Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Test Tair 3S 300/4,5 VS Carl Zeiss Jena Sonnar MC 300/4

    Witam,

    Test manualnych teleobiektywów 300mm. Do boju stają Tair 3S vs CZJ Sonnar MC. Legenda mówi, że Tair 3s jest ciut gorszy od Sonnara. Niektórzy twierdzą że Tair powala na łeb Sonnara. Zobaczmy ile w tym prawdy.

    Test wykonany z mojego okna. Zmienne warunki oświetleniowe i lekkie przechyły od poziomów. Test zrobiony na nikonie d90. ISO 200. 100% crop.

    No to jedziemy:


    1. 1/1000s

    2. 1/500s

    3. 1/250s

    Moim zdaniem Sonnar jest ciut ostrzejszy od Taira 3s już od pełnej dziury.
    Oceńcie jednak sami. Niedługo kolejne testy.
    pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    W sumie to też mam obydwa i potwierdzam wynik testu.
    Dodatkowo Tair bardziej abberuje.
    Jakkolwiek, jakość obrazka zarówno jednego i drugiego przebija mz szkła typu nikkor AF 70-300G, Sigma AF 70-300,
    Tamron AF 70-300, no niestety AF jednak brakuje...

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    1. dawaj mniejsze wycinki, bo zdjęcia sa za duże. Regulamin sie kłania. Następnym razem usunę.
    2. straszna CA w tairze.
    Ja pamietam ze starej ruskiej optyki, że strasznie gubiła kontrast gdy było dużo światła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    sorry, ale zzdjęcia z f8 nie sa przypadkiem pomylone? w f4/4.5 i f5.6 to tair robił żółte. A nagle na f8 odwrotnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie jest pomylone bo pisałem, że zmienne warunki oświetleniowe były = chmurki + przebijające słońce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •