Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie lightroom - delete z dysku a nie tylko remove w biblioteki - problem

    No sluchajcie, jakos nie bylo z tym problemu wczesniej a zaczelo sie z sila wodospadu po reinstalce 7ki na nowej plycie. Otoz tak. Jak wiadomo mozna sobie import zrobic zdjec , przejsc do develop i sobie w nich grzebac a te co nie halo flagowac rejected. Po obrobce calej paczki opcja usuwania oflagowanych rejected i co i nic, tzn. nie mozna usunac / przeniesc plikow do kosza. No wiec myslalem, ze moze cos nie tak z flagowaniem , ale nie bo reczny wybor jakiegos foto i na nim delete z dysku to samo. Owczem. Usunac z biblioteki przez remove jak najbardziej mozna, ale po kiego 3mac nefy nietrafione albo usuwac je z poziomu systemu. LR 2.7, oryginal - spiety z elementsem 6 (tez oryginal). Konto 7ki administratora a nie standardowe. Co ciekawe uruchomienie LRa w trybie "uruchom jako administrator" niweluje problem i delete z dysku dziala. Chociaz moze ktos mi wyjasni , pewnie czegos nie doczytalem ale skoro mam konto administratora to jaka to roznica ze odpalam program w trybie "uruchom jako administrator" skoro i tak nim w systemie jestem przeciez. hm ?
    Z drugiej strony wieczne uruchamianie LRa prawa myszka uruchom jako admin bywa irytujace. Moze ktos sie spotkal z tym i zna jakies solution tego ?
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    A miales wtedy wlaczone UAC? A teraz?

    Czy zdjecia sa na zewn. dysku?
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    no hy powiem tak, ze nie grzebalem nic w tym kierunku bo wiem ze np. w viscie sie to wylaczalo gdzies w okolicach msconfig , ale czy w w7 no nie wiem jak to tam jest domyslnie. no wiesz dzejms.. jestem doradca podatkowym po studiach i foto a nie informatykiem
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  4. #4
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ars Zobacz posta
    no hy powiem tak, ze nie grzebalem nic w tym kierunku bo wiem ze np. w viscie sie to wylaczalo gdzies w okolicach msconfig , ale czy w w7 no nie wiem jak to tam jest domyslnie. no wiesz dzejms.. jestem doradca podatkowym po studiach i foto a nie informatykiem
    * Klikamy Start->Uruchom i wpisujemy msconfig
    * Przechodzimy do ostatniej zakładki czyli Narzędzia
    * Odszukujemy na liście "Wyłącz kontrolę konta użytkownika" i klikamy przycisk Uruchom
    * Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy system
    * Cieszymy się wolnością


    edit: do dla visty, zaraz podam dla 7

    edit2: dla 7

    1. Wchodzimy do „Panelu sterowania”
    2. Następnie „Konta użytkowników i filtr rodzinny”
    3. Po lewej stronie wybierz „System i zabezpieczenia” i kliknij w „Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika”
    4. Dostępnym suwakiem przełącz na pozycję znajdującą się na samym dole „Nie powiadamiaj nigdy”.

    Na skróty:

    * „Panelu sterowania”
    * „Konta użytkowników i filtr rodzinny”
    * „System i zabezpieczenia”
    * „Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika”
    * „Nie powiadamiaj nigdy”

    edit3:

    Ale to niekoniecznie pomoze. Problem moze byc z przynaleznoscia fodleru do uzytkownika po reinstalacji systemu.
    Ostatnio edytowane przez dzejms ; 31-05-2010 o 09:13
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  5. #5
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jezeli nie pomoze to:

    http://www.blogsdna.com/2159/how-to-...-windows-7.htm

    Jakby co to pisz na GG: 725725
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  6. #6

    Domyślnie

    o hy wroce przed stacjonarke to bede probowal tego - jak cos stawiam piwo
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •