Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Godox - chińskie, tanie lampy - co Wy na to?

    Znalazłem takie lampy, które nazywają się Godox. Ceny:
    TC-1000 224 USD
    TC-600 149 USD
    TC-300 82 USD

    Do tego trzeba dodać VAT 22% i 4% cła. W porównaniu z Quatuumem ceny wydają się chyba bardzo atrakcyjne. Specyfikacja:



    Co o tym myślicie? Ktoś potrzebuję jakąś słabszą lampkę? Bo boję się wydać 224 USB na jakiś szajs Mogę podać kontakt do tej firmy jeśli ktoś jest zainteresowany...
    D200, Grip, T24-75, N50 D, T70-200 | Blog | Spam: Dziwnów, Kołobrzeg, Międzyzdroje

  2. #2

    Domyślnie

    wstepnie interesowala by mnie 200 i/lub 300ws

  3. #3

    Domyślnie

    Wstępnie to znaczy? Mogę jeszcze zapytać w tej fabryce co mogą o nich napisać. Jeśli są chętni, żeby złożyć się na przesyłkę to można złożyć zamówienie zbiorowe...

    Przy 15 KG obliczyli mi koszty: The total freight charge via UPS is 138USD.

    Mi chodzi o to, żebym sam mógł sobie najpierw zamówić coś taniego, zanim zamówię sprzętu za większą kwotę. Wiem, że to internet i ktoś może nieufnie podchodzić do takiego zbiorowego zamówienia. Jedyne co mi przychodzi do głowy to:
    - jedna osoba zakłada za wszystkich i zamawia na swój adres sprzęt z fabryki
    - ta osoba jeszcze przed zamówieniem wystawia po takich kosztach jak wyjdą (po przeliczeniu na zł i z przesyłką na osobę) aukcję na allegro z daną lampą
    - każdy chętny klika "kup teraz"
    - wpłaca pieniądze na konto tego, który składa zamówienie w Chinach
    - wszyscy czekają, a potem zamawiający z Chin odsyła do wszystkich to co przyjdzie (w aukcji zaznaczone, że nie bierze odpoweidzialności za stan lamp)

    Godox ma też inne gadżety, na Google znalazłem tylko jakieś informacje o tanich lampach podpinanych pod aparat. Co mają można zobaczyć tutaj: http://www.godox.com/

    Mam w Excelu cennik lamp do studia i softboxów, jak ktoś zainteresowany - proszę o PW to go prześlę.
    200ws innej serii lamp to cena: 60 i 60 dolarów
    Softbox o takich wymiarach: 50CMX70CM - 8,2 dolara
    Poza tym są jeszcze całe zestawy do studia, pokrowce, żarówki.

    Jak ktoś jest chętny na jakiś sprzęt i ma inne pomysły to jestem otwarty na propozycję.
    D200, Grip, T24-75, N50 D, T70-200 | Blog | Spam: Dziwnów, Kołobrzeg, Międzyzdroje

  4. #4

    Domyślnie

    Zapominasz o jednej ważnej rzeczy - serwisie

    Jeśli cokolwiek poleci, jesteś w plecy o... lampę...

  5. #5

    Domyślnie

    A co się w takiej lampie może zepsuć ? Serwis rzeczywiście trzeba odpuścić bo przesyłka do Chin jest nieopłacalna, za byle kawałek plastiku (część do auta) wołają od 70 dolarów.

    Wrzuciłem cennik na Rapidshare: http://rapidshare.com/files/402268420/___GODOX.rar.html

    Wysłali mi tylko ceny tego o co pytałem. Jest też specyfikacja drugiej serii lamp. Jak coś trzeba to piszcie do nich - prześlą ofertę lub ja mogę napisać.

    To są ceny hurtowe, jednak ugadałem się, że wyślą sample (próbkę do sprawdzenia, pojedynczą sztukę) w tej samej cenie. Ale raczej nie powinno robić problemów jak kilka osób weźmie jeden rodzaj lampy, bo pisałem im już, że popytam znajomych czy nie chcą czegoś zamówić, bo przesyłka jest dla mnie za droga.
    Ostatnio edytowane przez dong ; 24-06-2010 o 11:35
    D200, Grip, T24-75, N50 D, T70-200 | Blog | Spam: Dziwnów, Kołobrzeg, Międzyzdroje

  6. #6

    Domyślnie

    szczerze to w takiej lampie moze sie zepsuc wszystko
    druga sprawa to deklarowana moc wcale nie musi byc taka jak na papierze
    i jak sie doda vat i clo i wysylke to oferta nie jest juz wcale taka atrakcyjna

  7. #7

    Domyślnie

    Dlatego trzeba rozłożyć przesyłkę na większą liczbę osób. Kurier (droga powietrzna) jest droższy. Za jakieś 50-100 kg statkiem (części samochodowe) w innej fabryce powiedzieli mi 180 dolarów. Przy 7 osobach kwota ta już nie wydaje się duża. Tylko przesyłka wodą ma wadę - trzeba ją odebrać w porcie w Gdyni lub Hamburgu
    D200, Grip, T24-75, N50 D, T70-200 | Blog | Spam: Dziwnów, Kołobrzeg, Międzyzdroje

  8. #8

    Domyślnie

    Nie trzeba odbierać samemu, można zrobić przekazanie swój urząd celny. W Gdyni to nawet należy tak zrobić, bo oni tam strasznie nie lubią odprawiać i się moco przyp%^&, robią rewizje i takie tam. Przesyłka morska ma jeszcze drugą wadę - licz z miesiąc czasu czekania. Ale jest najtańsza.
    Przy takich niesprawdzonych lampach martwiłbym się jeszcze o kwestie realnej mocy, stabilność temperatury barwy palnika, ew. kwestie serwisowe. Tak więc różnica ceny w stosunku do sprawdzonych Quantumów wcale może nie wyjść aż taka rewelacyjna.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym się tutaj zgodził z marshullem - nawet jak rozłożysz cenę dostawy na kilka osób to cena/szt wychodzi niewiele mniej niż za PT300 / VE300 (dla porównania cen dla lamp 300WS) i do tego masz podział mocy 1-1/16, a w Quantuumach i Powerluxach 1-1/32. Do tego nie pomacasz lampy zanim nie kupisz, więc nie wiesz jakiej jakości jest wykonanie. Przy lampach dużej mocy może to wychodzi nieco bardziej opłacalne, ale ze względu na niewiadomą co do jakości wykonania i awaryjności oraz dostęp do serwisu nie zaryzykowałbym osobiście (przynajmniej nie mając pewności, że ktoś już tego używa i stwierdza, że lampy są naprawdę ok.)

  10. #10

    Domyślnie

    Mogę się spytać czy robią zdjęcia testowe tymi lampami. Ja się na sprzęcie do studia jeszcze nie znam, jak jest jakaś możliwość zweryfikować jakość błyskania na odległość to piszcie.
    D200, Grip, T24-75, N50 D, T70-200 | Blog | Spam: Dziwnów, Kołobrzeg, Międzyzdroje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •