Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grand. Zobacz posta
    Ludzie! Nie mówcie żebym kupił inne szkło, czy że to jest słabe, bo to wiem. Nie stać mnie na 500 sigmy za kilka tysiecy, więc zabieram się za to od taniej strony. Odpowiedzcie mi tylko prosto na te 4 pytania.


    1. Czy odczuję dużą różnicę w zblizeniu między 300 a 500 - Prosiłbym kogos o sample 300/500 jakiegos obiektu ale nie crop'y
    2. Czy ustawienie ostrości na tym wynalazku jest mocno kłopotliwe? Luźno, ciężko? Będzie używany do obiektów statycznych.
    3. Normalny f/8 czy lustrzany f/6.3 ? - Duża utrata jakości?
    4. Różnica między 500 f/8 a 500 f/8 PRESET?
    5. potwierdzenie ostrości? Czy na oko?
    1. TAK - odczujesz
    2. TAK - z D3000 jest kłopotliwe
    3. Jeśli już, to brać f/8, najlepiej stary rosyjski
    4. Na oko
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #12

    Domyślnie

    słuchajcie, a skąd wiecie czy szanowny kolega nie potrzebuje 500mm do podglądania....nie tylko ptaszków ale i do np. sasiadki ;> ?
    nie zależy mu zbytnio na jakosci, ostrość na manualu jako tako mozna ustawić wszystko pasuje

  3. #13

    Domyślnie

    Heh, ciekawe stwierdzenie Ptaszki mnie nie interesują, a nawet jakby to manual mydlany to za mało Co do sąsiadek, chciałbym, ale nie ma warunków. Z okna to ja mam widok na polomarket Ja ogólnie lubie duże zbliżenia. Gdyby nie fakt, że zaczynam interesować się różnego typu wydarzeniami dla różnych ludzi, to już dawno zamieniłbym cały mój zestaw szkiełek i lampę na porządną sigmę 150-500 lub 50-500. No, musiałbym ciutkę dołożyć Tyle że sa ro trochę długie i ciężkie lufy.
    Nikon FiX - Pomysł na...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •