupowanie albumow za kilka stowek.
    Mam podobnie, ale Poldomy faktycznie nie budzą mojego zaufania. Barański jest stanowczo za drogi jak na pakiet w wersji mini, przynajmniej u mnie. Niedawno oddawałem klientom Panodię Nora - już nie produkują - piękny album i tani - 66 złotych za 50 kart. Czemu Panodia nie produkuje? Oto jest pytanie, dałbym i stówę za niego chętnie.

Strona 2 z 127 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •