Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Projekt

  1. #1

    Domyślnie Projekt

    Witam

    W mojej szkole realizują jakiś projekt (nawet dokładnie nie wiem jaki) ale chodzi tu o pomniki przyrody. Każdy tam ma przydzieloną jakąś funkcję a mi przypadło robienie zdjęć. Mam fotografować pomniki przyrody w mojej okolicy a jest ich 22 (jeszcze ich wszystkich na oczy nie widziałem). Mam je fotografować o każdej porze roku z tej samej perspektywy (z tym to akurat problemu nie będzie). Kilka z nich już widziałem no i muszę powiedzieć że warunki no naprawdę ciężkie. Np. Drzewo w parku (pokaźnych rozmiarów). W parku w którym jest ciemno dosyć ciemno. No i tu pojawia się mój problem. Jak to zrobić aby wyszło dobrze. Błyskać lampą chyba nie za bardzo. Parasoli nie posiadam czegoś takiego jak blenda też nie choć tu też by pewnie nie pomogła. Nie chciałbym dać plamy przed dyrekcją szkoły '

    Dlatego może już miał ktoś z was podobne ,,zlecenie". Jakieś porady wskazówki jak sobie z tym poradzić Będę bardzo wdzięczny.

    Aha i jeszcze jedno. Żeby uprzedzić pytania kilku z was. Klasa 2LO
    Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy...

  2. #2

    Domyślnie

    statyw i dłuższy czas naświetlania?
    Pursue happiness with diligence

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    statyw i dłuższy czas naświetlania?
    No tak może źle napisałem. Chodzi mi tu dokładniej o taką sytuację. Drzewo w parku ciemno. Całe ciemne ale góra jasna od słońca. Statyw i czas dłuższy ok. Ale wtedy góra przepalona wyjdzie a to całe ma ładnie wyjść
    Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy...

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    To szarą połówkę załóż
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Kolego, z takimi problemami od lat zmagają się wszyscy landszafciarze. Poczytaj o rozpiętości tonalnej matrycy, o czasach naświetlania i innych takich podstawach fotografii.
    Pursue happiness with diligence

  7. #7

    Domyślnie

    O HDR też myślałem. Ale miałem nadzieję że może jakieś inne pomysły macie. A jak nie to zostanie HDR i już Choć nie lubię się z tym bawić
    Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy...

  8. #8

    Domyślnie

    szara połówka albo zrób w rawie, wywołasz dwa razy i nałożysz na siebie, usuwając przepalenia, czyli pseudo-hdr
    Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować . Lewis Hine

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez botang Zobacz posta
    szara połówka albo zrób w rawie, wywołasz dwa razy i nałożysz na siebie, usuwając przepalenia, czyli pseudo-hdr
    No i nareszcie konkrety Dzięki swider także dzięki
    Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •