Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80
  1. #11

    Domyślnie

    A czy Scan Dual IV daje takie obrazy jak na 2 czy na 1?

  2. #12

    Domyślnie

    axer tak przy okazji jakim softem skanujesz i co polecasz?

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    O proszę, kol. axer zapodał fajne wycinki. Jeśli faktycznie 1. to epson, to oglądając same wycinki wolę minoltę, ale z tej drugiej strony to nie sądzę aby było to widać na wydrukach czy zrisajzowanej na monitorze pełnej klatce.
    W sumie to szkoda że axer nie zapodał pełnej klatki z obu skanerów.
    Skaner płaski to większa uniwersalność, zwłaszcza że v700 czy powiedzmy nawet canon 8800F to już całkiem wysoka półeczka.
    Miałem kiedyś starego canona 5000F, ale nie bardzo byłem zadowolony z jego skanów. Bardzo słabo radził sobie z szczegółami w cieniach, do tego ostrość była raczej słabiutka. Okazyjnie kupiłem minoltę DSD II, i nie da się ukryć, widać różnicę. To czego mi brakuje w tym skanerze to ICE, no i demonem szybkości to on nie jest, ale daje radę.
    Myślę, że nie ma się co bać używek z tego typu minolty czy nikona.

    W sumie to sam się zastanawiam czy jest sens zrobić upgrade z mojej minolty DSD II na Elite 5400 albo powiedzmy coolscana IV ED.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martix Zobacz posta
    Jakoś ten szum na 1 średnio mi się podoba szczególnie to co widać na liściu. Zrobiło się zbyt cyfrowo. Który jest który?
    Cytat Zamieszczone przez radekone Zobacz posta
    Jedynka to Epson.
    Zgadza się, 1 - Epson V700, 2 - Minolta Elite 5400

    Cytat Zamieszczone przez Martix Zobacz posta
    A czy Scan Dual IV daje takie obrazy jak na 2 czy na 1?
    Nie mam pojęcia, nie znam tego skanera.

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    axer tak przy okazji jakim softem skanujesz i co polecasz?
    Vuescana używam do skanowania slajdów (mam profile pod każdy slajd co znacznie ułatwia pracę) i negatywów cz-b (skanuję je jako pozytyw i potem odwracam, SilverFasta używam do skanowania negatywów kolorowych (je także skanuję jako pozytyw do HDRa i później odwracam). Epson Scana używam do starych slajdów ORWO i wglądówek.

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    O proszę, kol. axer zapodał fajne wycinki. Jeśli faktycznie 1. to epson, to oglądając same wycinki wolę minoltę, ale z tej drugiej strony to nie sądzę aby było to widać na wydrukach czy zrisajzowanej na monitorze pełnej klatce.
    W sumie to szkoda że axer nie zapodał pełnej klatki z obu skanerów.
    Proszę bardzo:

    Epson V700

    Minolta Dimage Scan Elite 5400
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Wow, dzięki serdeczne.
    Epson chyba fajniej kolor skóry pokazał, ale szum jest większy. No i jakieś takie 'cuś' na obrączce... jednak Minolta mi chyba bardziej podchodzi.
    Tylko czy różnica w skanach jest warta różnicy w cenie... to jest pytanie.


    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Vuescana używam do skanowania slajdów (mam profile pod każdy slajd co znacznie ułatwia pracę)
    A te profile to gdzie rozdają?
    Ostatnio edytowane przez enthropia ; 07-07-2010 o 23:02

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    A te profile to gdzie rozdają?
    Profile należy sobie zrobić samemu Ja użyłem do tego targetów IT 8.7 od Wolfa Fausta: http://www.targets.coloraid.de/.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Profile należy sobie zrobić samemu Ja użyłem do tego targetów IT 8.7 od Wolfa Fausta: http://www.targets.coloraid.de/.
    Grubsza sprawa skoro nie rozumiem o co chodzi

    A propos skanow.. Jednak jest spora roznica pomiedzy starszymi plaszczakami jak np. moj 3200 a V700. Ten ostatni jak widze ma wyzsza rzeczywista rozdzielczosc i na tym polu nie ma nawet gigantycznych roznic pomiedzy nim a Minolta. Minolta za to bije go dosc wyraznie przy wyciaganiu szczegolow z cieni choc gestoscia optyczna az tak bardzo sie nie roznia (DMax= 4 a 4.8 ) co nie dziwi bo to w koncu skaner dedykowany.
    Ja kupilem 3200 za grosze i uzywam go do skanowania sredniaka (w zupelnosci wystarcza) wiec zakup Minolty byl jak najbardziej uzasadniony.
    Z tego co czytalem i co mowili znajomi to roznice w jakosci pomiedzy Dimage Scan Dual IV a Scan Elite II 5400 nie sa tak gigantyczne. Przy prawie dwa razy wiekszym dpi (odpowiednio 3200 i 5400) ten drugi produkuje po prostu wieksze skany i ma ICE - no i jest ponad dwukrotnie drozszy (450+ funtow na ebayu). Starszy Scan Dual III ma okolo 2800 dpi - taka rozdzielczosc pozwala na drukowanie odbitki do rozmiaru okolo 25 centymetrow na dluzszym boku w 300 dpi. Posiadam ten model wlasnie i jak dla mnie w zupelnosci jest on wystarczajacy.
    Ostatnio edytowane przez radekone ; 08-07-2010 o 12:12

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  8. #18
    yendash
    Gość

    Domyślnie

    Nie kupuj żadnego skanera bez ice. Zajeździsz się czyszczeniem w shopie i zniechęcisz do idei. Chyba że masz do skanowania klisze wyłącznie b/w. Pomyśl minimum o ls40, w zupełności wystarczy do skanowania domowego archiwum. Mam v700 ale jak mam nim skanować klisze małoobrazkowe to jestem chory. Rozwiązaniem jest chyba tylko pozostawienie go na noc skanującego z ice te swoje 24 klatki przez kilka godzin. Praca do ludzi z benedyktyńską cierpliwością. Co do minolty 5400, jasne, to jest bardzo dobry skaner ale i tak wolę skanery nikona, których mechanizm automatycznego wciągania filmów pozwala na dość nieangażujące skanowanie. Przy minoltach za każdym razem trzeba korzystać z ramek co mnie skutecznie zniechęciło z idei digitalizowania archiwum.
    pozdrawiam
    Sławek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yendash Zobacz posta
    Pomyśl minimum o ls40, w zupełności wystarczy do skanowania domowego archiwum.
    Sławek
    A co sadzisz o coolscan III? Warto czy sobie darować i rozglądać się za wersją IV czy V?

    A czym różni się holder w minoltach os tych w Nikonach? Wiem ze u nikona to jest dużo większe, co on potrafi?

  10. #20

    Domyślnie

    Ja mam epsona v500, fakt faktem jak się odpali mu ulepszacze to nie jest demonem szybkości ale ja go kocham miłością wielką W załączeniu skan z MF z negatywu


    Skanowane epson scanem jako czarno biały negatyw, nie miałem czasu się bawić w pozytyw i odwracanie

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •