Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70
  1. #41
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    za 7 lasami.. za 7 górami..
    Posty
    122

    Domyślnie

    Album moze nie przetrwać zdj klejone itd a fotografia cyfrowa . mi bardzoej zalezy na zdj w postaci elektronicznej o dobrej jakosci, a teraz gdy chce woekszasc rozdzielczość fotograf muso kazde zdj cofac w camera raw.. Nie mieści mi soe to w głowie zebym w dobie 4k a za chwile 8k ogladal zdj 1500x2120 px jako miniaturki
    D610 | N50 1.8G| SanDisk 32GB & 16GB 45MB/s | Blenda 5W1 120x180 | Statyw Camrock |

  2. #42

    Domyślnie

    Dziwi mnie ze nie dostales JPG w full rozdzialce.
    Bo to jest np po to zeby podrukowac dla roznych ciotek i wujkow jakby chcieli.

    Co to za jakies skapienie na zdjeciach wogole.
    Jak koledze, ktoremu robilem chrzest oddalem w 3 wielkosciach.
    -Jakies 1200 do szybkiego ogladania i zeby malo wazyly jakby chcial emailem wysylac.
    -FHD do ogladania ma calym monitorze bo taki ma.
    - JPG full rozmiar do TV 4k i druku jakby chcial.

    Zastanawia mnie gdzie ten fotograf ma duze JPG, bo nie sadze zeby z takich malych drukowal.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bck1007 Zobacz posta
    Żona zalamana noe chce nawet ogladac zdj bonsie noe da, wypada odpalic laptopa. Fotograf ktory zgarnia 2400 robi C 6d Ii i C 5D III oddaje plyte ze zdjeciami 1500x2120 to dla mnie zalamanie i zero przyjemmosci ze zdj ! Moze sie czepiam bo tez fotografuje ale w dobie techniki rozdzielczość idzie w górę. Nie wiem co mam robić.
    Co robić? A pytałeś o 4k? Co odpowiedział?

  4. #44

    Domyślnie

    Nie łatwiej poprosić o pliki w większym formacie? Czasami jeden mądrze przeprowadzony telefon ( bez wydzierania a rzeczowa rozmowa ) a możesz szybko i bezproblemowo załatwić.

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    za 7 lasami.. za 7 górami..
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Zastanawia mnie gdzie ten fotograf ma duze JPG, bo nie sadze zeby z takich malych drukowal.
    Mówi ze kadrowal i robil odbitku z tego do albumu 13x18

    Pretensje do mnie ze nie powiedzialem ze chce większy a teraz by mial sporo pracy zeby odzyskac bo kazde zdj ma juz kadrowane i musi cofnac pojedynczo w camera raw . jak mozna sobie tak utrudniac z obrobka ? I mówi ze moglem. Powiedziec bo by zrobil album 15x21 taki jak chce za pol ceny ale żnow nie o to mi chodzi bo chce oryginalna rozdzielczość jakby mi sie zachciało za pare lat czy tez ciotce zdj a4

  6. #46

    Domyślnie

    Zadziwiają mnie takie wiadomości. Umowa była? Czytaliście? Jak w ogóle wybieraliście fotografa? Byle taniej? Oglądaliście portfolio? Jeżeli dostaliście to, co było obiecane w umowie, to do kogo pretensje?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bck1007 Zobacz posta
    Mówi ze kadrowal i robil odbitku z tego do albumu 13x18

    Pretensje do mnie ze nie powiedzialem ze chce większy a teraz by mial sporo pracy zeby odzyskac bo kazde zdj ma juz kadrowane i musi cofnac pojedynczo w camera raw . jak mozna sobie tak utrudniac z obrobka ? I mówi ze moglem. Powiedziec bo by zrobil album 15x21 taki jak chce za pol ceny ale żnow nie o to mi chodzi bo chce oryginalna rozdzielczość jakby mi sie zachciało za pare lat czy tez ciotce zdj a4
    Kadrowanie robi się w ACR, ale zmiany rozdzielczości nie (można tylko zgrubnie, ale jest to odtwarzalne). Zatem jednym kliknięciem może wszystko zrobić jeszcze raz w pełnej rozdzielczości, wystarczy uruchomić procesor obrazów. Jeśli robił retusz w PS, to tego już nie powtórzy, ale przy takiej masówce, raczej tego nie robił.

    Co nie zmienia faktu, że oddał zdjęcia zgodnie z umową. Ja akurat oddaje foty 4K i tylko przy pojedynczych zdjęciach miałem prośby o większe.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #48

    Domyślnie

    Pogratulować workflow temu fotografowi. Chyba, że gość to obrabia na jakimś pentium III i mu komp muli przy obróbce w PS większych plików niż te ... Ale jak ma w LR/ACR to zrobione (a też nie podejrzewam, że całą obróbkę leciał tylko w PS) to przy eksporcie wybierasz rozdzielczość jaką wypluwa, więc co za problem się cofnąć i jeszcze raz te pliki puścić w większej rozdziałce? Poproś go może o takie pliki, bez obróbki z PS, może się zgodzi na takie coś.
    Tak czy siak nie po co obcinać ludziom wielkość plików? Ja oddaje full res jakie mam z puszki, ewentualnie zmniejszam nieco te z D800, żeby to komuś słabszego kompa nie zamuliło, ale i tak to zawsze wszystko jest ponad 20mpx...

  9. #49
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie ma co tu dyskutować. Fotograf łamaga bo nie rozumiem w czym ma problem aby oddać całe zdjęcia. Znaczy się rozumiem facet nie umie sobie poustawiaćsposobu pracy. Podejrzewam że nie ma oryginalnych dużych plików obrobionych. Czyli co wywołałzdjęcia zmniejszył i dopiero obrobił? Bezcenne

  10. #50
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    za 7 lasami.. za 7 górami..
    Posty
    122

    Domyślnie

    Zmniejsza bo duzo zajmuje mu na komputerze.. Co do umowy nie ma konkretów o rozdzielczości tylko album 200 zdj 13x18 oraz dodatkowa ilosc zdj poprawiona graficznie na plycie. Fotograf kosztowal 2400 z czego doplacilismy 250 zl do lepszego albunu

    Ps. Na plycie sa zdj gdzie np 1 ujecie jest w dwoch obrobkach bez i z cieniami w tle i to zdj jezt kilka wiec musial robic masowke bo plener tak wyglada
    Ostatnio edytowane przez bck1007 ; 16-02-2019 o 09:52

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •