Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sposoby na doprowadzenie do ładu podłogi

    Ano właśnie. Jakoś mam z tym problem. Tło nam się zadeptało okrutnie. Mile widziane sposoby na doprowadzenia tego do ładu. Mam kilkanaście kadrów z taką zapaskudzoną podłogą i jakoś mi to słabo wychodzi.

    Zaznaczam że nie intersuje mnie pokaz pod hasłem "taki jestem zajebiaszczy i umiem to zrobić". Interesują mnie jedynie efekty WRAZ z załączonym opisem czynności.

    W linku plik w oryginalnym rozmiarze

    www.rafalmrozowski.com/podloga.jpg
    Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 03-06-2010 o 22:15 Powód: pis.

  2. #2

    Domyślnie

    Po co te paskudne napisy na całym zdjęciu? to tak dla rozproszenia pomagających Ci osób?
    Co do podłogi, kombinacje Healing Brush Tool, Spot Healing Brush Tool, Patch Tool oraz Clone Stamp Tool.
    Generalnie postępowanie podobne jakbyś walczył z niedoskonałościami skóry. Ameryki tutaj się nie odkryje, trzeba się napracować jak się przegapiło podczas robienia zdjęć
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Quick Selection toola Bozia nie dała? Zaznacz podłogę (w porywach 3 sekundy roboty) i zabij syfy blurem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Quick Selection toola Bozia nie dała? Zaznacz podłogę (w porywach 3 sekundy roboty) i zabij syfy blurem.
    Sporo syfów na podłodze jest w różnych cieniach, nie łatwo to zrobić na szybko a jednocześnie dokładnie.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Po co te paskudne napisy na całym zdjęciu? to tak dla rozproszenia pomagających Ci osób?
    Raczej żebym nie znalazł potem zdjęcia tam gdzie być nie powinno Zauważ że to pełny plik a nie miniaturka


    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Quick Selection toola Bozia nie dała? Zaznacz podłogę (w porywach 3 sekundy roboty) i zabij syfy blurem.
    Nie wpadłem na blurowanie. Nie zrobi się z tego nijaka papka ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Sporo syfów na podłodze jest w różnych cieniach, nie łatwo to zrobić na szybko a jednocześnie dokładnie.
    Nie ma potrzeby robić tego dokładnie. Zaznaczyć Quickiem, skopiować na osobną warstwę, włączyć zaznaczenie warstwy klikając z controlem na miniaturkę w zakładce layers i zblurować na śmierć. Potem wystarczy przeciągnąć gumką w kilku miejscach by nie było zbyt oderwane i będzie git.

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Nie wpadłem na blurowanie. Nie zrobi się z tego nijaka papka ?
    se sprawdzi

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie ma potrzeby robić tego dokładnie. Zaznaczyć Quickiem, skopiować na osobną warstwę, włączyć zaznaczenie warstwy klikając z controlem na miniaturkę w zakładce layers i zblurować na śmierć. Potem wystarczy przeciągnąć gumką w kilku miejscach by nie było zbyt oderwane i będzie git.
    Kiedyś podobne tricki (przyśpieszające) próbowałem zaadoptować lecz do końca nie byłem zadowolony z rezultatów . Od tamtej pory preferuję mozolną a skuteczną dłubaninę
    Niech autor zdjęcia popróbuje z szybkim zaznaczeniem i blurem, w końcu to on ma być zadowolony
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  8. #8

    Domyślnie

    Szkoda życia na mozolną dłubaninę przy gładkich tłach

  9. #9

    Domyślnie

    Jakoś rewelacyjnie mi to nie wyszło ale efekt jest akceptowalny. Dzięki Panowie. blurowanie daje radę w takich sytuacjach

  10. #10
    st
    Gość

    Domyślnie

    Lepszy efekt można osiągnąć kopiując warstwę i tę spodnią potraktować blurem. A tę wierzchnią, tam gdzie masz problem, wymazujesz gumką z powiedzmy 20% kryciem. Nie potrzeba robić selekcji, a masz kontrole nad detalami, których nie chcesz się pozbyć.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •