Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    No i teraz to się nawet mogę zgodzić.

    Z moich doświadczeń z V200 i z coolscanem V wynika, że każdemu wedle potrzeb, można tak, a można tak. Coolscan oferował nieco więcej, ale i obsługa była o wiele bardziej zajmująca, o cenie nie wspomnę. V200 to budżetowy sprzęt, ale zupełnie wystarczający do wielu zastosowań. V700 może jest jeszcze lepszy (nie miałem przyjemności), to i różnice efektów mniej dostrzegalne.

    Poza tym, używasz SilverFasta. Mam porównanie tylko oprogramowania epsona i nikona, a tu przeskok możliwości jest spory.
    Skaner to raz, oprogramowanie to dwa, a to jak się tym wszystkim posłużymy, to trzy.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez acidjazz Zobacz posta
    To wiem, ale tak sporadycznie uzywam 645, ze nie stanowi to dla mnie problemu

    Pozdrawiam
    Dodam jeszcze tylko, że uzywałem wyłącznie oprogramowania Epsona - wielu osobom ono nie pasuje, ale ja się z nim dogadywałem bez problemu.
    Völkchlor

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donkiszot Zobacz posta
    Poza tym, używasz SilverFasta. Mam porównanie tylko oprogramowania epsona i nikona, a tu przeskok możliwości jest spory.
    Ale ja pisałem o surowych skanach, oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #64

    Domyślnie

    Yyy, a co to są surowe skany?

    I po co było to:
    Winne mogło być nieumiejętne skanowanie (jak dla mnie SilverFast rządzi).
    ?
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Ale ja pisałem o surowych skanach, oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy...
    Jest coś takiego jak surowy skan? Mam niejasne wrażenie ze defaulty SilverFasta będą jednak inne od tych z Epsona czy Nikona. Ale może jest gdzieś opcja bez mieszania się softu, ino ja takiej z Epsona nie kojarzę..
    Völkchlor

  6. #66

    Domyślnie

    Surowy skan, jak sama nazwa wskazuje, to surowe dane ze skanera, bez ingerencji oprogramowania skanującego. Tak samo jak RAW w aparacie. Tyle że nie są zapisywane do jakiegoś wydumanego formatu typu NEF czy coś, tylko można wybrać - np. do TIFF/16bit itp. W SilverFast nazywa się to to 48/64bit HDR(i) - wszystkie opcje "ulepszające" zdjęcie nie są wtedy dostępne, można wybrać jedynie rozdzielczość skanowania i docelowy folder. Jak to było w oprogramowaniu Nikona - nie pamiętam, ale pewnie podobnie.

    Owo "i" jest opcjonalne i oznacza, że V700/V750 dodatkowo skanuje klatkę w podczerwieni i dołącza tę informację do pliku - można to potem wykorzystać do usuwania rys/skaz, jeśli się użyje programu SilverFast HDR. Ale sam plik zawiera właśnie surowe dane o obrazie, z których potem w Photoshopie na przykład można wydusić wszystko co się da.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #67

    Domyślnie

    Surowe dane, to zera i jedynki, jeśli coś widzisz oprócz tego, to znaczy, że już oprogramowanie to zinterpretowało według ustawień fabrycznych. A to co widzisz nie świadczy o skanerze, ale o tandemie skaner-oprogramowanie.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  8. #68

    Domyślnie

    No to tandem Coolscan V + jego oprogramowanie zaskakująco nie wygląda lepiej od tandemu V700 + jego oprogramowanie Zwał jak zwał, V700 mega pozytywnie mnie zaskoczył.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #69

    Domyślnie

    Witam.
    Pierwszy raz włączam się w temat skanerów bo sam byłem i jestem zainteresowany efektami skanowania Epsonami.
    Głównie mały obrazek czasami 6x6.
    Jestem w posiadaniu Epson 4490 i jestem w miarę zadowolony ale zastanawiałem się czy można lepiej i myślałem o v750.
    Ale chciałem przetestować oba skanery i nadarzyła się okazja mogłem zeskanować te same negatywy właśnie v750 i efekty .... moim zdaniem żadne tak samo skanują oba skanery albo ja coś robię źle zobaczcie sami na razie nie chcę zdradzać które którym skanowałem czy widzicie jakieś różnice ?
    Parametry skanowania to 4800 dpi tif wszystko tak jak opisywał ALKOS odwracane i kadrowane do 30/45 400 dpi jpg

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...08cf0a474.html (krzesła 1 )
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...85121ac39.html (krzesła 2 )
    Nikon f100/ 35-70 f2.8 /

  10. #70

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •