Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Bertson
    Gość

    Domyślnie D5000 - pytanie o obiektyw.

    Witam!
    Jestem zainteresowany dokupieniem do mojej cyfrówki (D5000) obiektywu AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED. Na stronce nikona, w opisie obiektywu, jest jednak napisane:

    cytat ze strony: http://imaging.nikon.com/products/im...g_if/index.htm

    "Note:
    VR operation works with the Nikon F6, F5, F100, F80, F75, F65, D3, D700, D2-series, D1-series, D300, D200, D100, D90, D80, D70-series, D60, D50 and D40-series." (Lista aparatów nie obejmuje D5000)

    Wydawało mi się, że ten obiektyw ma wbudowany układ sterujący stabilizacją, który jest niezależny od aparatu (ale mogę się mylić). Przecież nie zawsze ma się pod ręką statyw, a robienie zdjęć "z ręki" przy dużych ogniskowych bez stabilizacji będzie hmmm... co najmniej trudne . Dlatego pytam - jak to jest z tym VR-em? - będzie działał, czy mam się rozglądać za innym obiektywem? Może ktoś z was używał takiego zestawu i wie jak wygląda w praktyce korzystanie ze stabilizacji?

  2. #2

    Domyślnie

    bo pewnie go nie było jak pisali te słowa pewnie że będzie działał......

  3. #3
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Bedzie dzialal. Nie zrobili po prostu update strony. Brakuje D3x, D3s, D300s, D5000, D3000. Kupuj. Na pewno bedzie dzialac.

    Mam D90, D700, D80 i D5000. Z kazdym dziala tak samo.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  4. #4
    Bertson
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za szybką odpowiedź! Teraz tylko muszę przeczekać ten miesiąc, potem wypłata i jazda

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepsze tele w tej cenie... Wszystko Ci będzie śmigać -- bez obawy

    Problem rozwiązany -- to kłódeczka.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •