Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Lightroom - wolna praca

    Witam

    Juz nie wiem co moze byc nie tak z moim kompem.
    Panowie i Panie prosze o pomoc. Moj lightroom 3 beta oraz wczesniej 2 chodzi bardzo wolno i opoznia mi to bardzo prace, jest to meczace i postanowilem sie tym zajac.
    Przegladanie zdjec w lightroomie sprawia duze klopoty, jak klikne zdjecie na filmslipie (miniaturki na dole) to wolno sie zdjecie laduje (pracuje na rawach) jesli chcem przyblizyc to tez przyblizenie sie wolno ładuje,
    tak samo przeladowanie presetów oraz wszelkie prace eksportujace pliki wykonywane sa powolnie, na kazda czynnosc trzeba czekac i to jest bardzo meczace.
    Kumpel ma podobny komp i chodzi mu to bardzo szybko czyli co kliknie to moment i otrzymuje.

    Komp ma okolo 3 lat ale nie jest taki zly:
    procek athlon 2 rdzeniowy 2,4GHz
    pamiec ram 2 GB
    dysk 300GB
    grafa wbudowana ale nie ma znaczenia do lightrooma.

    Wg specfikacji lightrooma powinno wszystko chodzic jak nalezy niestety nie jest tak.
    Testowałem dysk programem HD Tune i nie miał żadnych bad sektorów
    predkosc srednia transmisji 70MB.
    temp dysku 34st C

    Ogolnie zrobiłem tez formata bo myslelem ze to moze to ale juz na prawde nie wiem o co chodzi.
    Czy ktos moze zna rozwuiazanie tego tematu, zdjecia na prawde sie wolno obrabia i przy ilosciach kilkadziesiat zdjec to zajmuje mi to kilka dni.

  2. #2

    Domyślnie

    System jaki? Bo Visty to on za bardzo nie kocha.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Może wyłączyć autozapis zmian do xmp? Catalog settings --> Metadata --> Automatically write....
    Albo zwiększyć RAW Cache?
    A może generuje previews, co trochę potrwa, a masz ustawione Automatically discard 1:1 previews na "never"?

    Opisz coś więcej - gdzie masz zdjęcia, gdzie katalog, gdzie ACR raw?

  4. #4

    Domyślnie

    I jaka grafa? - były problemy kiedyś z NVIDIĄ ale to przy local adjustments.

  5. #5

    Domyślnie

    system windows XP
    grafa AT Radeon 3200
    camera raw cash 1GB
    lokalizacja na C/dokuments and setings/ administrator/ ustawienia lokalne/ dane aplikacji/adobe/cameraraw/ chache
    Automatically discard 1:1 previews na after 30 days


    ogolnie mam ustawione ustawienia defoultowe z gory tak jak zainstalowalem
    czyli
    standard preview cache: 1440pikseli
    prewiew quality: medium

  6. #6

    Domyślnie

    No to może masz zdjęcia, katalog i ACR cache na tym samym dysku? Optymalnie jest, gdy są na różnych - być może może to spowalniać pracę LR.
    Preview możesz chyba ustawić na nieco mniej niż rozmiar monitora w pixelach.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B.K. Zobacz posta
    No to może masz zdjęcia, katalog i ACR cache na tym samym dysku? Optymalnie jest, gdy są na różnych - być może może to spowalniać pracę LR.
    Preview możesz chyba ustawić na nieco mniej niż rozmiar monitora w pixelach.
    jak pisalem program jest zainstalowany na dysku C
    natomiast zdjecia przechowuje na D

    czy ktos ma jeszcze inne pomysly wlasnie siedze nad zdjeciami i sie denerwuje

  8. #8

    Domyślnie

    No to może to być przyczyna, że ACR Cache i LR catalogue są na tym samym dysku? Problem z nimi polega na tym, że się strasznie same z siebie defragmentują i w ogóle mają dużo plików (w sensie previews trzymane w tym samym folderze co LRcatalog).
    Ja bym zrobił tak: wyciąć pliki z ACR Cache i z folderu dla previews (tylko nie LRcatalog! ). Zdefragmentować porządnie C. Uruchomić LR.

  9. #9
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubamisiura Zobacz posta
    jak pisalem program jest zainstalowany na dysku C
    natomiast zdjecia przechowuje na D

    czy ktos ma jeszcze inne pomysly wlasnie siedze nad zdjeciami i sie denerwuje
    Czy dysk C i D to tylko rozna partycje czy dwa rozne dyski?

    OT:

    jesli chcem przyblizyc
    chcem?

    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  10. #10

    Domyślnie

    dysk C i D to ten sam dysk tylko rozne partycje.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •