Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Lightroom 2.x

  1. #1

    Domyślnie Lightroom 2.x

    Witam,

    mam dwa pytania do użytkowników LR, czy ktoś z Was spotkal sie z takim objawem:

    http://img706.imageshack.us/img706/4716/lrproblem.jpg

    kiedy jestem zakładce Library zdjęcie wygląda poprawnie... nic nie zmieniajac przeskakuje na Develop i nagle zdjecie dostaje niebieski zafarb od tak... kiedy powiększę ctrl + to zafarb znika... hmmm

    ... i drugie... Jako ze raczkuje dopiero w LR mam do Was pytanie. Po zaladowaniu zdjec do LR kazde z nich jest jakby "automatycznie" zmieniane (zmienia sie jasność kolory itp) czy da sie tego uniknac? Czesto zdjecie prosto z puszki jest rewelacyjne, a tu jakis skrypt na sile mi go zmienia...

    Będę wdzięczny za wszelka pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zakładka develop, na samym dole Camera calibration. W nim domyślnie jest ustawiony profil bodaj ACR. Można sobie w tym miejscu ostawić dowolny profil dostępny w nikonowym picture project (standard, vivid, landscape, trzy rodzaje d2xmode itd.) i wtedy zdjęcie będzie wyglądało jak z puszki.
    Mozna sobie oczywiście stworzyć preset z tego i zastosować go na starcie podczas importu zdjęć do LR.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  3. #3

    Domyślnie

    zdjecie nie do konca bedzie wygladalo jak z puszki, co najwyzej bedzie probowalo tak wygladac
    tak zeby bylo jak z puszki to tylko soft nikona do wywolywania rawow

  4. #4

    Domyślnie

    Porównywałem zdjęcia wyświetlone w view nx, capture nx i LR, wszystkie na profilu standard. Nie stwierdziłem żadnych zauważalnych dla mnie różnic. Ale ja nie oglądam zdjęć w 100% powiększeniu.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytaj posty Stiga to bedziesz wiedzial ze jednak widac roznice

    ps ja uzywam tylko LR3 i PSa, jakos soft nikona mi nie podpasowal po testach

  6. #6

    Domyślnie

    Nie odczuwam takiej potrzeby, skoro dla mnie różnic wyraźnych nie ma.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie i Panie...

    ok w puszce mam ustawiony profil D2X MODE 2, takie zdjecia importuje do LR. Teraz pytanie... czy kazde zdjecie muszę przestawiać w zakładce Develop na D2X MODE 2 ? Czy nie można tego profilu ustawic jako domyslnego w LR?

  8. #8

    Domyślnie

    Jak pisałem wyżej, możesz sobie stworzyc preset, tak jak te wbudowane creativa, aby zmienial profil na d2xII i przy imporcie ustawiac go.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar SzMuD
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Rumia /k. Gdyni
    Posty
    156

    Domyślnie

    odpalasz dowolne zdjecie>develop>camera calibration>wymierasz profil jaki ciebie interesuje> trzymasz ALT > w prawym dolnym rogu >'Set Default"

    od tego momentu kazde nowo importowane zdjecie bedzie z tym profilem jaki wybrales
    Coolpix 4500 / D7100 + N17-55 + N35 + N55-200VR + SB-700

  10. #10

    Domyślnie

    SzMuD dzieki bardzo wielkie pomogles

    jeszcze tylko mnie meczy ten zafarb hmmm skad to sie bierze te niebieskie kropki na czarnym... w pierwszym momencie sie przerazilem...
    naprawde nikt sie z takim problemem nie spotkal?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •