Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Histogram D300 a Camera Raw

    Jest to moj pierwszy post na Forum, tak wiec serdecznie witam wszystkich. Moje imie to Pawel.
    Moje pytanie dotyczy roznicy w pokazywaniu histogramu przez moj aparat a camere raw. Sprawdzajac histogram w aparacie histogram wydaje sie byc perfekcyjny, ale camera raw jest innego zdania. Czy to jest normalne, czy tez to jest efektem braku jakies kalibracji.

  2. #2

    Domyślnie

    Histogram w aparacie powstaje w oparciu o ustawienia puszki. Camera Raw nie czyta ustawień w NEF więc histogram wygląda inaczej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarkko Zobacz posta
    Histogram w aparacie powstaje w oparciu o ustawienia puszki. Camera Raw nie czyta ustawień w NEF więc histogram wygląda inaczej.
    e, chyba coś nie tak. Histogram, to graficzne przedstawienie ilości punktów zdjęcia wg ich jasności. Co ma do tego ustawienie puszki?

    edit: co to znaczy, że histogram wygląda inaczej?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    Co ma do tego ustawienie puszki?
    Ustawienie puszki - chodzi o profil w którym jest wywoływany RAW. W aparacie mamy histogram w ten sposób wywołanego JPGa, a w programie mamy właściwy histogram RAWa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    e, chyba coś nie tak. Histogram, to graficzne przedstawienie ilości punktów zdjęcia wg ich jasności. Co ma do tego ustawienie puszki?

    edit: co to znaczy, że histogram wygląda inaczej?
    Histogram wyglada inaczej to znaczy, ze w puszce pakazuje idealne naswietlenie, natomiast w camera raw np. niedoswietlenie.
    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Ustawienie puszki - chodzi o profil w którym jest wywoływany RAW. W aparacie mamy histogram w ten sposób wywołanego JPGa, a w programie mamy właściwy histogram RAWa.
    Dzieki Pawle. Na bazie Twojej podpowiedzi zrobilem maly eksperyment. Zrobilem zdjecie w formacie raw i jpg, nastepnie otworzylem te pliki w camera raw. Histogram raw rozni sie od tego z puszki, ale jpg jest moze nie identyczny, ale bardzo zblizony.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    e, chyba coś nie tak. Histogram, to graficzne przedstawienie ilości punktów zdjęcia wg ich jasności. Co ma do tego ustawienie puszki?

    edit: co to znaczy, że histogram wygląda inaczej?
    To co widzimy na ekranie aparatu jest histogramem obrazu z zastosowanymi ustawieniami puszki. Tak będzie wyglądał JPG wypluty z aparatu albo otwarty programem nikona. Jego wygląd jest zależny od ustawionych parametrów aparatu takich jak np. kontrast. Większy kontrast zaowocuje innym histogramem niż niski. Przy większym aparat może np. sygnalizować przepał, którego na ustawieniu "low" może jeszcze nie pokazywać. Aktywny D-lighting zrobi zupełnie zamieszanie z wyświetlanym histogramem. Soft nikona zastosuje ustawienia z NEF'a, wyświetli zdjęcie je tak jak to zrobił ekran aparatu. ACR tego nie potrafi. Z "automatu" nie podbije kontrastu, nie rozjaśni cieni itd. Stąd będzie zupełnie ich inny wygląd.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarkko Zobacz posta
    ...Soft nikona zastosuje ustawienia z NEF'a, wyświetli zdjęcie je tak jak to zrobił ekran aparatu. ACR tego nie potrafi. Z "automatu" nie podbije kontrastu, nie rozjaśni cieni itd. Stąd będzie zupełnie ich inny wygląd.
    dzięki, zrozumiałem o co biega. Ponieważ używam NX2, nie zauważyłem takich różnic.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •