Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie krok naprzód z d80

    witam,

    odrazu na początku chciałbym podziękować wszystkim którzy doradzali mi w poprzednim topiku jeżeli chodzi o lampę lub obiektyw tamrona.

    Pojawiła się jednak u mnie inna mocniejsza opcja, ale chciałbym zapytać właśnie was czy ja dobrze kombinuję, z góry dzięki za wszystkie opinie.

    Posiadam d80, służy mi już parę ładnych lat i jestem z niego bardzo zadowolony.

    Przez cały ten czas robiłem zdjęcia różne, wakacje, ślub u kumpla, chrzciny, imprezy, a ostatnio nawet góraszkę gdzie mogłem wypróbować moc 70-300VR - podobało mi się focenie samolotów chociaż był to pierwszy raz na takiej imprezie.

    moje szkła : 70-300vr nikkor i kit nikkor 18-70, brak lampy, brak innego jasnego szkła.

    teraz stoję przed wyborem :

    1. zainwestować w body d300s - które kupię w granicach 5 tyś (interesuje mnie nowe)
    2. zainwestować w Nikkor AF-S DX 17-55mm f/2.8G IF-ED granice 5 tyś (nowe)


    powiem śmiało że myślałem nad d700 ale narazie chciałbym raczej zostać na DX.

    pytam was o zdanie koledzy abyście pomogli w wyborze. Przy opcji nr 1 body D80 chyba było by mi szkoda sprzedać bo dbam o sprzęt i jest jak nowe, a cena dzisiaj tego body to ~ 1200 zł

    pytałem już kilka osób, niektórzy twierdzą żeby najpierw kupić najlepszy obiektyw nikona a dopiero później zmieniać body.

    dzięki za pomoc. Przeglądałem forum i czytałem różne tematy dotyczące d80 na d300 i wyżej jednak mi chodzi o konkretną sytuację.
    Ostatnio edytowane przez seba ; 14-06-2010 o 15:00
    N I K O N i zabawki

  2. #2

    Domyślnie

    osobiście uważam, że dobry obiektyw kupujesz "na zawsze", a puszka, zwłaszcza cyfrowa za parę lat się zestarzeje
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatnio rozważałem moją przyszłość sprzętową i stanąłem przed podobnym wyborem. D80 robi na tyle dobre zdjęcia, że przechodzenie na nową puszkę jest poprostu nieopłacalne, gdyż pozostanę przy tym samym szkle... Inwestowanie w D300s i zapinanie do niego przeciętnego szkła z niskiej lub nieco wyższej półki mija się z celem, bo znacznego skoku jakościowego się nie uzyska.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  4. #4

    Domyślnie

    Piszesz że jesteś zadowolony z d80,podobają ci sie z niej zdjęcia ,coś cie ogranicza w tej puszcze?Musisz byc świadomy i pewny czego ci brakuje,będzie łatwiej wtedy dokonać przemyslanego wyboru.Osobiście wybrałbym jasny obiektyw,kiedys tam sprzedał d80,jak juz zupełnie "przestanie robic dobre "zdjęcia,na szkle napewno nie stracisz ,a będziesz miał co podpiąc ,do nowej wszystkomającej puszki

  5. #5

    Domyślnie

    Kup N 17-55 - ale używane, wyłapiesz za +/- 3200 zł w dobrym stanie... do tego kup N 35 1.8 ... i będziesz wniebowzięty.
    Nikon + Nikkory + Lampa + reszta gratów w ciężkiej torbie = i tak mało czasu na wszystko...

  6. #6

    Domyślnie

    Za jakiś czas pewnie zapragniesz wejść w pełną klatkę... a wtedy obiektywy typu 17-55 staną się bezużyteczne. Jeśli zmiana body to albo d300s albo d700; jeśli kierunek na szkła - hmm mnie się wydaje, że jedynie inwestowanie w "pełnoklatkowe" obiektywy ma w takiej sytuacji sens. (np uniwersalne stałki)
    Za jakiś czas kiedy dojrzejesz do pełnej klatki, kupisz jedynie korpus, bo główne szkiełka będziesz juz mieć
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  7. #7

    Domyślnie

    zostaw sobie 18-70 i kup 24-70 kiedys kupisz sobie pełnoklatkowca, i bedziesz mial swietne szkło w torbie
    ... i tak was lubie ...

  8. #8

    Domyślnie

    ... albo 16-35/4 VR - masz zakres b.dobrego (nanopowłoki itepe) standartowego zooma na DX-e, a po przejściu na FX dobry, uniwersalny szeroki zoom! Ja tak zrobiłem i się sprawdza. Jest sens rozważnego inwestowania w szkła pod pełną klatkę!
    70F,D70s,D700,P7000,D7100, szklarnia N z gwintem na filtry 77 i inne graty (w tym m.in. SB700)

  9. #9

    Domyślnie

    Weź lepiej 24-70 f2.8 . Zmiana puszki na D300 na moje nie ma sensu. W grę wchodzi najlepiej pelna klatka. Szkło więc lepiej mieć już na pełną klatkę. Na DX będzie chodziło i będzie ostrzejsze na brzegach. Cena w sumie ta sama
    Inna opcja to zakup Tamrona 17-50 i jakiejś fajnej stałki (np fishkę) i odkładanie kasy na D700 z 24-70. Tamron kosztuje grosze, nie jest złym szkłem i prawie nic na nim nie stracisz w razie sprzedania zestawu lub sobie zostawisz D80 jako zapasowe body z jasnymi szkłami za grosze
    Osiołkowi w żłoby dano- w jeden Nikon, w drugi Canon
    Zapraszam: www.pajacyk.pl

  10. #10

    Domyślnie

    w moim przypadku (sport) zamiana z d80 na d300s była idealnym rozwiązaniem. Szybkość, jakość matrycy, crop..... nie stać mnie na drogie szkiełka a zestaw sigma 70-200 lepiej sprawuje się z d300s niż d80.
    Nikon

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •