Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie tak się zastanawiam...

    który obiektyw ma najmniejsze dystorsje i najmniej kosi perspektywę...a zastanawiam się bo robię b. dużo reprodukcji widokówek, monet, map itp o wielkości od 2zł do kartki z zeszytu i o ile monety to nie problem, to już przy widokówkach wyłażą różności...a mistrzostwo świata to amerykańskie widokówki z lat 20-30 i japońskie z lat 30...zrobić im dobre zdjęcie to niezła zagwozdka (dziwne powierzchnie), ale to tylko tak na marginesie głównie chodzi mi o idealną perspektywę i brak dystorsji...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj!

    Z pewnoscia bedzie to jakis obiektyw makro, na pewno nikkor 2.8/60, tamron 2.8/90 itp. te obiektywy maja najmniejsza dystorsje no i macro (do monet jak znalazl). Testy, w ktorych widac dokladnie dystorsje masz na www.photozone.de.
    Ostatnio edytowane przez Bogusz ; 07-12-2006 o 15:25
    Pozdrawiam, Bogusz.
    aparaty, obiektywy, lampy, statywy....

  3. #3

    Domyślnie

    Poczytaj to. To tu gall pisał że szkła mcro maja idealnie skorygowana dystorsję na poziomie 0,02-0,03%
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12124&page=2

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  4. #4

    Domyślnie

    czytałem tamten wątek...i wypowiedź gALLa, miałem 2 szkła makro i jakoś nie byłem zachwycony tymi reprodukcjami widokówek, bo monety to jak najbardziej, zwłaszcza tamronem 90/2,5
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    Szkla makro do tego sa skorygowane do ostrosci na plaszczyznie a nie na sferze/walcu.
    Do reprodukcji to albo szklo makro albo cos ok. 100mm, do tego stol reprodukcyjny by sie przydal.
    Perspektywy nie kosci obiektyw a zle ustawienie szkla w stosunku do obiektu. Os optyczna zespolu aparat-obiektyw, powinna byc prostopadla do reprodkowanej powierzchni. Ze starego krokusa robi sie genialny stol do reprodukcji, do tego potrzebne jest swiatlo bezcieniowe i kazda powiechnie sfotografujesz. Wiecej na temat reprodukcji mozna znalezc w ksiazkach np. Freemana czy innych z lat 70-80tych XXw.

    Pokaz przyklady tych pocztowek.

    Ale ja bym sie nie pierniczyl w aparat. Skaner i jazda - moze i wolniej ale duzo prosciej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    który obiektyw ma najmniejsze dystorsje i najmniej kosi perspektywę...a zastanawiam się bo robię b. dużo reprodukcji widokówek, monet, map itp o wielkości od 2zł do kartki z zeszytu i o ile monety to nie problem, to już przy widokówkach wyłażą różności...a mistrzostwo świata to amerykańskie widokówki z lat 20-30 i japońskie z lat 30...zrobić im dobre zdjęcie to niezła zagwozdka (dziwne powierzchnie), ale to tylko tak na marginesie głównie chodzi mi o idealną perspektywę i brak dystorsji...
    Kup skaner
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    własnie...stół do reprodukcji...to będzie to...moszę poszukać gotowca, albo zrobić ze stojaka do wiertarki...
    masz rację...czasem ręka się ciut omsknie i perspektywa przekoszona...
    skaner?...chopaki...ja nie będę żył 200lat ...czasem muszę zrobić 200-300 reprodukcji tygodniowo...skaner już przerabiałem...padły kolejno 2 żarówy i zrezygnowałem...aparatem szybciej, tylko wb jest problemem i mora czasem się pojawia...najlepiej fotografuje się te XIX wieczne...na mojej stronie jest trochę starych okrętów jeśli ktoś lubi widokówki...na resztę ciągle nie mam czasu
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    Kup Krokusa 66 (powiekszalnik) na AlleDrogo, jego stol i uchwyt idealnie nadaje sie do reprodukcji.

    Jak widac lapy Ci sie trzesly a nie zle szklo miales.

  9. #9

    Domyślnie

    wcale się nie dziwię...przy 39 st gorączki i ostrym zapaleniu oskrzeli
    znalazłem takie cóś
    http://tinyurl.com/ycvxzq
    ciekawe ile to kosztuje i jaka jest dostępność
    uchwyt 66 pasi pod aparat?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Mój ojciec robił reprodukcje Micro-Nikkorem AF 60mm f/2.8D i był zadowolony z rezultatów. Może takie szkiełko Cię zadowoli, jeżeli go jeszcze nie testowałeś.

    adrian.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •