Witam!
Po kilku latach dzielnej pracy nikosia. Pojawiło się kilka hot pixli. Wszystko by było w porządku. Jednak jeden mnie drażni. Jest jakiś program dostępny do mapowania matrycy w D50? W serwisie nikona trwa to kilka chwil. Jednak czas wysyłki, koszty itp. całkowicie zniechęcają. A wiadomo, że po jakimś czasie znowu wyskoczą. Więc trzeba by to robić samemu często w domu. Może ktoś się podzieli takim programem? Raczej serwis nie wysyła puszek na marsa. I nie korzysta z technologi i oprogramowania z StarTreka. Osobiście próbowałem programem "Q50ImageAdjust" - program nie wykrywa puszki. Oraz programem "cpixmap" - tutaj wykrywa puszkę. Jednak próba odczytu hot/bad pixeli trwa tylko 1 sekundę. I dalej się nic nie dzieje.