Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    okolice Krakowa
    Posty
    44

    Domyślnie SB-600 i automatyczny zoom

    jestem na kupnie tej lampy i niepokoi mnie jedno SB-600 posiada automatyczny zoom w zakresie 24-85mm, czy to znaczy że
    - z kitowym obiektywem powyżej ogniskowej 85mm nie będzie działała?,
    - czy powyżej tej ogniskowej będzie niedoświetlała?,
    - jak to jest z tym zoomem w lampie?
    - z jakiej maksymalnej odległości przy np iso 400 będzie prawidłowo naświetlała ?
    proszę o pomoc.

    I jeszcze jedno, tylko nie doradzajcie mi żeby dołożyć "trochę" i kupić SB-800

    dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Będzie działać i nie będzie niedoświetlać jeżeli tylko mocy starczy.
    Podziel LP przez otwór przysłony i masz metry.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    okolice Krakowa
    Posty
    44

    Domyślnie

    co to znaczy jeżeli mocy starczy?
    Rozumiem, że jeżeli lampa sie zdąży w pełni naładować to mocy starczy, chyba że jestem ciemniakiem ziemniakiem, proszę o szczegóły

  4. #4

    Domyślnie

    Zoom w lampie ma za zadanie dopasowac się do obiektywu i nie świecić bez potrzby po kątach. Sb600 ma mniejszy zakres niż 800. Zoom z aparatu przekazuje w przypadku D70 wartość z obiektywu bez mnożenia przez 1,5. Czyli oświetla to czego i tak nie będzie widać na matrycy. LP lampy podzielona przez przysłonę da Ci metry przy wykorzystaniu maksymalnej mocy lampy - tak jak napisał szymony. Uwaga - liczba przewodnia lampy jest różna przy ustawieniach zoomu w niej, i czasami nie wiedzieć dlaczego producenci podaja nie dla 100 iso ale dla innych czułości. Przy przypadku d70 lp przewodnia trzeba przeliczyc na 200 lub inną czułość.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli co jak na kicie jest 18 mm to lampa ma zakres tylko 24mm i niedoświetli boków.
    Wydawało mi sie że lampa zakres zoomu ma podany już po przeliczeniu na mały obrazek... Ale może jestem w błedzie to niech mi ktoś powie.
    POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH!!!

  6. #6

    Domyślnie

    No nie (-:
    Lampa bez nasadki nie obejmuje zakresu mniejszego niż 24. Ale kit ma 27 - wiec spokojnie oswietli cały plan. Gdy kit ustawisz na 50 mm to lampa tez ustawi się swoim zoomem na 50. Ale Ty obejmiesz tylko fragment tego bo bedziesz miał 75mm. Na wyświeltlaczy z tyłu lmapu masz przy palniku sierowanym na wprost zakres jaki jest w stanie obsłużyc. Zakres ten zmienia się w zalezności od czułości, przysłony oraz zoomu.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli jednak lampa ma zakres podany dla małego obrazka...
    No ale to powoduje właśnie niepotrzebne świecenie po kątach....
    POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Moje "no nie" dotyczyło
    Czyli co jak na kicie jest 18 mm to lampa ma zakres tylko 24mm i niedoświetli boków.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    okolice Krakowa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Zoom z aparatu przekazuje w przypadku D70 wartość z obiektywu bez mnożenia przez 1,5. Czyli oświetla to czego i tak nie będzie widać na matrycy.
    To po co są dyfuzory i inne duperele montowane na lampę w celu doświetlenia boków, jak lampa i tak świeci szerzej?

  10. #10

    Domyślnie

    Dyfuzor nie tylko poszerza kąt ale też rozprasza światło, przez co obiekt jest oswietlony bardziej plastycznie. Ostatnio tylko w cyrku dawałem lampę na wprost - zawsze staram się oświetlać światłem od sufitu (lampa pionowo w górę, wysunięty dyfuzor i ten mały odbłysnik, gdy odegłośc większa to lampa 45 i wysunięty odbłyśnik, a czasami mydelniczka - też w zależności od odległości pion lub 45 stopni. Stosunkowo rzadko odbijam od ściany- pewnie dlatego, że moja poprzednia lampa metz nie miała ruchomej głowicy w poziomie.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •