Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    od jakichś 5-ciu lat formatuję karty w 100% poprzez komp, a robimy ok 80-100K zdjęć rocznie i miałem tylko dwa razy w takich szarych sandiskach 8GB gdzie pokazał niezgodność, a to co piszesz o wyrobieniu sobie systemu formatowania po włożeniu nie jest ani dla mnie ani dla ślubniaków, gdzie często szybko zmieniamy kartę bo niespodziewanie wiele się przez dłuższy czas dzieje. Wiem, to kilka sekund ale jednak. Poza tym często wchodząc do domu rzucam aparat wyciągam kartę z jakimiś zdjęciami i zgrywam kilka dni później. Przy Twoim sposobie pogubiłbym się, co już zrzuciłem a co nie...

  2. #12

    Domyślnie

    formatowałem 4gb sandisk przez kompa ale niestety kilka razy dla pokazał mi się błąd w aparacie a jak z pozycji aparatu nigdy , a jak usuwam (nie formatuje ) przez kompa jest ok przez to usuwam przez kompa ale co jakiś czas jednak formatuje przed zleceniem wszystkie w aparacie bo to żadna oszczędność i tak trzeba sprawdzić aparat czy wszystko działa trochę go przetrzeć to samo szkła
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #13

    Domyślnie

    No właśnie, jedni w sezonie mają czas inni mając np. przez 2 tyg. Codziennie zdjęcia, nie wyłączając sobót i niedziel, to i szkła przecierają koszulką w trakcie sesji , raz po drodze do N. Sącza na ślub czyscilem szkła za kierownicą.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    No właśnie, jedni w sezonie mają czas inni mając np. przez 2 tyg. Codziennie zdjęcia, nie wyłączając sobót i niedziel, to i szkła przecierają koszulką w trakcie sesji , raz po drodze do N. Sącza na ślub czyscilem szkła za kierownicą.
    a masz czas jeść i spać każdy z nas jest zapracowany ale znowu nie przesadzajmy ,że karty nie ma czasu sformatować bo w to nie uwierzę
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  5. #15

    Domyślnie

    "Formatowanie" karty w aparacie, czy na komputerze nie różni się niczym. Różnią się domyślne ustawienia, które w systemach są zazwyczaj inne niż w aparatach, a wy tego nie zmieniacie. Ustawiając jednakowe będzie zawsze tak samo.

    "Formatowanie" - bo szybki format - czyli to co robi aparat - to nic innego jak usunięcie tabeli alokacji. Tak naprawdę niczym się nie różni od usunięcia wszystkiego z karty. Niemal to samo da usunięcie wszystkich zdjęć z poziomu menu aparatu - to akurat zostawi foldery i pliki nie będące zdjęciami... ale nic w działaniu karty się nie zmieni.

    Odzyskanie danych po szybkim formatowaniu/formatowaniu w aparacie, to nic trudnego, można to porównać do poskładania rozwalonej książki i napisaniu na nowo spisu treści... Bo takie formatowanie, to tylko wyrzuca spis treści na karcie.

    Jak chcecie sformatować kartę, to jedynie w komputerze lub urządzeniu, które robi pełen format.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak chcecie sformatować kartę, to jedynie w komputerze lub urządzeniu, które robi pełen format.
    Chciałeś napisać jak chcecie "usunąć wszystko z karty" a nie "formatować" formatować właśnie chcemy tak, żeby było szybko i pewnie (że będzie działać)


    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    Przy Twoim sposobie pogubiłbym się, co już zrzuciłem a co nie...
    Przy "moim" sposobie trzeba myśleć, to jedyny problem...
    Ja się przygotowuje przed wyjściem, po załadowaniu kartami robię format i jestem gotowy...

    Co do "mojego" systemu to jak wszystko wymaga 0,2% czasu procesora, żeby go obsługiwać, nawyk jest drugą naturą, po 'chwili' wchodzi w krew...

    Nie ogarniasz problemu albo nie miałeś problemu - spoko, życzę Ci, żebyś dalej nie miał, ostrzegam po prostu, że to _czasem_ kończy się problemami...

  7. #17

    Domyślnie

    nie piszę, że Twój sposób jest zły, a mój dobry, a fakt oprócz problemu 2x z jedną kartą, gdzie musiałem po prostu sformatować ją ponownie w aparacie, nie miałem na ok 500 tys zdjęć zrobionych żadnych problemów. Z resztą ta karta wsadzona jako nowa do puszki od razu spowodowała że aparat zażądał format, wszelkie inne (a stosuję wyłącznie sandisk ) nie sprawiły mi nigdy problemu, a formatów było sporo, karty 8GB - 5szt, 16GB -1 4GB - 2 i jedna dwójka którą czasem się używa. Dzięki temu, że robię format w ten sposób, nie straciłem robionych zdjęć przez żonę, o których nie wiedziałem .

  8. #18

    Domyślnie

    Ja też nie mówię, że "Twój" jest zły, po prostu uważam, że większe jest ryzyko, pstryknięcia zdjęć na źlesformatowanej karcie, z którymi później może być problem albo włożenia karty, próby pstrykania po czym okazuje się, że nie działa i trzeba w panice szukać formatowania...

    Według mnie po prostu mniejsze ryzyko wpadki to poświęcenie przy każdej zmianie 2 sekund świadomie, niż co 1000 zmianę kart być zmuszonym do zastanawiania się co jest grane a później panicznego szukania formatu w menu.

    Masz rację, jeśli kart używają 'osoby trzecie' to albo wszyscy albo nikt, przy większej ilości użytkowników ryzyko przegapienia czegoś rośnie..

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tedd Zobacz posta

    Byle świadomie, bo możesz sobie narobić kłopotu...

    Ale to już inna bajka.
    Czy ktos moze mnie uswiadomic co oznacza "swiadome" formatowanie karty ?
    Chodzi o ew. utrate zdjec?? - wtedy jasne,
    czy o cos innego-stad pytanie.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  10. #20

    Domyślnie

    Formatując i tak tracisz zdjęcia, więc działanie takie jak najbardziej wymaga "świadomości" wykonywanej czynności

    Reasumując: formatujac w aparacie prawdopodobieństwo problemów jest o kilka rzędów niższe niż gdyby to robić w komputerze.

    Wprawdzie napisanie jest: ""Formatowanie" karty w aparacie, czy na komputerze nie różni się niczym. Różnią się domyślne ustawienia, które w systemach są zazwyczaj inne niż w aparatach, a wy tego nie zmieniacie. Ustawiając jednakowe będzie zawsze tak samo.", ale dostępu do tych ustawień po prostu nie ma! Te które są, a można je policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku nie oznaczają nic, domyślne jest i tak formatowanie szybkie, o ile pamiętam.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •