Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    a ja slyszalem ze w warszawie dosc zapchany rynek jest, ale cotam...
    ... i tak was lubie ...

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bober. Zobacz posta
    ...pewnie napisałem jakieś głupoty ale nie wiem co napisać nie umiem się dobrze wysłowić...
    jak nie wiesz co napisać, to może nic nie pisz

    ...ogólnie mówiąc to nie takie proste jak się wydaje
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sprychu ; 06-06-2010 o 23:02
    "Nie mam problemów z piciem, no chyba że nie chcą podać mi drinka..." Tom Waits

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlleG Zobacz posta
    a ja slyszalem ze w warszawie dosc zapchany rynek jest, ale cotam...
    generalnie rynek jest zapchany w każdym miejscu, zależy na jakim targecie ci zależy, jeżeli ktoś planuje wydac na fotografa 500-1000 zika to juz odpadasz, ale generalnie jeżeli ktoś planuje ślub w najmniejszych szczegółach i robi to rok, półtora przed imprezą to już inna sprawa, wtedy wymaga i jest w stanie wydać dużo wiecej a to juz twój docelowy target, tylko trzeba się dobrze sprzedać, ja sporo zainwestowałem w broszury, teczki ofertowe itp.
    chyba że tylko ja poszedłem w tym kierunku, ale profesjonalne sprzedanie swoich usług to chyba też trzeba wliczyć.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    generalnie rynek jest zapchany w każdym miejscu, zależy na jakim targecie ci zależy, jeżeli ktoś planuje wydac na fotografa 500-1000 zika to juz odpadasz, ale generalnie jeżeli ktoś planuje ślub w najmniejszych szczegółach i robi to rok, półtora przed imprezą to już inna sprawa, wtedy wymaga i jest w stanie wydać dużo wiecej a to juz twój docelowy target, tylko trzeba się dobrze sprzedać, ja sporo zainwestowałem w broszury, teczki ofertowe itp.
    chyba że tylko ja poszedłem w tym kierunku, ale profesjonalne sprzedanie swoich usług to chyba też trzeba wliczyć.
    nie, nie tylko ty, bywanie np na targach slubnych, i ogolnie dosc mocna promocja, sie sprawdza co moge potwierdzic
    ... i tak was lubie ...

  5. #15

    Domyślnie

    Dzieki chłopaki. Dla wyjaśnienia fotografią zajmuję się od około 20 lat więc doświadczenie mam. Jestem zatwardziałym analogowcem stąd moje pytanie jaki wybrać sprzęt cyfrowy na którym słabo się znam. Sprzęt analogowy mam bardzo dobry więc o jakość się nie martwię. Nie mam body cyfrowego więc dlatego pytam.
    Chcę wejść w sposób profesjonalny a nie tak z doskoku. Być może to stanie się później podstawowym zajęciem - w przyszłości. Wolę zainwestować w sprzęt jeśli jest tego wart. Czy zdjęcia zrobię dobre....hmm to się okaże po opinii klientów. Śluby kilka lat temu robilem ale to inne czasy były.

    Czytałem w necie o + i - obu ale w zasadzie nigdzie nikt nie umie uzasadnić dlaczego D2xs wart swej ceny. Być może na klientów działa lepiej profesjonalne body? Tak jest np. w przypadku fotografii w przedszkolach - podobno.
    Ostatnio edytowane przez dejnekas ; 06-06-2010 o 23:12

  6. #16
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    my to wszystko wiemy ale twoja argumentacja była lekko prowokacyjna...bo kto widział zarabiać na ślubach?

    a teraz poważnie:
    ja bym na twoim miejscu poszukał ładnego d200 na początek

  7. #17

    Domyślnie

    Między analogiem a cyfrą jest taaaka przepaść. Na analogu nie ustawiasz balansu bieli, ISO, kolorów, i nie oglądasz 100% kropów. Także 50% nauki od nowa az nauczysz się robić ostre zdjęca. No i jeszcze trzeba się nauczyć RAWy wywoływać. PS wiesz co to są RAWy? Fotolab tego już za ciebie teraz nie zrobi.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  8. #18

    Domyślnie

    ja bym wolał d2x + 35 f/1,8

    'tanio skóry nie sprzedaj'

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawulon Zobacz posta
    PS wiesz co to są RAWy? Fotolab tego już za ciebie teraz nie zrobi.
    Np Stary to, że analogiem robię zdjęcia to nie znaczy, że nie wiem co to jest RAW - XXi wiek mamy

  10. #20

    Domyślnie

    ja wolałbym już 2xd80 niż jeden d200,
    co zrobisz jak Ci Twój używany cyfrak padnie?
    Niby można analogiem, ale ja bez dwóch cyfr bym nie ryzykował..
    Rozumiem, że jak masz super analogowy sprzęt to optykę też.

    A może rób klimatyczne analogowe reportaże? Jak trafisz target to możesz sobie słono wołać (:
    Mi kilka razy zdarzyło się pytanie czy używam też analoga, bo młodzi "chcieliby mieć parę klimatycznych zdjęć"
    Jakbyś szerzej wylansował modę na taką usługę to ho, ho...
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •