Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Komputer stacjonarny - prosze o rade

    Witam,

    Obecnie posiadam komputer ktory pamieta czasy.... ktorych ja juz dawno nie pamietam...


    chcialbym sie Was poradzic,

    Znajomy chce mnie obdarować płytą główna LGA775:
    A wiec postanowilem wysupłać jeszcze ca 1300 pln i postawic nowego pc-ta

    Asus P5N-E SLI, (tą płytę dostane w "geszenku")

    a wiec poczytałem i planuje:

    Q8300 (quad) 560 pln
    GF GT220 128 bit DDR3 /czy GF9500 (do CS5 i LR3.0 na W7/64) 280 pln / 210 pln
    2x2GB 800 MHz CL5, 360 pln
    HDD 500GB Seagate 160 pln

    wyszło ca 1300

    Pytanie do znawcow tematu czy ta konfiguracja jest optymalna czy warto dopłacać do karty graficznej z CUDA, czy lepiej kupić radeona.... czy moze wystarczy ten GF9500... sam nie wiem i liczę na wasza pomoc. Ten zestaw będzie latał pod EIZO 1921. Puszke i zasilacz, DVD mam.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie obraź się, ale podpinam się pod wątek, też chętnie dowiem się o optymalnej konfiguracji sprzętowej, ale bez szaleństw. Everest pokazuje, że w momencie odpalenia i używania (obróbka, eksport) LR 2.7, RAM nie jest tak obciążony (mam 2 komplety 512 x 2 DDR II 667MHz Dual Geil, wynik ok 30-40% obciążenia) jak procesor (często 100%, u mnie Athlon 64 3200+), więc wydaje się, że to na nim nie ma co oszczędzać. Co do karty grafiki, to jeśli nie grasz w 3D, to nie ma co szaleć, a jak szaleć- warto kupić Matroxa jakiegoś pod grafikę. Ja mam płytę AM2/AM3. robin102 radzi ponadto wziąć szybki HD, teraz standard to SATA 3, ale chętnie poczytam co radzicie forumowiczowi muchografia.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  3. #3

    Domyślnie

    muchografia-sprzet wystarczy......grafika by sie przydala nieco mocniejsza, zobacz w Radeonach, moze cos wyrwiesz....nie chce sie za bardzo udzielac bo nie jestem pewien jak tam teraz z Radkami.
    Jednak pol roku temu skladalem kompa dla mojego brata syna i on tez mial ograniczony budzet.......kupilismy Radeona 5700 ktory okazal sie bardzo fajana karta ze sporymi mozliwosciami jak za 350zl (pol roku temu), sam mam GF 260 GTS i jako stary Nviodiowiec sie tego trzymam......jednak wiem ze Radki sa nieco tansze i bardzo dobre. Twoj zestaw jestl zestawem budzetowym a karta sie dobra przyda......popatrz za wydajnym i tanim Radeonem......
    Co do CUDA.....hmmmm nawet nie odczuwam ze mam

    biologardzianin-przede wszystki procesor.....masz AM2 to kup swietnego AMDeka Phenom II X2 550 lub 565......procesory te swie swietnie kreca i choc maja dwa jajka jest mozliwosc odblokowania ich na trzech lub czterech (oczywiscie pod odpowiednia plyta z odpowiednim biosem)z jak bedziesz mial szczescie.....
    Ja mam tego 550 i na boxowym chlodzeniu taktuje go na 3,7ghz bez zadnych problemow, odpalilem go na trzy jajka, niestety na czterech sie wieszal (czyli nie mialem szczescia zdobycia odpowiednika Phenoma 955 za 1/3 ceny).......Procek ma 7mb cachu jest wydajny i nie bierze duzo pradu, wczesniej mialem Athlona X2 6000+ i porownania nie ma....polecam!

  4. #4

    Domyślnie

    grafika by sie przydala nieco mocniejsza
    Greg77 dzieki za pierwszy odzew...

    soft Adobe wymaga mocniejszej niz GF9500 ? Czy GF GT220 bedzie wstarczajaca (komputer tylko do CS5 i LR3.0) zero grania !

    piszesz ze mając CUDA nie odczuwasz różnicy w porównaniu do czego?

    Dysk Seagate czy Samsung? ...doszly mnie przed chwila sluchy ze ten 2 zaczal robic swietne dyski (a ja mam wielki uraz do tej firmy wiec wole zapytac Was)

    czyli tak:

    Q8300 zostaje
    Grafika caly czas pod znakiem zapytania... GF czy Radek
    2x2GB 800 MHz CL5, zostaje
    HDD 500GB temat do dyskusji...


    czekam na kolejne rady
    M.

  5. #5

    Domyślnie

    Radka kupisz wydajniejszego w cenie GF.......to jest pewne.
    Warto miec mocniejsza grafike, tak na wyrost
    Te karty o ktorych piszesz na 100% wystarcza do obrobki zdjec..........jezeli szukasz kompa w 100% do zdjec to bedzie okej, nie zauwazam roznicy pomiedzy karta z CUDA a karta bez.....z tym ze skok u mnie byl dosc spory jakosciowo bo skoczylem wtedy z GF8500GT na 9800GTX wiec dlatego moze nie zauwazylem roznic z CUDA
    Co do dysku to ja jednak jestem przywiazany do Seagate.....nie kupisz juz nigdzie wersji z walnietym firmware 7200.11 wiec nie sluchaj tych mitow ktore sa w sieci! Mam dwa seagate 500gb i jest rewelacja
    O Samsungu tez slyszalem wiele dobrego ostatnio ale mam jakas awersje do firmy........
    Mozesz tez spokojnie brac WDka......ech tak na serio te dyski sa podobne jakosciowo.....patrz zeby mialy jak najmniej talerzy i tyle
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 12-07-2010 o 21:58

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    robin102 radzi ponadto wziąć szybki HD, teraz standard to SATA 3
    Póki co żaden dysk talerzowy (jak i bodaj wszystkie flesze) nie jest w stanie wypełnić pasma SATA2, więc zabawa w trójkę jest dobra dla pryszczersów, potrzebujących dodatkowych punktów do lansu na podwórku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •