W sumie tego nie sprawdzałem, ale po 2 tygodniach włączenie do ładowarki skutkowało ładowaniem 1 minutowym, więc chyba nie jest źle...
Szukaj
W sumie tego nie sprawdzałem, ale po 2 tygodniach włączenie do ładowarki skutkowało ładowaniem 1 minutowym, więc chyba nie jest źle...
fajnie dzieki za info
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
i nie ma problemu z podlaczaniem tego do kompa ?
Można powiedzieć, że zrobiłem juz doktorat na tym małym pudełeczku o nazwie Digimate III+. Aby założyć "patrycję" kazano mi używać różnych dziwnych programów, milion kombinacji, cuda, dziwy.... (pisałem o tych perypetiach wcześniej).
Wkurzyłem się i poszedłem do zwykłego sklepu z elektroniką, kupiłem tasiemkę przejściówkę i podłączyłem dysk bezpośrednio na płytę główną. Potem odpaliłem "Partition Magic" i jakoś wszystko dziwnie bez żadnych kłopotów założyła się jedna partycja FAT32, sformatowała się bez kłopotów. Przełożyłem dysk do obudowy i działa do dziś bez zacięć.
D50 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1.4 D | Sigma 70-300 APO DG |SB-600 | SD 2GB Extr. II |DigiMate III+ (60GB)
Mam Digimate III plus od roku (w środku Samsung 100GB - formatowany u sprzedawcy z allegro). Do tej pory sprawuje się raczej dobrze. Zauważyłem że zawiesza się jeśli używa się kabla połączeniowego od Nikona przy wysyłaniu zdjęć do komputera, natomiast na oryginalnym jest ok. Używałem w aparacie karty 1GB Extreme III i wszystko było w porządku do czasu gdy zmieniłem kartę na 4GB też Extreme III ale SDHC - tę o zwiększonej pojemności. Mój Nikon D80 pracuje z nią super, ale Digimate III jej nie widzi. Nie jestem jeszcze pewien ale ten rodzaj kart jest chyba niekompatybilny z bankiem i raczej nie ma sposobu na to żeby coś z tym zrobić. Jeśli tak to nie ma co kupować kart SDHC. Czy ktoś ma też takie doświadczenia?
Mam inne pytanie, jako że robiłem doktorat z dyskami w DigiMate III, to czy jest jakaś górna granica zgrywania wielkości pliku na niego ? Z Nikona D70 pliki w RAW są do 6MB a słyszałem że powyżej z karty nie da się skopiować na DigiMate, jakieś błędy kopiowania. Co jeśli plik będzie miał 8-10MB ?
Będę dokupywał aparat z większą matrycą i strzelam tylko w RAW i stąd moje pytanie, czy urządzenia nadal będzie się nadawać ???
Pozdrawiam
Moshica
Witam
mam DigiMate II plus, karta ExtremeIII plik RAW 9,78 skopiował bez problemów
robię nie skompresowane RAW z D200 i mają po 15-16 MB. Zgrywa się to na Digimate III najnormalniej w świecie.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Witam
Również jestem szczęśliwym posiadaczem Digimate III plus i niemiałem z nim żadnych problemów, także ze zgrywaniem RAWów. Ogólnie jestem zadowolony tylko na wyświetlaczu brakuje mi informacji, że kopiowanie jest ukończone. Zatrzymuje się na 100% i na początku mnie to bardzo drażniło, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić
Skontaktuj się z nami