Close

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 162
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    Ewentualnie kup owal i może do portretów mniejszą okrągłą srebrno-białą.
    ok, do potretow okragla ale jaki rozmiar jest najbardziej uniwersalny ? 55,80,95,105 - na logike pasuje mi 95tka ale doswiadczenia nie mam.

    dzieki za info +1

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARTINK Zobacz posta
    ok, do potretow okragla ale jaki rozmiar jest najbardziej uniwersalny ? 55,80,95,105 - na logike pasuje mi 95tka ale doswiadczenia nie mam.

    dzieki za info +1
    Im większa tym lepsza. Zwłaszcza jeśli myślisz o 5w1
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #153

    Domyślnie

    Napisał hostman22
    Quantuum Czy Mitoya ?

    Zastanawiam się która dłużej wytrzyma bez cerowania .
    Cytat Zamieszczone przez bedol Zobacz posta
    Mitoya daje dwa lata gwarancji na blendy.
    Ja kupiłam 5 w 1 quantuuma chyba już ze trzy lata temu, dosyć intensywnie używana i moge polecić z czystym sumieniem: http://www.foto-tip.pl/sklep/blenda_...cm-p-2226.html Też bym chętnie miała dodatkowego fotografa do robienia backstage'ów ale chyba jeszcze nie ten poziom.
    Co do rozmiarów to lepiej większą, będzie uniwersalna.

  4. #154

    Domyślnie

    U mnie ostatecznie blenda jest używana głównie jako tło do zdjęć beauty, wrzuciłem dzisiaj notkę na temat używania jej w ten sposób - link. Właściwie to robi mi za tło w 95% zdjęć. Ale jakbym wrócił do zdjęć plenerowych, to pewnie miałaby więcej zastosowań.

  5. #155

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad blendą sunfire czy warto taką kupić. Znaczy nad blendą która posiada powierzchnie sunfire Ogólnie nie wiem czy nie będę świecił tylko do b&w więc czy warto?

    Dziękuję za odpowiedź.

  6. #156

    Domyślnie

    Kurcze nie wiem czy to dobre miejsce....ale bądź co bądź, to przykład wykorzystania blend w warunkach domowych:

    Oświetlenie praktycznie wszędzie takie samo...czyli słońce
    Generalnie okno dachowe, słońce, przysłonięte opartą blendą - dyfuzorem, po drugiej stronie srebrna blenda, niekiedy dokładałem również kolejną srebrną blendzinkę - robioną z koca pożarniczego do zdjęć makro, niestety ona brzydko się odbijała (widać na pierwszych zdjęciach)










  7. #157
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Takie zdjęcia chyba łatwiej wykonać w tunelu oświetleniowym przynajmniej te z góry.

  8. #158

    Domyślnie

    Rozpisałem się o świeceniu blendami, przy okazji opisując jedną sesję


    Mój wpis można przeczytać tutaj.

  9. #159

  10. #160

    Domyślnie

    Ja mam blendę tej firmy, co prawda 5w1 i jak na moje amatorskie potrzeby jest w sam raz.
    Ogólnie myślę, że aż 7w1 jest zbędne, ta zielona i niebieska powierzchnia raczej zbyt przydatna nie jest...
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •