Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Góraszka 2010 - seba

    witam,

    to pierwsza moja taka przygoda z maszynami latającymi.

    z tego miejsca chciałem też podziękować hesji, którego poradnik dużo mi pomógł.

    1.

    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.


    jeszcze dużo nauki i ćwiczeń ale dużo frajdy daje focenie samolotów.

    żadnych bajerów nie robiłem, wyciągnąłem tylko jpg z raw'a tam gdzie trzeba było podniosłem jasność trochę.

    pozdrawiam
    seba
    N I K O N i zabawki

  2. #2

    Domyślnie

    Poradnik Hesji może ci pomógł, ale nie w kwestii rozmycia śmigieł. Nie traktuj tego złośliwie raczej żartobliwie. Niestety prawda jest taka, że takie fotki jest łatwo zrobić gorzej gdy chcesz rozmyć to śmigło i w domu stwierdzasz, że większość kadrów jest do wyrzucenia No ale nic ja nadal uparcie próbuję i Tobie życzę powodzenia również.

    Pozdrawiam
    Adam
    Sporo klocków spod znaku N

    http://larky.pl

  3. #3

    Domyślnie

    No i matryca do czyszczenia

  4. #4

    Domyślnie

    Na zdjęciu 1 koledze stanął. W powietrzu samolocik znaczy.
    Na 2 chyba te chmurki niepotrzebne. Rozmydliły zdjęcie.
    Na 3 zbyt blado. Cała dolna prawa strona niewiele mi wnosi do zdjęcia. Chyba, żeby kolega wyciągnął z tego więcej dramaturgii.
    Na 4 stoją i błyszczą.
    5 nie widzę zdjęcia.
    6 - zdjęcie i tyle.
    7 - zero dynamiki. Za to pięknie widoczny syfek na filtrze. Uważam, że oglądającym należy się nieco wkładu własnego zaangażowania bo przecież usunięcie syfka to sekunda pracy.
    8 - zamglony.

    I nie piszę tego złośliwie, ale po to by kolega następnym razem miał więcej dobrych komentarzy.
    Pozdrawiam Mirek
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki za uwagi.

    ze śmigiełkami muszę powalczyć ale to wyjdzie w praniu, trzeba poćwiczyć to był pierwszy raz na takiej imprezie.

    druga sprawa że dopiero zdjęcia na czystym niebie pokazały mi jakieś kropki, które stanowczo zostaną usunięte.

    pozdro i dzięki.
    N I K O N i zabawki

  6. #6

    Domyślnie

    Kropki jak kropki, być muszą A to syf na matrycy, a to latające coś z drzew. Milej się jednak ogląda bez tego.
    Czasy rzędu 1/100 (jak mamy VR) czy 1/200 (jak go nie mamy) zapewniają to magiczne rozmycie. Ale nie chodzi o to, żeby rozmyć dla rozmycia, tylko żeby było dynamicznie. Nie ma innej rady jak próbować. I obserwować gdzie jest słońce.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    aparat ma już 4 lata i nigdy nie był w serwisie, dzwoniłem do nikon polska 80zł czyszczenie matrycy i całości.
    N I K O N i zabawki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seba Zobacz posta
    aparat ma już 4 lata i nigdy nie był w serwisie, dzwoniłem do nikon polska 80zł czyszczenie matrycy i całości.
    Mój D80 wymagał czyszczenia matrycy co chwilę, chociaż gruszka była w użyciu zawsze przy zmianie obiektywu...
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •