Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Lightroom 2

  1. #1

    Domyślnie Lightroom 2

    Witam wszystkich odwiedzających. Mam do was, a właściwie do użytkowników Lightrooma pytanko. Pewnie jest ono banalne ale nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Chodzi o ustawienia wprowadzane automatycznie przez program. Da się to jakoś wyłączyć bo mam ok 500 zdjęć do obróbki i LR robi mi z nimi sajgon. Jeśli był by ktoś tak miły by napisać jak wyłączyć automatyczne poprawki wprowadzane przez program będę bardzo wdzięczny

  2. #2

    Domyślnie

    Lightroom 2 nie wprowadza po imporcie zadnych auto poprawek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rascal Zobacz posta
    Lightroom 2 nie wprowadza po imporcie zadnych auto poprawek.
    wprowadza, przy wolniejszych komputerach widać pierwotną wersję, a potem LR nieznacznie zmienia niektóre parametry (EV, jasność, itd.). O tym było już gdzieś tu na forum napisane.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  4. #4

    Domyślnie

    Opisane zmiany dotycza przetwarzania obrazu przez modul ACR, ktory jest odpowiedzialny za wywolywanie plikow RAW w LR, i nie ma to nic wspolnego z automatyczna poprawka. Adobe Camera Raw nieco inaczej interpretuje ogolna charakterystyke zdjec, i nie umie poprawnie odczytac presetow ustawionych w body.

  5. #5

    Domyślnie

    Zerknij tu:

    Edit > Preferences > Presets > Apply auto tone adjustment

    odznacz ostatnią pozycję czyli Apply auto tone adjustment



    Pozdrawiam
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Odhaczenie-> OK-> nic nie daje, załadowanie nowego zdjęcia powoduje przesunięcie kilku suwaków. Widać , chodzi o moduł ACR.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •