Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80
  1. #71

    Domyślnie

    I jeszcze 2. to są 4800 dpi z tif do jpg.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3857820a6.html ( mika 1 )
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7a9012689.html ( mika 2 )
    Zdjęcia nie były zmieniane jeśli chodzi o parametry w ps wszystko tak jak zalecał ALKOS ale bez zabawy ze zmianą to co wyszło ze skanera i odwracane.
    Zaznaczam może ja nie wyciągam maxa z v750 i coś robie żle.
    Pozdrawiam.
    Nikon f100/ 35-70 f2.8 /

  2. #72

    Domyślnie

    Czego konkretnie oczekiwałeś?
    Co to za negatyw jest, tzn format?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #73

    Domyślnie

    Negatyw B&W to Ilford FP4 a kolor to Fuji superia 200 wszystko mały obrazek.

    Oczekiwałem więcej szczegółów i wyższej ostrości.
    Ostatnio edytowane przez Robert750606 ; 24-02-2015 o 00:04
    Nikon f100/ 35-70 f2.8 /

  4. #74

    Domyślnie

    Może to już po prostu wszytko co można wyciągnąć z tego negatywu?
    Ostrość zależy nie tylko od skanera, jeśli na wejściu nie ma więcej danych to i bębnowym lepiej nie będzie..
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #75

    Domyślnie

    Czyli lepiej jak by miało być to prawdopodobnie tylko slajdy ?
    Nikon f100/ 35-70 f2.8 /

  6. #76

    Domyślnie

    Względnie dedykowany skaner do negatywów. Te 4800 czy ile tam na płaskim to są dane teoretyczne. W praktyce jest bardzo dobrze, jeśli osiągnie się połowę tej wartości, a w większości przypadków nawet ta połowa jest nierealna. Skanery do negatywów dają efektywnie 90-100 procent wartości nominalnej.
    Tu jest opisane ze szczegółami na różnych modelach, podawałem już kiedyś ten adres: www.scandig.de.

  7. #77

    Domyślnie

    Chciałbym zacząć skanować filmy/slajdy małoobrazkowe. Jaki skaner polecacie ( do 1400,00 zł ) ? Na co zwracać uwage przy zakupie ?
    Nie potrzebuję średniego formatu, nie potrzebuję skanować odbitek.

  8. #78

    Domyślnie

    Reflecte Crystalscan 7200 Swoją wyrwałem za 800 zł nówkę, ale bez gwarancji (powystawowa jakąś, czy coś) Rozwiązałem też Epsona V550. Pozdrawiam

  9. #79

    Domyślnie

    Plustek 8200 - warto brać pod uwagę ?

  10. #80

    Domyślnie

    Szukam adaptera SA-21 lub przerobionego SA-21 do funkcjonalności SA-30 - do Coolscana 5000. Jak ktoś ma na zbyciu, proszę o kontakt.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •