Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80
  1. #1

    Domyślnie Skaner do negatywów

    Mam sporo filmów 35mm które chciałbym zarchiwizować. Jaki polecacie dobrej klasy skaner do negatywów w cenie max 1500zł (ew może coś wyskrobię)? Czy rozglądać się za skanerem przeznaczonym tylko do negatywów czy w grę wchodzą również skanujące pozytywy.

    Matryca CCD czy CMOS?

    Natknąłem się w sieci na Plustek OpticFilm 7600i SE? Cena jest niższa niż u konkurencji. A jak jest z jakością w porównaniu np z Epson v700 czy innymi u konkurencji.

    PS Mam skaner Plustek Opticpro ST64+ i niestety ze skanów negatywów nie jestem zadowolony, wyglądają jak stare zdjęcia orwo (kolory lekko wyblakłe, dużo żółci, czasem smugi na skrajach kliszy.)

    Problem tez jest ze skanowaniem gdy negatyw jest dłuższy niż 4 klatki.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko uzywki Nikona albo Minolty... za 1500 zeta mozesz ustrzelic Coolscana IV (LS-40) mysle.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  3. #3

    Domyślnie

    Szukaj Epsona V700/V750 - mocno niedoceniane skanery, niewiele odbiegające jakością skanu od dedykowanych. Większość zleceń robię właśnie na nim, zaprzęgając Minoltę jedynie do zadań specjalnych. Nie do przecenienia jest multiformatowość Epsonów i możliwość skanowania dokumentów oraz odbitek.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  4. #4

    Domyślnie

    jak wyzej nikon i minolta
    szukaj na allegro i ebay

    axer Epsona V700/V750 za 1500zl?

    sam mam 750 ale jesli bym nie mial
    i chcial zarchiwizowac spore archiwum 35
    to jednak kupilbym uzywke nikona albo minolte
    a po robocie sprzedal
    jesli mialby to byc skaner nie tylko do 35 (ale tez inne materialy plus wieksze filmy)
    to bym kupil epsona (co zreszta uczynilem )

    przy okazji przypomnialem sobie ze musze kupic Twoje szybki
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 06-07-2010 o 14:24

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    jak wyzej nikon i minolta
    szukaj na allegro i ebay

    axer Epsona V700/V750 za 1500zl?
    V700 spokojnie za 1500 kupisz. Ostatnio widziałem za 1300 bodajże.

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    sam mam 750 ale jesli bym nie mial
    i chcial zarchiwizowac spore archiwum 35
    to jednak kupilbym uzywke nikona albo minolte
    a po robocie sprzedal
    jesli mialby to byc skaner nie tylko do 35 (ale tez inne materialy plus wieksze filmy)
    to bym kupil epsona (co zreszta uczynilem )
    Tyle że do dedykowanego wepchniesz 6 klatek na raz. Do Epsonka - 24. Wbrew pozorom jest to wielka oszczędność czasu. I Epsona po skanowaniu też można sprzedać

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    przy okazji przypomnialem sobie ze musze kupic Twoje szybki
    A zapraszam.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  6. #6

    Domyślnie

    Na ebayu Dimage Scan Dual III wyrwiesz za ok. 170 funtow, Scan Dual IV za jakies 220. Nawet ten pierwszy w zupelnosci daje rade (2800 dpi czyli okolo 10 MPix) i jest o dwa nieba lepszy od starszych plaskich epsonow, szczegolnie w kolorze.
    Nie wiem jak jest ze skanowaniem w najnowszych plaszczakach, tj. jaka jest faktyczna rozdzielczosc V700 bez interpolowania bo to jest wazne (EDIT: 6400 dpi do filmow) ale moim zdaniem pomimo wyzszego dpi zaden plaszczak nie podskoczy dedykowi, chociazby z takich powodow jak gestosc optyczna czy autofocus.

    Czarnobiale 35mm dalem rade sensownie poskanowac nawet na Epsonie 3200 ale trzeba to robic VueScanem do rawow i niewiele wiecej ponad galerie internetowa bedziesz mogl z tego zrobic.

    Jak wpiszesz w googlach: epson v700 vs minolta scan dual to dostaniesz odpowiedzi, ktore zasadniczo mozna strescic o tak: "I have a Minolta Dimage Scan Dual IV and even though it is only 3200dpi it is easy to see it is sharper and makes better scans then my V700."
    Ostatnio edytowane przez radekone ; 06-07-2010 o 16:54

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę boję się kupować używki choć perspektywa skanera z wyższej półki za mniejsze pieniądze jest kusząca. Czy taki dedykowany z biegiem czasu zanieczyszcza się? Jak jest z jakością skanów nie pogarsza się? Zapewne lampa się zużywa.
    A jesli ma byc lepsza jakość to wolę by wchodziło na raz 6 niż nawet 24. Obecnie wchodzi mi 3x4 i jest kiepska jakość

  8. #8

    Domyślnie

    Jakoś wielkiej przewagi Minolty Dimage Scan Elite 5400 nad Epsonem nie zauważyłem. Przykład poniżej, oceńcie sami.

    Kodak Kodachrome 64, pełna klatka, 3200 dpi, resize do 800 na dłuższym boku, obniżone nasycenie:


    Wycinek 1:


    Wycinek 2:

    Nie ruszałem kolorów - takie obrazki wyszły ze skanerów. Śmiem twierdzić, że na odbitce do rozmiaru A4 różnicy w ilości szczegółów czy ostrości nie będzie widać.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  9. #9

    Domyślnie

    Jakoś ten szum na 1 średnio mi się podoba szczególnie to co widać na liściu. Zrobiło się zbyt cyfrowo. Który jest który?
    Ostatnio edytowane przez Martix ; 06-07-2010 o 20:58

  10. #10

    Domyślnie

    Jedynka to Epson.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •