Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70mm F2.8 EX DG Macro

    Witam
    Chciałbym zasięgnąć porady specjalistów z forum na temat tego obiektywu. Poszukuje makro-portretówki i zastanawiam się jeszcze nad Tamronem 90 i Sigma 105. Wiem, że temat był już wałkowany ale chodzi mi bardziej o odniesienie do S70 bo to główny kandydat. Szukajką nie potrafię znaleźć nic konkretnego.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    D700 | S15-30mm f/3.5-4.5 | N50 f/1.4D | N105VR | N70-300VR

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukash996 Zobacz posta
    Witam
    Chciałbym zasięgnąć porady specjalistów z forum na temat tego obiektywu. Poszukuje makro-portretówki i zastanawiam się jeszcze nad Tamronem 90 i Sigma 105. Wiem, że temat był już wałkowany ale chodzi mi bardziej o odniesienie do S70 bo to główny kandydat.
    Nie jestem specjalistą, ale ostatnio zastanawiam się nad jakimś obiektywem do makro właśnie i sporo czytałem w necie opinii na temat temu podobnych szkieł. Tamron praktycznie wszędzie jest chwalony, podobnie jak Nikkor 60 (trochę krótsza ogniskowa) i 105 (to już trochę inna półka cenowa). O Sigmach 70 i 105 nie słyszałem wielu pochlebnych opinii. Co innego Sigma 150, tu same zachwyty (dwie były na sprzedaż na naszej giełdzie, może jeszcze są).
    Sam miałem kiedyś Sigmę 70 i Tamrona 90 w systemie Pentaxa, no i Sigma poszła na sprzedaż, a Tamronik został na dłużej i doskonale dawał radę przy portretowaniu również.

    Mankamentem przy fotografii makro jest zmiana długości obiektywu podczas ostrzenia w przypadku Tamrona i Sigm 70 i 105 o ile dobrze pamiętam. Może to stwarzać problemy ze stosowaniem systemów oświetlenia montowanych bezpośrednio na obiektywach. Nikkory i Sigma 150 posiadają wewnętrzne ogniskowanie.


    Cytat Zamieszczone przez lukash996 Zobacz posta
    Szukajką nie potrafię znaleźć nic konkretnego.
    Google Ci na pewno pomogą. Testów, porównań i opinii na temat tych obiektywów jest naprawdę sporo.
    clusca
    Fufu X

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie o Tamronie 90 wszędzie głośno. O Sigmie 105 tez co nieco słychać, ale o 70 cisza. W testach na optycznych 70 wypadła całkiem dobrze. Jedynie celność AF przeciętna. Ostrość w Sigmach na pełnej dziurze podobno lepsza niż w T90, a w portrecie to by się przydało, nie jest to N85 f/1,8 że można przymykać To jest właśnie główny argument którym mnie kusi S70/105.
    D700 | S15-30mm f/3.5-4.5 | N50 f/1.4D | N105VR | N70-300VR

  4. #4

    Domyślnie

    Czy AF w tym obiektywie będzie działał z body bez śrubokręta?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie będzie. Widze że kolega również z Kalisza
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  6. #6

    Domyślnie

    Co lepiej brać lepiej pod DX: Tamrona 60mm f/2.0, czy Sigme 70mm f/2.8?? Sigma niby ostrzejsza i lepiej wykonana, ale Tamron jaśnieszy.
    Który obiektyw ma lepszy AF? Sigma ma limiter i jest na śrubokręt. Tamron ma wbudowany silnik AF, ale jest bez limitera.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salceson Zobacz posta
    Co lepiej brać lepiej pod DX: Tamrona 60mm f/2.0, czy Sigme 70mm f/2.8?? Sigma niby ostrzejsza...
    Skąd takie info?

  8. #8

    Domyślnie

    A ja bym Ci polecił Tokinę 100mm.
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •