Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie skąd profile obiektywów do CR LR

    Witam, czy ktoś wie skąd można pobrać dodatkowe profile obiektywów do najnowszej wersji CameraRaw lub Lightrooma? Ku mojemu zdziwieniu pośród wbudowanych niema 17-55 i 50 1.4G a to moje główne szkiełka. Poza tym zdaje się gdzieś czytałem że 17-55 powinien być obsługiwany.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Podłączam się pod pytanie,
    czy są w necie dostępne dodatkowe profile?

  3. #3

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Turew / Poznań
    Posty
    19

    Domyślnie

    też szukałem tych profili, też potrzebuję do 18-105, ale niczego nie znalazłem. Jedyne wyjście to chyba zrobienie tego własnoręcznie i udostępnienie. Niestety nie mam warunków do takowych pomiarów, ale może znalazł by się jakiś samarytanin?
    D90 | 18-105

  5. #5

    Domyślnie

    no to jest nas trzech też szukam profilu do kita.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Turew / Poznań
    Posty
    19

    Domyślnie

    znalazłem coś takiego:
    http://forums.adobe.com/message/2997079
    bezpośrednio:
    http://www.mediafire.com/?i87vvukatarpmug
    niby działa
    D90 | 18-105

  7. #7

    Domyślnie

    Adobe udostępnił darmowy program o wiele mówiącej nazwie: Lens Profile Creator (łatwy do znalezienia w ich serwisie). Teraz zamiast szukać profili i denerwować się, że ich nie ma - można sobie stworzyć samemu, a może nawet pomóc koledze, co też szuka!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    A może ktoś łopatologicznie opisać jak taki profil sobie zrobić? Trochę poległem przy tym, a wydaje mi się że trzeba to zrobić w miarę precyzyjnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Łopatogicznie (na podstawie skrótowej instrukcji od Adobiego):

    1. ściągnąć program (dobrze się zaczyna )

    2. Program nie ma instalatora, jest to archiwum zip lub DMG. Wystarczy rozpakować i program jest gotowy do działania.

    3. Jako szybkie zapoznanie proponują odpalić program, wczytać 9 obrazków (dostarczone) i kliknąć jedyny guzik jaki mamy do kliknięcia, mianowicie stwórz profil (Create Profile). Jako uwagę od siebie mogę dodać, że te 9 obrazków świetnie pokazuje co w ogóle należy ze sobą zrobić. Należy wydrukować planszę wielkości powiedzmy dwa łokcie na półtora (szachownica), ustawić ją na sztaludze czy czymś podobnym (w pionie) i sfotografować. Należy zrobić minimum 3, maksimum 9 obrazków, ustawiając szachownicę w odpowiednich miejscach: góra-lewa, góra-środek, góra-prawa, środek-lewa, środek-środek, i tak dalej.

    Wszystko co jest potrzebne (odpowiednie szachownice z wymiarami) są dostarczone w plikach pdf.

    4. W dalszych punktach piszą nieco dokładniej w jakich formatach robić zdjęcia (jpg/tif versus RAW/DNG), ale w sumie bardziej odsyłają do dokumentacji. Nic ciekawego dalej nie ma.




    Żeby każdy mógł sobie zdać sprawę na czym rzecz polega, naprawdę warto zrobić to, co proponują: odpalić, wczytać, kliknąć. Program zanalizuje każdy obrazek (porobi sobie kreseczki na szachownicach), trwało to na moim niezbyt szybkim komputerze tyle, że zrobiłem sobie kawę i upiłem ze cztery łyki, a jak wróciłem, to właśnie kończył. Na koniec program wyświetla okienko, w którym można zapisać profil. Jak się go zapisze, to OK, a jak da się anuluj, program spyta czy temu profilowi stworzonemu przed momentem dajemy spokój.

    UWAGA: program nie robi magicznych sztuk. Zapisany profil trzeba sobie samemu przenieść/skopiować w odpowiednie miejsce, mianowicie tam, gdzie go będzie szukać LR, PS lub ACR. NA szczęście podają gdzie to jest - różne miejsca w zależności od systemu.

    Są jeszcze opcje do ustawienia (z 10, może 12), ale na szczęście dla mniej wprawnych jest zawsze opcja Auto.

    Wszystko.

    Nie ma za co.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Łopatogicznie (na podstawie skrótowej instrukcji od Adobiego):

    1. ściągnąć program (dobrze się zaczyna )

    2. Program nie ma instalatora, jest to archiwum zip lub DMG. Wystarczy rozpakować i program jest gotowy do działania.

    3. Jako szybkie zapoznanie proponują odpalić program, wczytać 9 obrazków (dostarczone) i kliknąć jedyny guzik jaki mamy do kliknięcia, mianowicie stwórz profil (Create Profile). Jako uwagę od siebie mogę dodać, że te 9 obrazków świetnie pokazuje co w ogóle należy ze sobą zrobić. Należy wydrukować planszę wielkości powiedzmy dwa łokcie na półtora (szachownica), ustawić ją na sztaludze czy czymś podobnym (w pionie) i sfotografować. Należy zrobić minimum 3, maksimum 9 obrazków, ustawiając szachownicę w odpowiednich miejscach: góra-lewa, góra-środek, góra-prawa, środek-lewa, środek-środek, i tak dalej.

    Wszystko co jest potrzebne (odpowiednie szachownice z wymiarami) są dostarczone w plikach pdf.

    4. W dalszych punktach piszą nieco dokładniej w jakich formatach robić zdjęcia (jpg/tif versus RAW/DNG), ale w sumie bardziej odsyłają do dokumentacji. Nic ciekawego dalej nie ma.




    Żeby każdy mógł sobie zdać sprawę na czym rzecz polega, naprawdę warto zrobić to, co proponują: odpalić, wczytać, kliknąć. Program zanalizuje każdy obrazek (porobi sobie kreseczki na szachownicach), trwało to na moim niezbyt szybkim komputerze tyle, że zrobiłem sobie kawę i upiłem ze cztery łyki, a jak wróciłem, to właśnie kończył. Na koniec program wyświetla okienko, w którym można zapisać profil. Jak się go zapisze, to OK, a jak da się anuluj, program spyta czy temu profilowi stworzonemu przed momentem dajemy spokój.

    UWAGA: program nie robi magicznych sztuk. Zapisany profil trzeba sobie samemu przenieść/skopiować w odpowiednie miejsce, mianowicie tam, gdzie go będzie szukać LR, PS lub ACR. NA szczęście podają gdzie to jest - różne miejsca w zależności od systemu.

    Są jeszcze opcje do ustawienia (z 10, może 12), ale na szczęście dla mniej wprawnych jest zawsze opcja Auto.

    Wszystko.

    Nie ma za co.

    Masz u mnie piwko

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •