Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80
  1. #21
    yendash
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martix Zobacz posta
    A co sadzisz o coolscan III? Warto czy sobie darować i rozglądać się za wersją IV czy V?

    A czym różni się holder w minoltach os tych w Nikonach? Wiem ze u nikona to jest dużo większe, co on potrafi?
    Nie miałem coolscana III. Miałem natomiast ls2000 i pamiętam hardcore skanowania 1000 slajdów bez automatycznego podajnika. LsIV dobrze wspominam jako kompromis pomiędzy kwotą jaką zapłaciłem a tym co otrzymałem. Podszept złego ducha sprawił że pozbyłem się go zostawiając (i męcząc się) sobie v700. Ale przerzuciłem się na średni format odpuszczając sobie ideę skanowania malucha. Po epizodzie z minoltą dimage IV powiedziałem sobie że nigdy więcej nic bez ice. Na świecie jest wiele przyjemniejszych rzeczy do zrobienia poza skanowaniem
    miłego poszukiwania
    p.s v700 jest fajny o tyle, że robisz stykówkę 36 klatek w pół godziny. Skanować możesz to co jest tego warte, choćby zewnętrznie.

  2. #22

    Domyślnie

    Zatem będzie Nikon coolscana III na SCSI, on ma już ice, i cena aż tak bardzo nie poraża.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak jesteś z Wawy i chciałbyś sobie jeszcze zobaczyć co umie epson v500 z własnymi negatywami to możesz do mnie wpaść

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli temat dalej aktualny to:
    na forumowej giełdzie jest "Skaner do slajdów i negatywów KonicaMinolta Dimage Scan Dual IV" w cenie 1000zł.
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  5. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Borkowski Zobacz posta
    Jeśli temat dalej aktualny to:
    na forumowej giełdzie jest "Skaner do slajdów i negatywów KonicaMinolta Dimage Scan Dual IV" w cenie 1000zł.
    Minolta DSD IV nie ma ICE.

    Cytat Zamieszczone przez Martix Zobacz posta
    Zatem będzie Nikon coolscana III na SCSI, on ma już ice, i cena aż tak bardzo nie poraża.
    Gęstość optyczna 3.0, nie za mało?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Minolta DSD IV nie ma ICE.



    Gęstość optyczna 3.0, nie za mało?
    To wyjdzie w praniu, ale z tego co czytałem to są dobre sknery a ja potrzebuję w zasadzie dla siebie nie do zastosowań pro. Nowsze wersje niestety są dużo droższe.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Gęstość optyczna 3.0, nie za mało?
    Troche malo. Dla porownania DSD3&4 maja 4.8, V700 ma 4, starsze plaskie Epsony 3.2.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  8. #28

    Domyślnie

    Zniechęciliście mnie na tyle tą gęstością optyczną że wycofałem się z oferty. Czy ta gęstość ma rzeczywiście tak duże znaczenie? Podejrzałem sample tego nikona i niestety mnie nie powaliły. Zatem będę polować na minoltę III lub IV bo cena ich jest jeszcze zjadliwa. Który z tych skanerów jest lepszy optycznie ?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radekone Zobacz posta
    Troche malo. Dla porownania DSD3&4 maja 4.8, V700 ma 4, starsze plaskie Epsony 3.2.
    Gestosc optyczna w specyfikacjach jest parametrem wyssanym z palca, praktycznie zawsze podaja "up to xxx".
    A licza tylko i wylacznie z rozdzielczosci bitowej przetornika A/D.
    bit D
    8 (24) 2.4
    10 (30) 3.0
    12 (36) 3.6
    14 (42) 4.2
    16 (4 4.8

    Bebny maja w okolicach 4, a producenci dla ccd potrafia podawac wiecej. Ten parametr tak naprawde przy takim podawaniu nic nie mowi, podobnie jak rozdzielczosc.
    Ostatnio edytowane przez dziki_pl ; 14-07-2010 o 18:59

  10. #30

    Domyślnie

    A to mnie zaskoczyles, nie wiedzialem o tym.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •