Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Na przodzie nie masz soczewki, a coś w rodzaju szkła ochronnego, to samo jest w 200-400 i 500. Ja to standardowo czyszczę za pomocą gruszki, lub ściereczki z mikrofibry. Jeżeli mam bardzo zabrudzoną ( np krople deszczu zaschnięte ) to używam ściereczek do okularów i później na sucho szmatką, ale zdarzało mi się już czyścić bawełną ( tą z podkoszulki ), bo nie miałem nic innego pod ręką a fotografować trzeba było dalej w deszczu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henryk Janowski Zobacz posta
    optycznie niezla,mechanicznie mniej,niestety wady af w tym modelu sa bardzo czeste a przy tej ogniskowej i tym switle af musi byc wyjatkowo precyzyjny. genralnie nie polecam...chyba ze masz blisko do serwisu na ciagle ustawianie af
    No nie wiem, moja Sigma śmiga idealnie. Z D700 wszystko chodzi elegancko, tak samo AF dobrze zasuwa jak na możliwości Sigmy. Na 2.8 mam żyletę, że aż miło. Ale za dychę bym jej nie kupił.

    Ostatnio na allegro poszedł N300 2.8 VR za 10700. Sam go testowałem ale się nie zdecydowałem, wolę poczekać roczek na N400 2.8
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  3. #23

    Domyślnie

    Wielkie Dzięki ja jednak obawiałbym się wycierać przednie szkło podkoszulką, no ale co sie nie robi dla ujęć!

    Ps. Mi osobiscie sie zdaje, ze af w S300/2.8 chodzi minimalnie wolniej od af w N18-105
    Ostatnio edytowane przez TMB ; 29-05-2010 o 21:07

  4. #24
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Beson Zobacz posta
    No nie wiem, moja Sigma śmiga idealnie. Z D700 wszystko chodzi elegancko, tak samo AF dobrze zasuwa jak na możliwości Sigmy.

    No proszę,czyli jednak zdarzają się egzemplarze z dobrym AF ale chyba faktycznie zdecyduję się na używany N300/2.8.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Krasnystuff
    Posty
    133

    Domyślnie

    się podczepię, co sądzicie o zakupie tego szkła ?

    http://allegro.pl/item1051530823_int..._raty_wwa.html

    stan wizualny jak widać, moje pytanie czy warto? czy trzeba się bać że coś tu jednak w końcu się najprościej w świecie zepsuje...
    D80 N 35 1.8G T 17-50 2.8 N 70-300 VR SB-600

  6. #26

    Domyślnie

    Tylko że to jest AF a nie AF-S więc szybkiego AF'a to się w tym szkle nie spodziewaj - po za tym widzę że masz D80 to nie wiem czy to ogólnie nie będzie zbytnio mułowate (pomijam już wyważenie tego)
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Tylko że to jest AF a nie AF-S więc szybkiego AF'a to się w tym szkle nie spodziewaj - po za tym widzę że masz D80 to nie wiem czy to ogólnie nie będzie zbytnio mułowate (pomijam już wyważenie tego)
    z zaslyszanych opinij, podobno te 3-setki bez silnika (bez AF-I lub AF-S) sa slabsze optycznie od nowszych wersji. Cierpi kontrast i ostrosc (mowa o f2..
    nie wiem, nie uzywalem, ale wystarczy zerknac na formule optyczna, ktora zmienila sie wlasnie z wprowadzeniem silnika

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •