Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70
  1. #1

    Question Rozdzielczość zdjęć ślubnych - jaka?

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie rozdzielczości zdjęć ślubnych jakie oddajecie młodej parze...

    Mianowicie: mam problem z kilkoma zdjęciami. Lampa wymusiła czas naświetlania 1/60 dla przysłony 2.8. Wydawało mi się że to styknie, ale ludzie na sali szaleli i ruszali się zbyt szybko, i jak się w domu okazało wiele naprawde fajnych ujęć jest nieostrych..

    Moja puszka robi zdjęcia w rozdzielczości 10mpix. Jeśli obrabiam tak duże zdjęcia to wyostrzając je w Photoshopie tam jeszcze wyglądają w miarę ok, ale kiedy otworzy się je innym programem np systemową przeglądarką zdjęć która otwiera foty na 99% komputerach, okazuje się że wyostrzanie jest za słabe i fota dalej jest nieostra.. Żeby była ostra musiałbym mocno ją wyostrzyć a co za tym idzie troche by była chropowata..

    Rozwiązałem problem zmniejszając rozdzielczość zdjęć do 2000x1600pix - jest to prawie 2x mniejsze zdjęcie, wtedy potrzebuję niewielkiego wyostrzenia zachowując gładkość ogólną zdjęcia (w sensie nie robią się szumy) otrzymuję ładne ostre zdjęcie..

    Teraz moje pytanie czy to byłoby barbarzyństwo oddać parze młodej zdjęcia w takiej rozdzielczości (2000x1600) zamiast 10mpix? Jak duże zdjęcia wy oddajecie? Zawsze maksymalnie duże jakie pucha może zrobić czy mniejsze?

    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Oddaję w pełnej rozdzielczości i delikatnie sugeruję program do odtwarzania. Przecież bez sensu jest zmieniać wielkość fot pod monitor.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  3. #3

    Domyślnie

    no niekoniecznie.. tu nie chodzi o monitor tylko o jego rozdzielczość która tylko u kilku % użytkowników jest większa niż Full HD, jak sie im da zdjęcie 10mpix to przeglądarka zdjęć odtwarzając zdjęcia zmniejsza je do rozmiaru ekranu przez co zdjęcie jest mniej ostre.. traci to na wyglądzie.

    inna sprawa jest taka że jak parze młodej zasugerujesz program to nawet jeśli Cie posłuchają co się równie często nie zdarza jak zdarza, to reszta rodziny raczej obejrzy zdjęcia w standardowy sposób i też przez to stracą na jakości.. może z puszek FX wychodzą piękne foty ale ze starszych sprzętów typu D80 nie ma już takich cudów i tu wszystko sie liczy..
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Oddaje 2 katalogi, full size i zmniejszone z logo i wyostrzone (900x700px) i nazywam katalogi Odbitki i Do_przegladania.
    Sprawdza się
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-09-2013 o 22:53
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  5. #5

    Domyślnie

    no i dobry sposób też tak zaczne robić od następnego wesela to mi załatwia sprawę na cacy - NEFy obrobię w Camera Raw do JPGa, i to pójdzie jako odbitki, i wszystko jeszcze raz skopiuję, potem pomniejszę wyostrzę i dopieszczę <- to bedzie do przeglądania i wszyscy będą happy :P
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 12-06-2010 o 00:08
    ;]

  6. #6

    Domyślnie

    podobnie jak tymancjo oddaję 2 katalogi - 1 odbitki i 2 na PC (max. bok 900px).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez credka Zobacz posta
    podobnie jak tymancjo oddaję 2 katalogi - 1 odbitki i 2 na PC (max. bok 900px).
    Jakim programem dokonujecie zmniejszenia fotek?
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  8. #8

    Domyślnie

    ja tez oodaję w 2 katalogach. full size wyostrzone lekko i zmniejszone do przesyłania mailami itp do rozmiary w okolicach 1000px

  9. #9

    Domyślnie

    Chociażby w Irfanie jest opcja m.im. wsadowego zmniejszania i podpisywania znakiem oraz zmiana wagi zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-09-2013 o 22:53

  10. #10

    Domyślnie

    FastStone Image Viewer - darmowy bardzo dobry program, zmniejszysz zdjęcia jak chcesz, jest dużo opcji, dodasz podpis lub znak wodny, program ma mase rzeczy które na codzień się przydają polecam
    ;]

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •