Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie problem z capture

    Mam taki problem z capture... Po otworzeniu bez problemu otwiera mi pliki jpg a nie chce otwierać nef.... Nie wiem czemu kompletnie. Co prawda zmieniłam body, ale nie sądzę, żeby to miało wpływ na pliki, bo nawet tych starych otwierać nie chce Mam wersję 1.3.5 Pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez milka420 ; 01-07-2010 o 16:37
    Pozdrawiam serdecznie
    Milka
    www.illumistudio.com

  2. #2

    Domyślnie

    O przepraszam, ze starymi plikami sobie radzi ale od d3s już nie chce otworzyć
    Pozdrawiam serdecznie
    Milka
    www.illumistudio.com

  3. #3

    Domyślnie

    Od D3s ta wersja Capture NX nefów nie otworzy. Musisz mieć przynajmniej wersję 2.2.3 (niedostępna na stronie Nikona, więc raczej 2.2.4): http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9994

  4. #4

    Domyślnie

    Na przyszlosc -- pisz dokladna nazwe programu. Samo "Capture" niewiele mowi. Ze chodzi o Nikon Capture, mozna sie domyslec tylko po numerze wersji programu (co mimo wszystko tez nie jest jednoznaczne). Programow z Capture troche jest, a nawet do RAW -- oprocz programu Nikona jest jeszcze chociazby Capture One.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Na przyszlosc -- pisz dokladna nazwe programu. Samo "Capture" niewiele mowi. Ze chodzi o Nikon Capture, mozna sie domyslec tylko po numerze wersji programu (co mimo wszystko tez nie jest jednoznaczne). Programow z Capture troche jest, a nawet do RAW -- oprocz programu Nikona jest jeszcze chociazby Capture One.
    Nie wiedziałam. Przepraszam Na przyszłość postaram się być bardziej dokładna
    Pozdrawiam serdecznie
    Milka
    www.illumistudio.com

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Od D3s ta wersja Capture NX nefów nie otworzy. Musisz mieć przynajmniej wersję 2.2.3 (niedostępna na stronie Nikona, więc raczej 2.2.4): http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9994
    Dziękuję za link. Pozdrawiam
    Pozdrawiam serdecznie
    Milka
    www.illumistudio.com

  7. #7

    Domyślnie

    Kurcze, wiecie co? Wlazłam na ten link a później na następny i następny i kazało mi ściągnąć nikon capture nx2, ale oczywiście nic mi to nie dało, bo to jest trial... Zadzwoniłam do serwisu i zapytałam czy w związku z tym, że mam nowy aparat mam sobie również kupić nowy program Pani odpowiedziała, że mój capture po prostu nie będzie działać, bo jest starą wersją.... i TO JEST NATURALNE ((( Wkurzyłam się, bo właśnie sobie uświadomiłam, że zostałam ukarana za zakup nowego aparatu :/ Powiedzcie mi czy to jest prawda, że jedynym wyjściem do tego, żebym mogła otwierać rawy jest nowy capture, czy też może jest jakaś aktualizacja, bo sama już nie wiem... Tam gdzie mnie przekierowuje, to nic z tego nie wynika i finalnie instaluje mi się wersja oznaczona dwójką ... (((( Pomóżcie mi jeśli potraficie, łopatologicznie bardzo, bo słaba jestem z tych wszystkich komputerowych rzeczy... i już nic nie rozumiem chyba...
    Pozdrawiam serdecznie
    Milka
    www.illumistudio.com

  8. #8

    Domyślnie

    Jesli masz poprzednia wersje mozesz kupic upgrade.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milka420 Zobacz posta
    Pomóżcie mi jeśli potraficie, łopatologicznie bardzo, bo słaba jestem z tych wszystkich komputerowych rzeczy... i już nic nie rozumiem chyba...
    Nowy aparat, to nowy (nieco zmodyfikowany) format NEF -- specyficzny dla danego aparatu. Jako, ze wlasciwie kazdy program do dekodowania RAW, potrafi "zrozumiec" formaty tylko tych aparatow, ktore pojawily sie na rynku przed pojawieniem sie danej wersji programu -- programem starszym niz aparat -- malo kiedy da sie otworzyc takiego RAWa. To powszechna praktyka. Pozostaje Ci to zaakceptowac, lub skorzystac z darmowych narzedzi (np. Google Picassa).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekM Zobacz posta
    Jesli masz poprzednia wersje mozesz kupic upgrade.
    To brzmi interesująco, tylko jak tego dokonać? Gdzieś się dzwoni, pisze, ściąga?
    Pozdrawiam serdecznie
    Milka
    www.illumistudio.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •