Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Amatorskie makra

    bardzo proszę o konstruktywną krytykę moich wypocin

    1.

    2.
    Ostatnio edytowane przez q100 ; 29-05-2010 o 19:04

  2. #2

    Domyślnie

    1. brak ostrości a gdzie jest tło ? Na 2 tła trochę widać i ostrości też, ale nic więcej Czyżby początki makro i pierwsze fotki ? Ogólnie robiłeś chyba zdjęcia w słabym świetle , więc wtedy wypadałoby podnieść ISO, chyba że czarne tło było zamierzone. Wtedy sorry. Wypocinami bym tego nie nazwał bo pewnie pstryknąłeś zdjęcia w kilka sekund .. Rób zdjęcia w dobrym świetle , najlepiej z rana lub wieczorem , chyba że jest pochmurno i słońce nie jest ostre, wtedy można praktycznie cały dzień. Wybierz się kiedyś bardzo wcześnie gdzieś nad staw , jezioro etc. a zobaczysz jak łatwo się robi zdjęcia. Owady śpią i można focić do woli. Ja dziś byłem o 5 rano już na zdjęciach Jak nie uciekają robale łatwiej będzie się nauczyć. Wytrwałości życzę

    PS. przeczytaj cały wątek Bullter'a a sporo się dowiesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shelld Zobacz posta
    1. brak ostrości a gdzie jest tło ? Na 2 tła trochę widać i ostrości też, ale nic więcej Czyżby początki makro i pierwsze fotki ? Ogólnie robiłeś chyba zdjęcia w słabym świetle , więc wtedy wypadałoby podnieść ISO, chyba że czarne tło było zamierzone. Wtedy sorry. Wypocinami bym tego nie nazwał bo pewnie pstryknąłeś zdjęcia w kilka sekund .. Rób zdjęcia w dobrym świetle , najlepiej z rana lub wieczorem , chyba że jest pochmurno i słońce nie jest ostre, wtedy można praktycznie cały dzień. Wybierz się kiedyś bardzo wcześnie gdzieś nad staw , jezioro etc. a zobaczysz jak łatwo się robi zdjęcia. Owady śpią i można focić do woli. Ja dziś byłem o 5 rano już na zdjęciach Jak nie uciekają robale łatwiej będzie się nauczyć. Wytrwałości życzę

    PS. przeczytaj cały wątek Bullter'a a sporo się dowiesz.

    akurat jeśli chodzi o tło to miało być czarne, w tym wypadku
    co do wypocin;d jasne, że to wypociny, wiesz ile się napociłem żeby coś takiego zrobić?
    5ta rano.. kiedyś trzebabędzie, ale jest to niezmiernie trudne z oczywistych powodów

    a teraz czas na kolejne

    3. (tak, wiem, szkoda uciętej nogi )

  4. #4
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    akurat ucięta noga tu nie przeszkadza.wystarzczylo sklonować tło maznąć na końcu nogi i było ok.Bardziej przeszkadza mi to kadrowanie z boku.

  5. #5

    Domyślnie

    Mrówa dla mnie Ok. Oczywiście można było powalczyć o lepsza perspektywę co dałoby lepiej rozłożoną głębie ostrości. Ale przy mrówkach nie jest łatwo. Gratuluje udanego startu.
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bullter Zobacz posta
    Ale przy mrówkach nie jest łatwo.
    zgadzam się, to jedna z najgorszych stworzeń chyba jeszcze koniki polne są tak ruchliwe i ważki (nie mówię o porach, w których każdy normalny człowiek jeszcze śpi )

    4. Mróweczka w troszkę większym odwzorowaniu... Portret

    5. i pająk krzyżak..

  7. #7

    Domyślnie

    4, za mała GO.
    5, ciemno i kadr taki sobie.
    3, najlepsza mz
    Pozdrawiam,
    Damian

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez q100 Zobacz posta
    4. Mróweczka w troszkę większym odwzorowaniu... Portret
    Czy to jest pełny kadr? Jeśli tak, to zdjęcie wygląda na mocno nieostre...
    Ale wydaje mi się, że to jednak mały wycinek całego kadru.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Czy to jest pełny kadr? Jeśli tak, to zdjęcie wygląda na mocno nieostre...
    Ale wydaje mi się, że to jednak mały wycinek całego kadru.

    wycinek, jakaś jedna trzecia kadru

  10. #10
    andre77
    Gość

    Domyślnie

    3 najlepsza , ja bym starał się inaczej kadrować

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •