Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie Projektor multimedialny do 2,5 kPLN - czy jest sens?

    dobrze, juz dobrze, uscisle temat bo odzew jest, plazme mi ukradli! w sumie ostatnio szukalem, zeby kupic i nie ma nowej! granda, i w zasadzie nie ogladam tv, potrzebuje do klubu ktory zalozylem lokalnie i strasznie wypalil w pozytywnym sensie, przydaloby sie na czyms prezentowac, wyswietlac dzialalnosc coniektorych,
    optoma powiadasz...
    mam pare sztuk roznych w pracy tez, ale... dla mnie halasuja bo sa stare (taka przypadlosc), dlatego pomyslalem o nowym, ale ma byc cicho, lubie cisze, spokoj paradoksalnie stary jestem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 31-01-2017 o 23:59
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    W firmie mamy ze dwie Optomy, parę Delli, Sanyo, Toshibę i nie pamiętam co jeszcze. Najrozsądniejsza do domu jest imo Optoma właśnie. Tania jak borszcz, rozsądne parametry obrazu, nie jest może idealnie przenośna ale do domu to raczej nie problem.
    Warto jednak zorganizować odpowiednie miejsce, wyświetlanie obrazu na białej ścianie w zaciemnionym pokoju z paru metrów może wysmażyć gały

    Edit: chyba z sokolem razem pisaliśmy. Nie zgadzam się
    Netflixy i inne badziewia dostępne przez internet powodują, że i serial wieczorem można sobie spokojnie pyknąć na ścianie zamiast telewizora. Telewizor nawet i 60 calowy nie ma startu ze ścianą, która może mieć i 120 cali.
    Ceny tez się zmieniły a kino nie załatwia niestety wszystkiego bo a) na projektorze nowości nie pooglądasz bo ba DVD będą za rok b) w kinie nie grają 'klasyków' które przyjemnie się na projektorze właśnie ogląda 'na życzenie'

    Poza tym wyjście do kina, we dwójkę + kawa, pokorny, obiady na mieście i masz 200 zł lekko, czyli przy dzisiejszych cenach tak licząc masz projektor 'zamortyzowany' po pół roku
    tak oczywiście obraz 2m szerokości robi wrażenie ale szybko się nudzi w domowym zaciszu, przynajmniej mi, a sporo filmów oglądam, chodzę do kina itp i nigdy w kinie nie wydałem więcej niż 2 bilety + popkorn za 20max - obiad przed czy po to co innego (jeść i tak trzeba) jakbyś w domu był to kolację do filmu też kupić/zrobić trzeba.

    Zależy kto, ile ogląda, jakie przeznaczenie. Ja chciałem kupić i nie kupiłem chociaż miałem parę lat temu dostęp do sprzętu z półki TOP. Sanyo, Optoma, Epson, NEC itp.

    Jak już kupować to projektor, który wyświetla obraz 100" np. 50cm od ściany... Bo tradycyjny projektor potrzebuje przestrzeni a im dalej od ściany tym gorzej bo projektor mamy przy sobie najczęściej i oświetla nam caaały pokój.
    ultra-krotkoogniskowy-Epson-EB-480 ten akurat jest do tablic interaktywnych ale inny model do filmów też się znajdzie.

    do klubu?! To chyba najtańszy jaki się da, żeby nie ukradli i nie zniszczyli ludzie nikt nad jakością użytej lampy w środku nie będzie się zastanawiać
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 01-02-2017 o 00:00
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #13

    Domyślnie Projektor multimedialny do 2,5 kPLN - czy jest sens?

    masz racje @sokolnik, ostatnio wrazenie zrobil na mnie bond przedostatni w kinie, chyba quantum, poza tym taki kicz serwuja ze popkorn nie smakuje, za to chetnie raz na jakis czas zarzuce sobie cos w zaciszu;
    zaczyna mi sie krystalizowac co chce: cichy, z dobrym odwzorowaniem kolorow (w koncu ludzie powinni zobaczyc kolor i przejscia), do £500, strasznie zydze, wiem, ale budzet musi byc - nieprzekraczalny, inaczej czlowiek pokraka sie staje,

    pytanie nasunelo mi sie o sile swiatla im wiecej tym lepiej w tym przypadku? no i zaczelo sie... rozpietosc tonalna i kontrast

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 01-02-2017 o 00:27
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    sporo filmów oglądam, chodzę do kina itp i nigdy w kinie nie wydałem więcej niż 2 bilety + popkorn za 20max
    I tu jest sedno problemu. W domku, przy projekcji fajnego filmu nie ma siedzących wokół obcych ludzi żrących i siorbiących. Kuźwa, nie można czegoś przekąsić przed wyjściem, tylko żreć w kinie? Jeszcze choroba, puszki ze śledziami zaczną przynosić. Z kina się zrobił bar. Syf. Osobiście mi takie "dodatki" zabijają sens pójścia do kina. Jestem w kinie raptem ze dwa razy do roku. Miałbym ochotę częściej, ale na samo wspomnienie "atmosfery" robi mi się niedobrze. Nie mam projektora, póki co tylko dobrą plazmę, ale jak będę duży i bogaty, od czasu do czasu odpalę film z projektora. Testowałem, jest coś innego, magicznego w całym tym przygotowaniu filmu, zaciemnieniu, samym "srebrnym ekranie". Bardzo mi się to podoba i właśnie u siebie, w zaciszu, bez smrodu popcornu.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 01-02-2017 o 02:02
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #15

    Domyślnie Projektor multimedialny do 2,5 kPLN - czy jest sens?

    moje wrazenia ze starego kina bez popkornu i koli to takie, ze ludzie wychodzili nabuzowani i miedzy soba jeszcze dlugo rozmawiali na miescie i w kawiarence, a ja obawiam sie isc do kina, ze zasne co nieraz mi sie zdarzylo z nudy do tresci i otoczenia, ostatni przyklad, bourne obejrzalem w domu, bo za bilet nie zwracaja, ale pamietam, ze ktores gwiezdne wojny obejrzalem na mniejszym ekranie, ale tylko 15 min i polecialem do kina

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 01-02-2017 o 02:13
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #16

    Domyślnie

    Kilka dodatkowych myśli ode mnie. Do niedawna używałem 8 letniej już optomy (z natywnym 720). W grudniu wymieniłem na nowszy model. Akurat wszystkie okna w mieszkaniu mam na wschód, więc o używaniu go przed południem raczej można zapomnieć - za to nawet wczesnym popołudniem 3000 lumenów wystarcza do oglądnięcia jakiegoś serialu, czy innego meczu - no chyba, że naprawdę jest zupełnie bezchmurny dzień.

    Jedna kluczowa sprawa - kilkakrotnie w wątku padło słowo ściana. Bez przyzwoitego ekranu, cała zabawa mija się z celem. Zaznaczam - przyzwoitego!. Czyli nie kawałek białego płótna rozwieszony na gwoździach. Dobry ekran jest tak naprawdę szary (i czym ciemniejszy, tym lepiej), natomiast w materiał ma wklejone drobinki (przynajmniej u mnie tak to wygląda) metalu, który odbija światło. Można to łatwo zauważyć, że ekran odbija światło latarki dużo lepiej jeśli spojrzy się na niego pod tym samym kątem.

  7. #17

    Domyślnie

    Ekran ważna rzecz. Bardzo ważna.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam projektor panasonica od 9 lat, ekran optoma 92" ale na fajne premiery zawsze chodzę do kina ze względu na klimat, nawet mi przestało przeszkadzać siorbanie i chrupanie, najgorsze są typy komentatorzy, a co do samego projektora jestem bardzo zadowolony, a czym większe pomieszczenie tym lepiej dla jakości obrazu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    I tu jest sedno problemu. W domku, przy projekcji fajnego filmu nie ma siedzących wokół obcych ludzi żrących i siorbiących. Kuźwa, nie można czegoś przekąsić przed wyjściem, tylko żreć w kinie? Jeszcze choroba, puszki ze śledziami zaczną przynosić. Z kina się zrobił bar.
    Myślę, że to ma też trochę wspólnego z poziomem treści - było kilka takich filmów, że gdyby nie przezornie zabrana butelka to bym ze znajomymi nie dotrwał do końca... Ja z tego powodu przestałem chodzić do kina, szczególnie biorąc pod uwagę koszt jednorazowego wyjścia w weekend.

    Za to oglądanie w domu filmów na rzutniku jak najbardziej popieram, nawet bez ekranu może być fajny klimat jak się usiądzie ze znajomymi. Ekran oczywiście to dla jakości obrazu kluczowa sprawa i jeżeli ma się w planach oglądać filmy na rzutniku częściej to warto posiadać, albo pomalować ścianę odpowiednią farbą, z zaznaczeniem konturów czarną. Widziałem u znajomego takie rozwiązanie i wyglądało całkiem fajnie.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •